שיקום חזיתות מבנים

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

שיקום חזיתות מבנים

שיקום חזיתות מבנים הוא תהליך מורכב הדורש מיומנויות של מומחים רבים ושונים, לרבות קבלנים, מהנדסי בנייה, חברות דירות למכירה בירושלים ,קבלני משנה מתחומים שונים, אנשי מקצוע עצמאיים ועוד. אם אתם לקראת ביצוע הפרויקט, המדריך הבא יעשה לכם סדר בנושא הסבוך הזה.

שיקום חזיתות מבנים הוא תהליך שעשוי להיות די מורכב ולהימשך זמן. התהליך כרוך בהרבה כלים ואנשי מקצוע, חומרים ומומחיות ברמות שונות ותחומים שונים. עם זאת, ישנה חשיבות מכרעת לתקינות המבנה ולמראהו, ולכן חשוב לבצע את השיקום יותר מרגע לפני שהבניין מתחיל להתפורר. אחרת, אתם עלולים לקבל צו מבנה מסוכן אשר יחייב אתכם לפי החוק לבצע שיקום חזיתות מבנים. הנה כל המידע, המשיכו לקרוא.

מהו צו מבנה מסוכן והאם יצריך שיקום מבנים?

בחלק מהמקרים צו מבנה מסוכן אכן יצריך שיקום חזיתות מבנים. במילים פשוטות, העירייה מוציאה צו מבנה מסוכן על מבנים מסוימים על מנת להגן על שלום הציבור. הצו מתייחס לשיפוצים אשר נדרשים בחזית הבניין, עבודות בגג ואלמנטים נוספים העלולים להשפיע על ביטחון הציבור.

ברוב המקרים צו מבנה מסוכן ניתן על ידי העירייה כאשר חזית הבניין או כל חלק אחר שלו במצב רעוע. הצו נועד להגן על בטיחותם של אנשים המתגוררים בקרבת מקום, בעוד שהצו יכול להתייחס לאריחים רופפים, בטון מתפורר, סדקים חמורים בבניין ועוד.

למה חשוב לבצע שיקום חזית בניין?

חזית בניין היא הוויז’ואל הפרונטלי הראשון של הבניין שלכם. ככזאת, זה בדרך כלל הדבר הראשון שאנשים רואים כשהם נכנסים לבניין שלכם. חזית מטופחת יכולה להוסיף ערך-שוק למבנה, בעוד כי הזנחת חזית הבניין תוביל לירידת ערך הנכס.

וזה רלוונטי גם לגבי הדירות של הדיירים, שמחיריהן יושפעו מירידת הערך של חזית הבניין. לפיכך, שיקום מבנים אינו רק עניין אסתטי, אלא יש לו גם מטרות פונקציונליות ומעשיות. תהליך זה עוזר להעלות את ערך הנכס ולשפר את המראה הכללי של הבניין.

בטיחות: למה וכיצד לבצע שיקום חזיתות מבנים?

בפשטות, שיקום חזית מבנה הוא צעד חשוב בהבטחת בטיחות ורווחת האנשים שמתגוררים בבניינים. מעבר לכך שהתהליך יכלול חיזוק ושיפוץ של חומרי בנייה שונים, אפשר במהלך הפרויקט להגביר את הנגישות לאנשים עם מוגבלויות.

באופן כללי, ניתן לשקם את חזית הבניין באמצעות חומרים שונים כגון לבנים, אבן, מתכת או אפילו זכוכית. אבל עם זאת, פעמים רבות חומרים אלו אינם מספיקים לשיקום חזיתות מכיוון שהם חסרי עמידות וחוזק. בדרך כלל, החיזוקים הנדרשים יהיו חיזוקי בטון, חיזוקי אבן טבעית (כמו חיזוק אריחי שיש ואבן) ועוד.

מה כוללת תוכנית לשיקום חזית מבנה?

שיקום חזיתות מבנים הוא תהליך מורכב הדורש תכנון וביצוע קפדניים מאוד, כאשר תכנית בנייה לשיקום חזית מבנה כוללת שלבים רבים, ביניהם:

 1.  הערכת הבלאי או הנזק של למבנה.
 2. הערכה של סוג ומחיר החומרים הדרושים לשיקום.
 3. קביעת משך הזמן שיידרש לפרויקט.
 4. קביעת המשאבים הדרושים לפרויקט.
 5. הגדרת שיטות שניתן להשתמש בהן כדי לשחזר, לשפץ או לשקם את החזית.
 6. הגדרת אנשי המקצוע לסוגי הפרויקטים והפעולות בתהליך.
 7. הסרה של כל החלקים שאינם מבניים, דקורטיביים או לא בטיחותיים.
 8.  התקנה של חומרי בנייה חדשים ואלמנטים דקורטיביים שונים.
 9. התקנת אלמנטים מבניים לתמיכה ברכיבי הבנייה החדשים.
 10.  בדיקות סופיות לתקינות ושלמות הפרויקט ע"י מהנדס בנייה או קבלן.

 

את מי צריך למנות על שיקום חזיתות מבנים?

