כמה עולה מיגונית לחצר 

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

שאלה שעולה לאחרונה לצערנו היא כמה עולה מיגונית לחצר. יותר מדי בעלי בתים מתגוררים במקומות שאין בהם מרחב מוגן והם צריכים לחפש אחר הפתרון המתאים להם. מיגונית לחצר מאפשרת ליצור מרחב ייעודי שנמצא בחצר, במקום מפולס ושניתן יהיה להזיז בעתיד אם יהיה צורך בכך. המיגונית נחשבת לאחד המרחבים האופטימליים למקומות בהם אין ממ״ד או מרחב מוגן אחר.

מיגונית לחצר היא מבנה כבד אשר בנוי עם קירוי ממוגן, חלונות מוגנים ודלת הדף. היא תהיה קטנה יחסית אך ההגנה שלה מרבית ומתאימה לצרכים העולים בשעת לחימה. מיגונית יכולה להיות מוצבת בחצר הבית הפרטית, בגני משחקים, לצד קליניקות ועוד מקומות סגורים וזאת בתנאי שאפשר יהיה לצאת מהם החוצה תוך שניות ספורות. ברגע שהגישה למיגונית נוחה היא מהווה את אחד האמצעים הטובים ביותר להגנה בשעת מלחמה. 

יש לציין כי את המבנה המוגן מעבירים בהתאם לצורך. מדובר במבנה יביל אותו ניתן לשנע באמצעים מתאימים (משאית ומנוף). המשמעות היא שאפשר כאן ועכשיו להבטיח את המרחב המוגן היכן שאין פתרון ואם בעתיד יבחר פתרון אחר, מתאים יותר או נוח יותר, אפשר יהיה להעביר את המבנה למקום חדש. 

protecting-hands-house-home-security-protection-concept

כמה עולה מיגונית לחצר: התייחסות לגודל ולהצבת המבנה

ישנם שני פרמטרים אשר יכולים להשפיע משמעותית על העלות של המיגונית. האחד הוא הגודל של המבנה והשני הוא השטח בו היא תוצב. הגודל של המיגונית יכול לנוע בין מרחב המתאים לארבעה אנשים ועד למרחב שיכול להכיל מעל לעשרה אנשים. ההחלטה על בחירת המבנה צריכה להתבצע בהתאם לצרכים האישיים, מספר הנפשות במקום, האזור ורמת הסיכון שבו והיכולת להציב את המבנה במקום.

באופן עקרוני מקומות בהם רמת הסיכון גבוהה צריכים להעדיף מיגונית גדולה וכך גם במקרה של משפחות גדולות. במקומות בהם יש סבירות לאזעקות רבות יתכן ויהיה צורך לשהות זמן רב במרחב המוגן וכשזה הדבר יש לחשוב לא רק על היכולת להיכנס למיגונית אלא כיצד תהיה השהות בה. יש לחשוב מה יהיה במיגונית מבחינת ספסלי ישיבה, אוכל ומים שצריכים להיות בה לשעת חירום ועוד.

נושא נוסף חשוב הוא המקום בו המיגונית תונח. שאלה על הובלת מיגונית מחיר עולה ככל שמסובך מדי להגיע אל האזור. ההובלה צריכה להתבצע בצורה האופטימלית וכיוון שמדובר במבנה יביל הוא יועבר על ידי משאית וההרמה וההורדה שלו תתבצע על ידי מנוף. ככל שקל יותר להגיע לחצר כך העלות יכולה להיות נמוכה וזאת בשל פשטות העבודה. ככל שהגישה לחצר מסובכת יותר יתכן ויהיה צורך באמצעים מיוחדים להבאת המיגונית והחברה תציע הצעת מחיר בהתאם לגודל שלה ולמיקום.

איזון בין בטיחות, עלות ונוחות

מדינת ישראל מציעה לנו הנאות יום יומיות גדולות אך לצערנו לא מעט מלחמות ובאקלים הבטיחותי הנוכחי על כל אחד מאיתנו לחשוב על האיומים שיכולים להיות עלינו ועל משפחתנו. מצבי החירום אינם נדירים ועלינו לבחור את הפתרון המתאים ביותר, זה שיוצר איזון בין בטיחות, עלות ונוחות מקסימליים. 

