קונסטרוקטור

קונסטרוקטור הנדסאימחפשים קונסטרוקטור? קונסטרוקטור הוא בעל מקצוע מתחום הבניה והוא יכול להיות מהנדס בניין או הנדסאי בניין. מהו קונסטרוקטור הנדסאי? מה ההבדלים בין קונסטרוקטור הנדסאי למהנדס? מה החשיבות של קונסטרוקטור הנדסאי? על כך במאמר הבא. 

 

מהו קונסטרוקטור הנדסאי?

קונסטרוקטור הנדסאי הוא הנדסאי בניין שמתמחה בקונסטרוקציה. הקונסטרוקטור  מתכנן את כל הפרקטיקה, את עובי המבנה, תוכנית עבודה וכדומה.  בנוסף, הקונסטרוקטור מהווה כמפקח עליון של העבודה בשטח. בתקופת הבניה,הקונסטרוקטור צריך להגיע מדי פעם ולפקח שתהליכי הבניה מתבצעים באופן נכון, בטוח ושהבניה עומדת בלוח הזמנים שנקבע. לאחר כל שלב שבוצע בתהליך הבניה יש לבצע בדיקת תקינות בה מוודאים שהמבנה תקין ולא מסוכן. 

מה ההבדל בין קונסטרוקטור הנדסאי למהנדס?

קונסטרוקטור יכול להיות מהנדס בניין עם התמחות בקונסטרוקציה או הנדסאי בניין עם התמחות בקונסטרוקציה. ההבדל הראשון בין השניים הוא ההשכלה. בעוד שקונסטרוקטור מהנדס הוא בעל תואר ראשון בהנדסת בניין קונסטרוקטור הנדסאי עבר לימודי תעודה בתחום הבניין. כמו כן הבדל נוסף בין קונסטרוקטור מהנדס בניין לקונסטרוקטור הנדסאי הוא גודל הפרויקטים שכל אחד יוכל לנהל. הקונסטרוקטור יוכל לקחת פרויקטים שמוגבלים עד 4 קומות ואין בהם מפתחים העולים על שישה מטרים. 

יש לקחת בחשבון שקונסטרוקטור מהנדס נחשב לקונסטרוקטור מורשה ואילו קונסטרוקטור הנדסאי נחשב לקונסטרוקטור לא מורשה. 

 

מה תחומי האחריות של קונסטרוקטור הנדסאי?

לקונסטרוקטור הנדסאי תחומי אחריות רבים. קונסטרוקטור הנדסאי אחראי על התכנון של הבניה וצריך להכיר מגוון גורמים שונים כמו בדיקת רעידות אדמה, חישוב עומסים ועוד. בנוסף, קונסטרוקטור הנדסאי מעניק אישורים, עורך בדיקות קרקע לפני הקמת מבנה, סוקר תוכניות של אדריכלים וחותם על מסמכים. 

הקונסטרוקטור הוא בעל חשיבות רבה הן בעולם הבניה והן בעולם השיפוצים. במידה שאתם רוצים לבצע שיפוץ יהיה עליכם לבחור בקונסטרוקטור הנדסאי לפיקוח על התהליך (כמובן במידה שמתאים לגודל הפרויקט). 

בעת שיפוץ הבית חשוב מאוד להביא לקונסטרוקטור הנדסאי את תוכניות הבניה המפורטות על מנת שיביא לכם אישורים בהתאם. רק לאחר שתקבלו אישורים לביצוע הבניה תוכלו להתחיל בשלבי הבניה בפועל. יש לקחת בחשבון שללא אישורים לשיפוץ שלכם לא יהיה אחריות ובעלי מקצוע רבים לא יסכימו לעבוד. 

 

כיצד נבחר קונסטרוקטור הנדסאי?

על מנת לבחור קונסטרוקטור הנדסאי יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים- 