פרויקט שיקום חזית הבניין הוא פרויקט מורכב שדורש הרבה מערכי כישורים שונים, כדי לצלוח אותו נכון. ישנם בעלי מקצוע רבים שניתן למנות לשיפוץ חזית של בניין, לרבות אדריכלים, מהנדסים ואנשי מקצוע בתחום הבנייה כמו נגרים, מעצבי גינות, ממסגרים ומפרזלים ועוד. ובמקרים מסוימים, שיקום חזיתות מבנים יצריך ליווי של מהנדס בניין.

הדבר החשוב ביותר הוא, לדעת מה כולל הפרויקט ואיזו מומחיות נדרשת לכל איש מקצוע. ובין אם תצטרכו איש מקצוע לפרויקט זה או אחר בתהליך השיקום, אתם צריכים שיהיה זה איש מקצוע בעל ניסיון בתחום, ידע על החומרים המשמשים ועין טובה לפרטים.

מה תפקידו של מהנדס בשיקום חזיתות מבנים?

תפקידו של מהנדס בניין בתהליך שיקום חזיתות מבנים הוא, בין היתר, לוודא שפעולות הבנייה והשיפוץ תקינות מבחינה מבנית וכי הן חופפות לתוכנית הבנייה. מהנדסים גם מספקים עצות כיצד לשפר את מראה החזית, וכיצד לעשות זאת בהתאם לתקנות בטיחותיות שונות. חשוב לזכור, כי תפקידו של מהנדס בניין בתהליך של שיקום חזיתות מבנים יכול להשתנות בהתאם לסוג הנזק שיש לחזית ובאיזה סוג חומרים מדובר.

בתוך כך, תפקידו של מהנדס בניין הוא לתכנן, לבנות ולנהל את שיקום חזית הבניין. כמו כן, מהנדסים מוודאים שאנשי המקצוע משקמים את החזית בהתאם לעיצוב המקורי ולמטרת תוכנית הבנייה המקורית. בסופו של דבר, מהנדס בניין צריך להבין טוב איך בניינים בנויים ומתפקדים, באילו חומרים משתמשים לבנייתם, וכיצד חומרים אלה מגיבים זה עם זה.

 

שיקום חזיתות מבנים – חזית הבניין שלכם צריכה רענון? הכירו את השירות הטוב ביותר עבורכם

לא מעט מבנים בישראל דרושים עבודות שיקום שונות. אם גם הבניין שלכם דרוש לשלל עבודות שיקום, הן בפן האסתטי והן בפן הבטיחותי, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים שאתם חייבים להכיר אודות שיקום חזיתות מבנים, לרבות כלל השירותים שחברות מקצועיות העוסקות בתחום מציעו לכלל לקוחותיהם, הדגשים החשובים שיעזרו לכם לבחור נכון חברה מקצועית והאפשרות להתמודד עם שלל מבנים מסוכנים. אז רגע לפני שאתם מתחילים עם כל שלבי שיקום חזיתות המבנה שלכם, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות.

 

איך בוחרים חברה המציעה שירותי שיקום חזיתות מבנים? כך בוחרים נכון!

כבר בפתיחת הדברים חשוב להדגיש כי כיום יש לא מעט חברות המציעות את שירותיהן בתחום. לא כולן יודעות להעניק שירות מלא ומיטבי לכל צורך, כך שחשוב שתדעו לבחור נכון את החברה המקצועית והטובה ביותר עבורכם. איך תבחרו את החברה הטובה ביותר שמציעה שירותי שיקום חזיתות מבנים? ראשית, חשוב לקרוא כמה שיותר חוות דעת אודות החברות השונות. כפי שציינו, כיום ישנן חברות רבות המציעות את שירותיהן בתחום ולכן חשוב לקרוא כמה שיותר חוות דעת אודות שירותיהן. ברשת תוכלו למצוא מגוון רחב של חוות דעת שונות כך שתוכלו לבחון היטב את דעת הלקוחות אודות שירותי החברה. לאחר שקראתם כמות גדולה של חוות דעת, חשוב לדעת לבחון היטב פרוייקטים רבים שיצאו תחת ידי החברות המובילות. בחנו היטב את הפרוייקטים השונים ואפילו הגיעו לבניינים ושמעו את דעת הדיירים אודות שירותי החברה. סמנו את החברות המומלצות ביותר ובחרו את הטובה מכולם על בסיס הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר.

 

הכירו את כל שירותי השיקום שחברה מקצועית יודעת להעניק לכלל לקוחותיה

בחרתם חברה מקצועית המעניקה שירותי שיקום חזיתות מבנים? לפני שתתחילו, חשוב שתכירו את השירותים השכיחים ביותר שהיא מעניקה לכלל הבוחרים בה. חברות מקצועיות מציעות עבור כלל לקוחותיהם שירותי בנייה רבים להתמודדות מיטבית עם מגוון רחב של ליקויים. לפני שאתם בוחרים את השירות המתאים ביותר עבורכם, חשוב שתכירו את כלל השירותים המוצעים על ידי החברות הגדולות והטובות ביותר.

