שיקום מבנים ישנים

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

שיקום מבנים ישניםבישראל קיימים הרבה מבנים ישנים, מוזנחים ורעועים שנמצאים בסכנת קריסה. במצב כזה יש צורך בביצוע שיקום מבנים ישנים. השיקום הוא תהליך בו מטפלים במפגעים השונים הקיימים במבנה והופכים אותו לבטוח ויציב. מהו שיקום מבנים ישנים? המאמר הבא הוא בשבילכם.

 

מהו שיקום מבנים ישנים?

השיקום הוא פעולה בה משקמים מבנה ומטפלים ברכיבים העיקריים בו שהם ברזל ובטון. מבנים ישנים, מבנים ששוכנים בסמוך לרצועות חוף בהם רמת הלחות גבוהה או מבנים שניזוקו כתוצאה מבלאי והתיישנות טבעית צריכים לעבור שיקום. עם השנים יופיעו מפגעים אסתטיים ובטיחותיים של חלקי טיח ובטון סדוקים בעמודי הבניין או בקירות המבנה. במצב כזה יש צורך בשיקום שיוביל למבנה עמיד, בטוח ואסתטי.

מה כולל תהליך שיקום מבנים ישנים?

תהליך השיקום הוא תהליך ששם דגש על החלקים החיצוניים של המבנה. כמו כן בתהליך יבצעו הקמה של תשתיות חדשות שיהפכו את המבנה לבטוח ויציב. בתהליך שיקום מבנים ישנים מתבצעות פעולות כמו בניית קירות, החלפת רצפות, שיפוץ יסודות, הקמת תשתיות ועוד.

באמצעות שיקום מבנים ניתן לשקם את המבנים הן מבחינת סדקים בקירות, סימני חלודה על הבניין, חיזוק העמודים של הבניין על מנת שלא יקרסו ועוד. במקרים מסוימים דרוש שיקום יסודי ורציני יותר של הבניין גם חיצונית וגם פנימית. במקרים בהם לא ניתן לשקם את הבניין מסיבות שונות האופציה היחידה היא להרוס את המבנה ולבנות מבנה חדש ובטוח.

 

מתי נבצע שיקום מבנים ישנים?

השיקום הוא תהליך שמתבצע על מנת לשקם את המבנה. התהליך נדרש כאשר יש מפגעים שונים כמו חלקי בטון וטיח רופפים, עמודי בניין שבורים או סדוקים, קירות חיצוניים סדוקים, מעקות וחומות שבורים או בסכנת קריסה, מרפסות רעועות, ברזלים בתהליך קורוזיה ועוד.

קיימות סיבות שונות שמובילות לשיקום מבנים ישנים –

  • מבנה לא פעיל- ישנם מבנים שלא פעילים לתקופה. כאשר המבנים אינם פעילים הם נחשבים לנטושים ואף למסוכנים. במידה שרוצים להחזיר את המבנה לשימוש חשוב מאוד לבצע קודם כל שיקום מבנים על מנת להעלות את הבטיחות של המבנה.
  • הזנחה- ישנם מבנים מוזנחים שיש בהם פגעים שונים. מבנים אלה הופכים למפגע תברואתי וחשוב מאוד לבצע בהם שיקום מבנים על מנת לשמור על חיי הדיירים והעוברים והשבים.
  • השבחה- ישנם מקרים בהם אנשים רוכשים נכסים ישנים שצריכים לעבור שיקום על מנת להפוך לראויים למגורים. לאחר השיקום הערך של הנכס הופך לגבוה יותר. לכן רבים מבצעים את השיקום על מנת להשביח את הנכס.

 

מי מבצע שיקום מבנים ישנים?

השיקום הוא תהליך שניתן  לבצע הן על מבנים ציבוריים והן על מבנים פרטיים ולכן יכול להיות יזום על ידי מגוון גורמים כמו עיריות, מועצות או יזמים. כמו כן גם בעלי המבנה יכולים לבחור לבצע שיקום מבנים ישנים. מי שמבצע בפועל את שיקום המבנים הוא קבלן שיקום. שיקום מבנים מסוכנים וישנים נועד להפוך את המבנה הישן והמוזנח לבטוח ויציב ולמנוע סכנות ולכן חשוב לבחור בקבלן שיקום מקצועי. בחרו בקבלן שיקום שיטפל וישקם את כל חלקי הבטון והטיח של המבנה.