  • ניסיון- אחד הפרמטרים החשובים בבחירת קונסטרוקטור הנדסאי הוא הניסיון שלו. מדובר בתפקיד עם אחריות רבה ולכן חשוב לבחור בקונסטרוקטור הנדסאי עם ניסיון. קונסטרוקטור הנדסאי עם פחות שלוש ניסיון נחשב לחדש בתחום. בדרך כלל קונסטרוקטורים החדשים צוברים ניסיון בחברות. על מנת לבחון את הניסיון של הקונסטרוקטור בקשו לראות עבודות קודמות. 
  • חוות דעת- חוות דעת והמלצות הן דרך מצוינת לבחור קונסטרוקטור הנדסאי. אם אין לכם המלצות ממקור אישי אתם יכולים לחפש באינטרנט המלצות וחוות דעת. כך תוכלו לקבל מידע כמו תחום התמחות, אזורים בהם הקונסטרוקטור עובד וחוות דעת של לקוחות קודמים. שימו לב שאתם מתייחסים לביקורות הפרקטיות ולוקחים בחשבון גם את הביקורות השליליות. 
  • הכשרה- ההכשרה של הקונסטרוקטור ותחום ההתמחות שלו צריכה להיות הנדסאי בניין. יש לקחת בחשבון שלהנדסאי בניין יש הגבלה של פרויקטים עד ארבע קומות או עד סכום מסוים. לעומת זאת למהנדס בניין אין את ההגבלות הללו. לכן, חשוב לוודא האם הכשרת הקונסטרוקטור מתאימה לפרויקט שלכם. 
  • רישיון- פרמטר נוסף שיעזור לכם לבחור קונסטרוקטור הנדסאי הוא רישיון. תחום הבניה הוא תחום פרוץ ועוסקים בו אנשים רבים אשר חלקם לא אמינים ולא מיומנים לביצוע העבודה. חשוב מאוד לוודא שלקונסטרוקטור הנדסאי יש רישיון. כמו כן וודאו שהרישיון בתוקף ולא בשלילה. במקרים בהם לקונסטרוקטור הנדסאי אין רישיון הוא לא יוכל להעניק את האישורים הנדרשים ולעבודה שלו אין אחריות. לכן, חשוב מאוד לוודא כי לקונסטרוקטור הנדסאי אכן יש רישיון. 

 

מה החשיבות של קונסטרוקטור הנדסאי בפרויקט?

לקונסטרוקטור הנדסאי תפקידים רבים ומגוונים והוא אחראי לקבוע האם המבנה בטיחותי מספיק או לא. הקונסטרוקטור לא ניתן להתקדם בתהליך הבניה. שלבי הבניה צריכים להיות מוקפדים ולהתבצע כראוי, בזמן הנדרש ובקצב הנכון. חשוב מאוד שהעבודה תתבצע באופן מקצועי במיוחד בשלבים הראשונים של התהליך שיאפשרו המשך התקדמות תקינה ונכונה. 

מדובר בתפקיד חשוב מאוד עם אחריות רבה שמצריך בדיקה של העובדים ושל תהליך הבניה בשלבים השונים שלו. כמו כן קונסטרוקטור הנדסאי אחראי לוודא שהכל מתבצע בהתאם לנהלי הבטיחות ולתקנים הנדרשים. אם הקונסטרוקטור לא יבצע את עבודתו כראוי, המבנה עלול להיות לא בטוח לשהייה ולסכן את מי שעתיד להתגורר או לשהות בו. כלומר, אחריותו של הקונסטרוקטור  נוגעת לדיני נפשות. לכן חשוב מאוד לבחור בקונסטרוקטור הנדסאי מומלץ, מקצועי, בעל ניסיון ואמין שיבצע את התפקיד באופן נכון.  

כמה עולה קונסטרוקטור הנדסאי?

קשה לענות כמה עולה קונסטרוקטור הנדסאי מאחר שהמחיר תלוי בגורמים שונים כמו סוג הפרויקט, מורכבות העבודה, האם הקונסטרוקטור מהנדס או הנדסאי בניין, האם הקונסטרוקטור עצמאי או שכיר מטעם חברה, האם הקונסטרוקטור מורשה או לא ועוד. יש לקחת בחשבון שכמו שיש לקונסטרוקטור השפעה על המחיר כך הפרויקט ישפיע על המחיר. יש פרויקטים יקרים יותר ויש פחות והמחיר נקבע בהתאם לכך.

רבים מאתנו בונים בית חדש ועוד יותר רבים מאתנו עורכים או חולמים על שיפוץ הבית שלהם. חלקנו, נמצאים בעיצומו או חושבים על תהליך בניה גם עבור נכסים מסחריים כמו משרדים, מחסנים וכד'. תהליך הבניה ברור לכולנו וגם מעורבותם של הפונקציות השונות שאנחנו מכירים: אדריכל, מעצב פנים, מודד, שמאי וכמובן הקבלן המבצע. אך למעשה, אחד התפקידים החשובים ביותר, אם לא התפקיד החשוב ביותר הוא קונסטרוקטור.