 

בין כלל שירותי הבנייה השונים, החברות המקצועיות מעניקות לכלל לקוחותיהם את השירותים הבאים:

 • שיקום חזית המבנה

בין כלל שירותיה של חברה מקצועית המעניקה שירות בתחום הבנייה, היא מציעה ללקוחותיה שירותי שיקום חזית. חזית הבניין שלכם צריכה רענון? שירות זה הוא התשובה הטובה ביותר עבורכם. חשוב להדגיש ולומר כי שירותי שיקום החזית כוללים גם שירותי אסתטיקה אך גם שירותי בטיחות. אנשים רבים טועים לחשוב כי שירותי שיקום חזית מבנה כוללים אך ורק שירותי אסתטיקה ולכן חשוב להדגיש כי ישנן לא מעט עבודות שכל מטרתן היא לשקם את חזית המבנה. בחזית המבנה יכולים להיות כשלי בטיחות רבים כמו נשירת אריחים או חולשת עמודי הבניין. במסגרת השירותים הללו החברות המקצועיות ידעו לשקם את כלל הכשלים הבטיחותיים והאסתטיים במבנה.

 

 • שיפוץ המבנה

שירות נוסף הוא שיפוץ כללי של כל המבנה. חשוב להדגיש כי שיפוץ זה כולל הן את חלקיו החיצוניים של הבניין והן את חלקיו הפנימיים. ברוב המקרים חברות מקצועיות המציעות שירותי שיפוץ מבנה מציעות שיפוץ פנימי של חדר המדרגות, שיפוץ חיצוני הכולל צביעת המבנה בצבע המגן עליו מפני כל תנאי מזג האוויר, שילוב אריחים שונים לבחירת הלקוחות ועוד. רוצים לשפר את מראה הבניין שלכם? שירות זה מיועד במיוחד עבורכם.

 

 • ביטול צו מבנה מסוכן

השירות האחרון והמשמעותי ביותר הוא שירות ביטול צו מבנה מסוכן. שירות זה כולל מגוון רחב של פעולות בהתאם לצורכי כל מבנה. כיום יש לא מעט מבנים בישראל המוגדרים מבנים מסוכנים. מבנים אלה הם מבנים שהוגדרו כך על ידי טובי המהנדסים בתחום. חשוב להדגיש ולומר שלא כל מבנה מיושן שנראה בלוי הוא מבנה המוגדר מבנה מסוכן. כיום יש לא מעט מבנים בלויים שאינם מסוכנים כלל. לכן, לפני שאתם ממהרים להגדיר את הבניין שלכם מבנה מסוכן, חשוב לעשות זאת בעזרת מהנדסים מקצועיים שיבדקו את הבניין ביסודיות. מהנדסים מקצועיים בדקו ומצאו שהבניין אכן מסוכן? חשוב שתכירו את שירותי ביטול צו מבנה מסוכן. במסגרת שירותי שיקום חזיתות מבנים ניתן לבטל את הצו של המבנה המסוכן על ידי מגוון רחב של עבודות שיקום. חברה מקצועית שעוסקת בתחום תגיע עם מהנדסים מקצועיים שידעו להעניק בדיקה מלאה ויסודית הכוללת מגוון רחב של טכנולוגיות מתקדמות. לאחר הבדיקה וזיהוי כלל הכשלים הפוגעים בבטיחות המבנה, החברה תתחיל בשירותי השיקום.

בחירה נכונה בחברה מקצועית ומיומנת תבטיח לכם שירות מלא הכולל שיקום יסודי של המבנה. לאחר סיום העבודות הבניין יבדק על ידי טובי המהנדסים במטרה לוודא שאיום הבטיחות אכן הוסר וכלל הדיירים יכולים לשוב לגור בדירתם בבטחה. בחרו נכון ותיהנו משירותי שיקום חזיתות מבנים מקצועיים, יסודיים ומדוייקים.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
שיפוץ ושיקום מבנים
שיפוץ ושיקום מבנים

שיפוץ ושיקום מבנים הוא תהליך שנועד כדי לתת מענה למי שרוצה להשביח את הנכס שלו, למי שרוצה ליצור אווירה יותר נעימה בחללי הבניין המשותפים או

מחירון שיקום מבנים
מחירון שיקום מבנים

מבנה המגורים שלכם דרוש לשיפוץ? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות מחירון שיקום מבנים. מעבר למחירון, נגע

שיקום ושימור מבנים
שיקום ושימור מבנים

כאשר מדובר בשיפוץ, שיקום ושימור מבנים ובנייני מגורים, יש הרבה (בלשון המעטה) גורמים שצריך לקחת בחשבון. לא מדובר רק במציאת החומרים המתאימים לפרויקט, אלא גם

שיקום ואיטום מבנים
שיקום ואיטום מבנים

עם השנים, מבנים רבים ניזוקים בצורה שונה. בעקבות כך עלולים להיות חלקי טיח ובטון רופפים, חלקי ברזל חשופים, סדקים בקירות התומכים ועוד. במצב כזה יש

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!