 

שיקום מבנים ישנים על ידי קבלן מתאים

במידה שהמבנה שלכם מוזנח ורעוע חשוב מאוד להזמין קבלן שיקום מבנים ישנים ואף להתייעץ עם מהנדס בניין בנוגע לחוזק של הבניין והאם הוא מסוגל לשאת את העומס של השינויים שצפויים להתרחש בו. במידה שהמבנה חזק מספיק לשאת בעומסים הצפויים יש להתחיל בתהליך השיקום.

לפני שמשקמים יש לנקות. לכן, בשלב הראשון קבלן השיקום ישטוף את המבנה עם מכונת לחץ מים שתשטוף מהמבנה את שאריות הפיח, הלכלוך והטיח הרופף. לאחר מכן יש לטפל בחלקי הברזל החשופים שעוברים תהליך קורוזיה. את חלקי הברזל יש לנקות עם מברשת פלדה מחלקי הקורוזיה עד שמגיעים לברזל בריא. לאחר מכן יש למרוח על הברזל הבריא חומר שעוצר את תהליך הקורוזיה ושומר על הברזל מהתפוררות והיחלשות. בשלב הבא יש לטפל בסדקים בבניין ובבעיות ההתפוררות. לבסוף יש לבצע טיוח ושיוף מחדש ואז לצבוע מחדש את כל המבנה. במקרים בהם הדיירים משלמים על השיקום והם רוצים לחסוך בעלויות הם בוחרים לוותר על הצביעה המחודשת, אך יש לקחת בחשבון שמדובר בתוצאה לא אסתטית במיוחד. שיקום מבנים ישנים הוא תהליך לא פשוט כלל שמצריך מיומנות ודיוק על מנת שיתבצע כהלכה.

החשיבות של שיקום מבנים ישנים 

כפי שציינו בישראל קיימים הרבה מבנים ישנים, מוזנחים ורעועים שנמצאים בסכנת קריסה. כמו כן, בישראל קיים איום של רעשי אדמה אפשריים שהופך את המבנים הללו למסוכנים אף יותר. רוב המבנים הישנים בישראל לא עברו שיפוץ יותר מחמישים שנים והסיכוי שהם יעמדו בפני רעידת אדמה או אפילו בנזקים קטנים יותר כמו חדירה רטיבות למבנה הוא נמוך מאוד. לכן, חשוב מאוד לבצע שיקום מבנים ישנים על מנת להפוך את המבנים הללו ליציבים ובטוחים יותר.

השיקום הוא תחום חשוב מאוד שמאפשר לטפל בבעיות איטום במבנה, בעמידות של המבנה, בנזקים שונים שנגרמו לו, לשפר את המבנה ואף להפוך אותו לאסתטי יותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
שיפוץ ושיקום מבנים
שיפוץ ושיקום מבנים

שיפוץ ושיקום מבנים הוא תהליך שנועד כדי לתת מענה למי שרוצה להשביח את הנכס שלו, למי שרוצה ליצור אווירה יותר נעימה בחללי הבניין המשותפים או

מחירון שיקום מבנים
מחירון שיקום מבנים

מבנה המגורים שלכם דרוש לשיפוץ? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות מחירון שיקום מבנים. מעבר למחירון, נגע

שיקום חזיתות מבנים
שיקום חזיתות מבנים

שיקום חזיתות מבנים הוא תהליך מורכב הדורש מיומנויות של מומחים רבים ושונים, לרבות קבלנים, מהנדסי בנייה, חברות דירות למכירה בירושלים ,קבלני משנה מתחומים שונים, אנשי מקצוע עצמאיים

שיקום ושימור מבנים
שיקום ושימור מבנים

כאשר מדובר בשיפוץ, שיקום ושימור מבנים ובנייני מגורים, יש הרבה (בלשון המעטה) גורמים שצריך לקחת בחשבון. לא מדובר רק במציאת החומרים המתאימים לפרויקט, אלא גם

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!