לקונסטרוקטור יש את התפקיד החשוב ביותר משום שתפקידו הוא פשוטו לשמור על החיים שלנו ועל הביטחון של כל הסובבים אותנו. בפירוט גדול יותר, הריהו אחראי על כך שהבית נבנה יציב ובאופן נכון המבטיח כי הוא מספיק חזק ובטוח להתגורר בו ועמיד בפני כל מיני אירועי קיצון. כל זאת הוא עושה באמצעות תכנון קונסטרוקציה שהיא בעצם השלד של המבנה וממה הוא מורכב, מאילו חומרים ועוד.

קונסטרוקטור, נדרש כאמור, בכל  היקפי הבניה. החל מדברים פעוטים וכלה במבנים מורכבים ואדירים. החל מסגירת מרפסת ובנית פרגולה במרפסת הבית וכלה בבניית גשרים ומחלפים ברור לכולנו, שכל טעות ולו הקטנה ביותר, בכל סוג של מבנה, שגורמת לכך שהוא לא בנוי כיאות ולא יציב – יעלה לנו לא רק כסף רב אלא גם יכול לפגוע בנו פיזית.

 מיהו קונסטרוקטור ומתי נפגש עמו

קונסטרוקטור, בדגש על קונסטרוקטור מוסמך שעבר הכשרה והוסמך לכך, הוא מהנדס בנייה עם התמחות מיוחדת בקונסטרוקציה. תפקידו העיקרי של הקונסטרוקטור הוא לדאוג לבטיחותו ויציבותו של כל סוגי המבנים שאנחנו מתעתדים לבנות וכי הם נבנו בהתאם לתנאים ההנדסיים הנכונים למקרה הספציפי שלנו ולתוכניות. הקונסטרוקציה של המבנה צריכה לתרום ליציבותו ויתרה מכך, לוודא שהמבנה לא יינזק וכי הוא יהיה מסוגל לעמוד בפני נזקים או מפגעים שונים דוגמת רעידות אדמה, פגעי מזד אוויר קשים, פגיעת טילים וכד' כמו גם פגיעות כמו קריסה או שבירה או נפילת חלקים היכולים לנבוע מבניה לא נכונה.

בגלל החשיבות הרבה של הקונסטרוקטור ועצם התעסקותו העיקרית ביציבות שלד המבנה, הרגע הנכון להתחיל לעבוד עם הקונסטרוקטור הוא מהשלב הראשוני ביותר. למעשה, הוא צריך לפעול בצמוד לתוכניות הראשוניות של האדריכל, היות ואם האדריכל יתכנן בית מאוד יפה אך שהוא לא נכון או ישים מבחינת יציבות הנדסית – אין בכך כל טעם.

האדריכל מתכנן ומשרטט ומתכנן איך יראה מבחינת העיצוב, הנראות, החללים והפונקציונליות שלו. תפקידו של הקונסטרוקטור הוא לוודא כי הבית אכן יהיה יציב ובטוח ושמבחינה הנדסית, התוכנית האדריכלית אכן תקפה. חישבו על זה שהאדריכל מתכנן לכם תכנון מסוים אך התכנון הזה לא יכול להתקיים מבחינה הנדסית או שהוא יכול להתקיים אבל בתנאי שנערכים שינויים קלים בתוכנית. למשל הוספת עמודי תמך, חגורות, רלסים, חיזוקים כאלו ואחרים או שימוש בחומרים אחרים ובכמויות אחרות, שיבטיחו בית חזק ויציב יותר. זו גם הסיבה מדוע קונסטרוקטור אחראי על בדיקת מבנה השלד ויציקות הבטון מתוך מטרה לוודא כי הם עומדים בתקן ונבנו נכון מבחינה הנדסית.

קונסטרוקטור ומשמעויות נוספות לעבודתו

הקונסטרוקטור לא רק ישמור על יציבות ובנייתו הנכונה של המבנה אלא גם בסופו של דבר יכול לחסוך לנו הרבה כסף. הסיבה לכך היא שטעויות בניה יעלו לנו כסף יקר מאוד. יתרה מכך, אם הקונסטרוקציה אינה בנויה היטב, מה שיתלבש עליה ויבנה עליה יהיה גם הוא מבוסס טעות ובכך נעמיק את הבעיה ואת ההוצאות שנדרש בהמשך כדי לתקנה ולהסדירה.