יכולת להשיג פתרון מידי

אחת השאלות שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו היא מה יכול לתת לנו פתרון כאן ועכשיו. בעוד שבניית ממ״ד יכולה לקחת חודשים רבים (ולעתים בכלל לא אפשרית), מיגונית יכולה להיות מוצבת בחצר תוך ימים ספורים. פתרון נוסף שיכול להיות שחלקנו נרצה לבחון הוא יצירת מיגון לחדר קיים כשגם פתרון זה יכול להתאים מבחינה בטיחותית והוא לא דורש זמן רב ליישום. כדי לשמור על עצמנו אחד הדברים שאנחנו חייבים להביא בחשבון כשאנחנו מבררים על הנושא הוא לבדוק תוך כמה זמן נוכל להבטיח לעצמנו מרחב מוגן.

ניידות המבנה

יכול להיות שאנחנו מתכננים לעשות שינוי בבית שלנו. יכול להיות שאנחנו לא מתכוונים להישאר במקום שנים רבות ובמקרה זה יתכן שנעדיף פתרון נייד. מיגונית לחצר היא מבנה יביל אשר ניתן לשינוע אלינו ומאיתנו כאשר היא נותנת פתרון מידי שיכול להיות זמני אם נחליט בכך. אלו מאיתנו אשר רוצים לבנות בהמשך ממ״ד יכולים למצוא כי זהו פתרון מצוין שיכול להגן עלינו תוך ימים ספורים. ישנם שיקולים שונים בבחירת ההגנה שלנו כשהניידות יכולה להיות מרכיב שנרצה לבחון אותו.

גודל המרחב המוגן

כשאנחנו מבררים על יצירת מרחב מוגן שאלה שאנחנו חייבים להעלות היא מה הגודל של המרחב וחשוב לא פחות, מה הגודל שמתאים לנו. אנחנו נצטרך להיכנס אל המיגונית ואנחנו יודעים כמה אנשים יכנסו אליה ומה זמן השהות שכנראה נהיה בה. בהתאם לכל הנתונים ובהתאם לגודל של החצר שלנו אנחנו יכולים לקבוע האם המיגונית, במחיר שמוצע לנו, היא הפתרון הטוב ביותר. חלופות אפשריות הן מיגון חדר קיים שיכול להתבצע במהירות יחסית וממ״ד שאינו נותן פתרון מידי אך נחשב להגנה הטובה ביותר.

גישה נוחה

כשאנחנו מסתכלים על הפתרונות שעומדים לרשותנו אנחנו צריכים לחשוב על הגישה. כשאנחנו מסתכלים על מיגונית לחצר אנחנו חייבים לשאול האם נוכל להגיע אליה תוך שניות. במקומות מסוימים יש 10 שניות מרגע הישמע האזעקה ועד הכניסה למרחב המוגן ובמקומות אחרים יש 30 שניות. בבחירת פתרון המיגון יש לשאול האם נוכל להשתמש בו בזמן אמת. חשוב להתייעץ עם החברה המתמחה בתחום כדי לוודא כי המיגונית תוכל לשמש אותנו בעת הצורך.

ניתוח כולל 

בהסתכלות על פתרונות המיגון השונים אנחנו צריכים להביא את כל המרכיבים בחשבון. לצד זאת רצוי מאד לפנות לחברה המתמחה בתחום. חברה שמביאה הוכחות ליכולות ההגנה שהיא מספקת וחברה שיכולה לייעץ לנו ולבדוק יחד איתנו את האפשרויות העומדות לרשותנו. בניתוח כולל יבואו כל הגורמים בחשבון ויחד עם צוות מקצועי נבצע את הבחירות הטובות ביותר במחיר המתאים.

הגיע הזמן לגונן על עצמנו ולהבין מה הפתרון המתאים לנו ביותר. לשאול מה יאפשר לנו להשיג את התוצאה הטובה ביותר כשאנחנו מביאים בחשבון את הביטחון שלנו, הנוחות והעלות שאנחנו עומדים לשלם. הגיע הזמן לברר על מיגונית לבית פרטי מחיר ולדעת שאנחנו בוחרים בפתרון שמתאים לנו. את כל הפרטים על המיגונית נוכל לקבל מהחברה המתמחה בייצור אך גם מהמאמר הבא שיאיר על הפתרונות השונים העומדים לפנינו.

בדיקת המחיר חשובה כמובן אך לא פחות מאשר הנוחות שלנו והעלויות שנצטרך לשלם. כבר עכשיו כדאי לדעת כי ישנם מספר מרכיבים אשר יכולים להשפיע על המחיר ובהם הגודל של המיגונית והאזור בו מניחים אותה. ככל שהמיגונית גדולה יותר כך המחיר שלה יכול לעלות וככל שהמקום דורש יותר התאמות ומורכב יותר להגעה כך העלות של ההצבה שלה תהיה גבוהה יותר.

שני המרכיבים יבואו בחשבון בהצעת המחיר שתינתן לנו כאשר אנחנו נצטרך לבחון את היתרונות, החסרונות והחלופות העומדות בפנינו. כשאנחנו באים לבחון הצעת מחיר עבור יצירת מרחב מוגן דבר אחד ברור לנו והוא שאנחנו לא יכולים ולא רוצים להיות חשופים לסכנה.

concept-different-work-accessories-engineering-supplies-tools

אמצעי ההגנה: חלופות, יתרונות וחסרונות

כחלק מהשאלה הנוגעת לנושא מיגונית לבית פרטי מחיר עלינו להבין מהן האפשרויות העומדות בפנינו. דבר אחד ברור והוא שאנחנו חייבים שיהיה לנו מרחב מוגן כיוון שמלחמה היא לא עניין של ״האם״ היא תגיע אלא ״מתי״ היא תתחיל ומתי היא תסתיים. לרשות אלו מאיתנו שחיים בבית ללא מרחב מוגן עומדות מספר אפשרויות:

ממ״ד

ממ״ד הוא מבנה קבוע אשר מחובר לבית. ניתן לבנות אותו במסגרת הבנייה או במסגרת שיפוץ משמעותי כשהוא נחשב למבנה החזק ביותר. מבחינת העיצוב, הממ״ד יכול להיות קטן או גדול ולהשתלב כחלק בלתי נפרד מהבנה. הוא אמצעי ההגנה הטוב ביותר על פי פיקוד העורף והוא יכול לשמש כחדר לכל דבר ועניין כשיש בו נקודות חשמל רגילות וקליטה סלולרית.

היתרונות של הממ״ד ברורים כשהבעיה היחידה יכולה להיות כאשר הבית כבר בנוי ללא ממ״ד. במצב כזה שיפוץ יהיה לא רק יקר מאד אלא גם מורכב וארוך. בעקבות כך גם העלות של השיפוץ עשויה להיות גבוהה מאד ולעלות אפילו מעבר ל-100 אלף שקלים.

עלות בניית ממ״ד: החל מ-100,000 שקלים כשהמחיר תלוי בגודל החדר, בשיפוץ ובגימור.

חדר מוגן

חדר מוגן הוא חדר קיים אשר עבר שינוי מבנה כשהקירות מקבלים שכבת הגנה עוצמתית, החלון מקבל הגנה והדלת היא דלת הדף. זהו אחד הפתרונות הטובים לאחר הממ״ד כשהחדר מקבל הגנה ברמה גבוהה וזאת תוך זמן עבודה של כשבעה ימים בלבד. התהליך יכול להתבצע כשבני הבית ממשיכים לחיות בו, רק לא בחדר ובסיום הם מקבלים חדר נוח לשימוש ומוגן בימי מלחמה.

היתרונות של החדר המוגן רבים כשהפעולה מתאימה גם לבתים משותפים אך המחיר לפעמים גבוה מדי לעומת מיגונית. כמו כן, לא תמיד ניתן לבצע את העבודה כשלא כל בית יכול להתאים למשימה כשהמחיר של השינוי עשוי להגיע לעלות של 70 אלף שקלים ואף יותר מכך, תלוי בגודל החדר ובעבודת הגימור שנרצה לבצע.

עלות חדר מוגן: החל מ-70,000 שקלים כשהמחיר תלוי בגודל החדר ובגימור שנבצע.

מיגונית 

מיגונית היא מבנה יביל הניתן להעברה באמצעות מנוף ומשאית. היא בנויה מקירות עוצמתיים אשר יכולים לעמוד בפני פיצוץ, עם חלון ודלת הדף. המבנה יכול להגיע בגדלים שונים כאחד היתרונות הבולטים שלה הוא שניתן להציב אותה בכל שטח פתוח. המיגונית היא אחד המבנים הזמינים שמתאימים לבתים פרטיים, לחצרות משותפות ולבתים בתהליכי בנייה.