זוהי גם הסיבה כי הכשרתו של קונסטרוקטור כל כך ארוכה ומסובכת וזו גם הסיבה שהשכלתו במגוון מקצועות ההנדסה חייבת להיות שלמה. הוא חייב לשאת באחריות גדולה ולבצע ולתכנן עם אפס טעויות. מכאן נובעת גם האחריות עליכם: בעולמות הבניה, לא מעט פעמים ישנה נטייה ללכת לקבלנים זולים או לבעלי מקצוע שמידת האיכות שלהם במקרה הטוב – מפוקפקת ובמקרה הרע הם כלל אינם מוסמכים לעשות את מה שהם מתיימרים לעשות. הבעיה מחמירה כאשר עושים שיפוצים או תוספות בניה. כאן הרבה יותר מפתה לחסוך על קבלן מבצע או אדריכל או קונסטרוקטור. אלא שבפועל נצטרך אישור קונסטרוקטור גם על תוספת בניה וגם על שיפוצים מסוימים ולא לחינם. גם שיפוץ או שינוי קטן במבנה (למשל פריצת קיר, הסרת קיר תמך, סגירת מרפסת וכד') יכולה להשפיע על יציבות המבנה ולסכן את היושבים בו.

איכות ומחירים

לכן יש חובה לבחור בקונסטרוקטור איכותי ובעיקר מומלץ, כזה שיש מאחוריו ניסיון ופרויקטים רבים. קבלו המלצות הן מאנשים שבנו והן מאדריכלים. בשל העובדה שהקונסטרוקטור הוא תפקיד כל כך קריטי, הקונסטורקטורים אינם נוטים לעגל פינות. מדובר בדיני נפשות. ועדיין, נמצא לא מעט כאלו שהם פחות מדויקים, גם בעולם זה.

חשוב גם לשים לב שלא כל קונסטרוקטור יכול או ראוי שיעסוק בכל תחום. יש מדרגים שונים. בעוד קונסטרוקטור מסוים יורשה לעסוק בתכנון בנייני ענק או פרויקטים מורכבים, יהיו קונסטרוקטורים אשר יורשו להתעסק רק במבנים  פשוטים יחסית על פי המוגדר בחוק. מנגד, העובדה שקונסטרוקטור מסוים מומחה בדברים מורכבים לא בהכרח תביא למסקנה הנכונה שהוא טוב גם לכם. הרי לא ניקח קונסטרוקטור המומחה בבניית רבי קומות לתכנון ובדיקת הפרגולה שלנו. זה יתבטא במחיר והדבר מיותר.

יש לשים לב גם לעניין המחירים. כמו בכל תחום, יש מנעד רחב של מחירים. קונסטרוקטור זה לא המקום שלכם לחסוך בכסף. זכרו שמדובר בשלומכם וכמו שלא הייתם הולכים לרופא הכי זול, כך גם על תפנו לקונסטרוקטור המציע לכם מחירים מגוחכים או מוזרים.

 

אולי יעניין אותך גם:
חשיבות אישור קונסטרקטור
האם צריך אישור לבנייה של פרגולה?
כל מה שחשוב לדעת על בנייה קלה בישראל

הנדסאי בניין קונסטרוקטור

הנדסאי בניין קונסטרוקטור

אם אתם שואלים את עצמכם מיהו הנדסאי בניין ומיהו קונסטרוקטור, מהנדס בניין הינו תחום אשר עוסק בסוגיות תכנון הנדסי, בנייה של מבנים וכן ניהול תוכניות

קונסטרוקטור זול

קונסטרוקטור זול

בכל מקרה בו אתם מחפשים אחר קונסטרוקטור זול, אתם חייבים לזכור שלעיתים מחירים מאוד זולים באים על חשבון איכות העבודה והמקצועיות של אנשי המקצוע. ובכל

תכנית קונסטרוקציה

תכנית קונסטרוקציה

בנייה היא תחום שקיים מאז ומתמיד, וזו תעשייה שלעולם לא תדעך כי היא הכרחית לצמיחת החברה שלנו. במאמר זה, אנו הולכים לדבר על תוכניות בנייה

טופס אישור קונסטרוקטור

טופס אישור קונסטרוקטור

בין אם מדובר על פרויקט בנייה קטן או גדול יותר, ברוב המקרים תצטרכו טופס 4, שנקרא גם קבלת היתר אכלוס תוך השלמת הדגשים הבטיחותיים הרלוונטיים.