כיוון שניתן להעביר את המבנה ממקום למקום, במידה ויהיה צורך להזיז אותו הדבר אפשרי ולכן הוא אחד הפתרונות האידאליים לבתים רבים. ניתן ליישם את הפתרון תוך זמן קצר כשניתן לבחור לכל מקום את המבנה המתאים ביותר מבחינת הגודל. מבחינת איכות החומר ויכולת ההגנה בזמן מלחמה, כל המבנים עשויים בצורה דומה כך שכל שיש לעשות הוא לבצע בחירה שמתאימה למקום ולתקציב. כאן תוכלו לקבל מידע נוסף על מיגונית.

עלות מיגונית: החל מ-25,000 שקלים ליחידה קטנה ועד 40,000 כשהמחיר תלוי בגודל ובהובלה.

מיגונית לבית פרטי מחיר לעומת התועלת

מיגונית יכולה להיות פתרון מידי והיא יכולה לשמש אותנו לטווח הארוך. מדובר בהשקעה שאנחנו יכולים להרגיש איתה בטוחים לאורך זמן רב. בעתיד, אם נחליט למכור את הבית שלנו נוכל להביא את שווי המיגונית כחלק מהשווי הכללי שלו ובכך בעצם להעלות את ערך הנכס. אפשרות נוספת שתעמוד לרשותנו היא להעביר את המיגונית ולהשתמש בה בביתנו החדש או למכור אותה.

מבנה המיגונית שומר על איכותו ואינו נפגע עם השנים ולכן מבחינת השקעה, היא נחשבת לטובה וכשהתועלת אינה נפגמת לעולם. המיגונית מגינה עלינו, היא עמידה ואינה דורשת תחזוקה למעט העובדה שכדאי לנקות אותה מדי פעם ולאוורר אותה שלא בשעת חירום. התועלת היא למעשה הגנה בשעת מלחמה כשאין כל סיבה להתעכב עם הבאת המבנה.

אלו שרוצים בכך יכולים לבצע התאמות אישיות למיגונית ובתוך כך לצבוע אותה בצבע שמתאים לנו ביותר ולחשוב על גימור חיצוני מיוחד. ניתן לשוחח עם החברה שבונה ומובילה את המבנים כדי לבחון יחד כיצד ליצור את המראה המושלם עבור הנכס. כדאי לזכור כי המבנה נוכח בחצר גם כשאין מלחמה ולכן הרצון למרחב חיצוני אסתטי הוא רצון ברור והגיוני.

אין כל ספק, מדובר במבנה איכותי, עמיד לאורך זמן, שנותן הגנה מידית ויכול להגיע במידות שונות בהתאם לצורך. התועלת רבה בשעת חירום וכשאין מלחמה הידיעה שישנה אפשרות הגנה בעת הצורך נותנת שקט נפשי. את ההגנה המלאה בכל יום בשנה אפשר להשיג בעלות אשר מתחילה ב-25,000 שקלים כשזהו מחיר נמוך יחסית בהשוואה לפתרונות אחרים הקיימים היום בשוק.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
small-white-house-human-hand
מיגונית פעמון

מערכת מיגונית פעמון מתאימה לשמירה על עד חמישה אנשים בוגרים כשהמשקל של המבנה היביל הוא 10 טון. המבנה ניתן להעברה ולהצבה במקום הרצוי וכיוון שהוא

silver-shield-house-symbols-isolated-white-background
מיגונית פיקוד העורף

מיגונית היא מבנה חיצוני אשר מיועד להגנה בשעת חירום. את המבנה אפשר לשים בחצרות הבתים, בשטחים ציבוריים של יישובים ובכל מקום אחר שיש צורך במרחב

wooden-figurine-house-female-hands-white
מיגונית לבית פרטי מחיר

הגיע הזמן לגונן על עצמנו ולהבין מה הפתרון המתאים לנו ביותר. לשאול מה יאפשר לנו להשיג את התוצאה הטובה ביותר כשאנחנו מביאים בחשבון את הביטחון

man-hands-protecting-house-models-finance-real-estate-business
מה ההבדל בין מיגונית לממד

המציאות הביטחונית של מדינת ישראל איה פשוטה. בכל רחבי הארץ אין כמעט מקום שמעולם לא נפלו בו טילים ולכן השאלה מה ההבדל בין מיגונית לממד

מיגונית היתר בניה

מיגונית היא מבנה יביל המשמש כמרחב מוגן במקומות בהם אין ממד או מקלט. המדינה שלנו יודעת מלחמות ובהתאם לתת את הפתרונות המתאימים עבור אזורי הלחימה

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!