קונסטרוקטור לבריכה על גג

קונסטרוקטור לבריכה על גג

רוצים לבנות בריכה על הגג? בניה של בריכה על הגג מצריכה אישור קונסטרוקטור. בריכה על הגג מוסיפה עומס רב על המבנה ועל מנת להיות בטוחים

אישור קונסטרוקטור מחיר

אישור קונסטרוקטור מחיר

רוצים לשפץ את הבית? להוסיף מרפסת או בריכה? לשינויים רבים שמבצעים בבית יש צורך באישור קונסטרוקטור. מהו אישור קונסטרוקטור? כיצד מקבלים אישור קונסטרוקטור? כמה זה

אישור קונסטרוקטור לפרגולה מחיר

אישור קונסטרוקטור לפרגולה מחיר

רוצים להוסיף פרגולה? לשם כך יש לקבל אישור קונסטרוקטור. אישור קונסטרוקטור מעיד כי הפרגולה בטיחותית ולא מסכנת את המבנה או את השוהים בו. על מנת

מחירון קונסטרוקטור

מחירון קונסטרוקטור

קונסטרוקטור הוא אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר בתהליך הבניה. הקונסטרוקטור מפקח על התהליך ומוודא שהמבנה שנבנה בטיחותי ויציב. לקונסטרוקטור תחומי אחריות שונים אשר כל אחד

בדיקת קונסטרוקטור

בדיקת קונסטרוקטור

בדיקת קונסטרוקטור היא בדיקה שמתבצעת על ידי קונסטרוקטור במטרה לבחון את מצב המבנה, את הבטיחות והיציבות שלו והיא מספקת לנו נתונים שונים על המבנה. בדיקת

מהנדס קוסנטרוקטור מחיר

מהנדס קוסנטרוקטור מחיר

מתכננים שיפוץ בבית? רוצים לבנות בית חדש? לשם כך אתם צריכים מהנדס קונסטרוקטור. ככל שגודל הפרויקט גדול יותר כך המחיר שתאלצו לשלם למהנדס קונסטרוקטור יעלה.

מהנדס קונסטרוקטור

מהנדס קונסטרוקטור

מהנדס קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין שמתמחה בקונסטרוקציה. למהנדס קונסטרוקטור יש תחומי אחריות רבים בתהליך הבניה והוא אחד הגורמים החשובים. על מהנדס קונסטרוקטור ועל החשיבות שלו

מהנדס בניין קונסטרוקטור

מהנדס בניין קונסטרוקטור

מהנדס בניין קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין שמתמחה בקונסטרוקציה. המהנדס מתכנן את כל הפרקטיקה, את עובי המבנה, תוכנית עבודה וכדומה.  בנוסף, מהנדס בניין קונסטרוקטור מהווה כמפקח

אישור קונסטרוקטור

כאשר נמצא בתהליך של בניה, בין אם כזו של מבנה גדול ומורכב ובין אם של בית פרטי קטן, נדרש תמיד לקבל אישור קונסטרוקטור. למען האמת,

קונסטרקטור פרגולה

אישור קונסטרוקטור לפרגולה

כל בית צריך מרפסת וכמעט כל מרפסת צריכה פרגולה. למעשה, פרגולה היא אחת מתוספות הבניה השכיחות והנפוצות ביותר בבתים בישראל. נעצור רגע כאן לגבי הפליאה

קונסטרוקטור

אישור קונסטרוקטור לפיגום

אחד מן הפונקציות החשובות ביותר בעת בנית מבנה, מכל סוג שהוא: בנין, בית פרטי, מחסן, מבנה ציבורי וכד' הוא הקונסטרוקטור. תפקיד הקונסטרוקטור הוא לבדוק כי

קונסטרוקטור בחריש

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בעומר

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בתל-אביב

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור ביפו

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בקריות

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בשוהם

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בגני תקווה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בגבעת שמואל

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בבית דגן

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בתל מונד

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בגבעת ברנר

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בקריית עקרון

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור במזכרת בתיה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בגדרה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בגן יבנה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בבאר יעקוב

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בקיסריה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בקדימה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בפרדס חנה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בבנימינה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור באבן יהודה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בעפולה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בטבעון

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בעמק יזרעאל

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור ברמת ישי

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור ברמת הגולן

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בקריית טבעון

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור במטולה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בקצירין

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור ביוקנעם

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בזכרון יעקב

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בגליל

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בגולן

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

קונסטרוקטור בגבעת עדה

נכנסים לתהליך של בניית בית או בית עסק? רוצים לערוך שינויים מבניים במבנה קיים? מתכננים לבצע תוספת בנייה עם קונסטרוקציה? בכל המקרים הללו לא תוכלו

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!