הוספת מרפסת פלדה

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

הוספת מרפסת לדירה שלכם היא הזדמנות מצוינת לשדרג את איכות החיים שלכם ולהעלות את ערך הדירה בפרויקט בניה פשוט שלא מפריע באופן משמעותי לשגרת החיים שלכם ובמחירים נוחים יחסית. אך מהי מרפסת פלדה וכמה זה עולה? המאמר הבא בשבילכם.

הוספת מרפסת פלדה מחיר- מה זה?

מרפסת פלדה היא מרפסת שנבנית בשיטת בניה המכונה בניה יבשה בה למעשה המרפסת תלויה על גבי הקירות החיצוניים של הבניין.הוספת מרפסת פלדה מחיר- מה משפיע על המחיר? כפי שציינו, קיימים מספר גורמים המשפיעים על המחיר שיטת בנייה זו היא שיטת הבנייה המתקדמת והפופולרית יותר והיא לא כוללת עבודות שמצריכות ייבוש כמו עבודות בטון או מלט. מרפסת פלדה היא למעשה מרפסת שעשויה קונסטרוקציית פלדה חזקה שמורכבת ומעוגנת בצורה חזקה לקיר החיצוני של הבניין. אחד היתרונות הבולטים ביותר של שיטת בנייה זו היא שהתכנון והביצוע שלה מתבצעים במפעל ולא בשטח. כך על ידי שיטות בניה מתקדמות ותכנון מוקפד, ניתן ליישם ולייצר את המרפסת במפעל. בצורה כזו ניתן לקצר את תהליך הבנייה באופן משמעותי ולמנוע הפרעה משמעותית בשגרת החיים של דיירי הבניין.

הוספת מרפסת פלדה מחיר- תהליך קצר ופשוט

להוספת מרפסת פלדה יש מגוון יתרונות בולטים במיוחד. קודם כל, כפי שציינו קודם, החלקים השונים של המרפסת נבנים ומיוצריםהוספת מרפסת פלדה מחיר- תהליך קצר ופשוט להוספת מרפסת פלדה יש מגוון יתרונות בולטים במיוחד במפעל. כך רק בשלב ההרכבה הם מגיעים לשטח ותהליך הבנייה מתקצר באופן משמעותי. למעשה משך התקנת המרפסת אורך מספר ימים בודדים בלבד וכמעט לא כולל רעש שמפריע להתנהלות בבניין. בעקבות כך, ניתן להפיג את החשש של אנשים רבים שחוששים מתהליך הבנייה ומההשפעות שלו על שגרת חייהם. לעומת זאת, שיטת הבנייה השנייה שניתנת לביצוע היא שיטת הבנייה הרטובה והיא בניית מרפסת על עמודים. בשיטה זו בונים את המרפסת כך שכל מרפסת נתמכת על המרפסת שמתחתיה. בשיטה זו בונים מרפסות בטון. שיטת בנייה זו מצריכה זמן עבודה רב שכולל בדרך כלל גם הקמת פיגומים, הריסת הגינה של הבניין ופגיעה בשגרת החיים של דיירי הבניין. במידה שתבחרו להוסיף מרפסת פלדה תוכלו לחסוך את הקשיים הללו.

בטיחות בהוספת מרפסת פלדה

מרפסת פלדה היא מרפסת בטיחותית ויציבה במיוחד. למעשה פלדה היא חומר חזק ועמיד במיוחד. הבחירה במרפסת פלדה הופכת לעדיפה במיוחד עבור בניינים ישנים שיש חשש ליציבות שלהם. בהוספת מרפסת בטון, המרפסת הכבדה במיוחד עלולה להיות מעמסה על קיר הבניין הישן ובעקבות כך כל הבניין יכול להיות בסכנת קריסה. לכן לפני שמוסיפים מרפסת בטון חשוב מאוד לבדוק את חוזק הבניין, מה גודל המרפסת שנוכל להוסיף ומה המשקל המקסימלי שנוכל להוסיף. לעומת זאת, למרות שפלדה היא חומר קשיח, מבנה החומר הוא קל יותר ולכן מרפסות פלדה עדיפות במיוחד על בניינים ישנים.

הוספת מרפסת פלדה מחיר- עיצוב

מלבד לכך שהפלדה מהווה חומר חזק ועמיד במיוחד, הפלדה נחשבת לחומר גמיש יחסית. כלומר, ניתן לעצב את הפלדה בצורות שונות על מנת לקבל עיצובים יפים ופרקטיים. כך גם במקומות בהם הגישה למיקום המרפסת יכולה להיות בעייתית יהיה ניתן להוסיף מרפסת בעיצוב יפה או בצורה ייחודית כך שתתאים למיקום. כמו כן, ניתן להוסיף למרפסת פלדה שלל חיפויים ועיצובים מיוחדים ולהוסיף אלמנטים שונים שיהפכו את המרפסת ליפה במיוחד.

הביצוע והגימור.

הוספת מרפסת פלדה מחיר- מה משפיע על המחיר?

כפי שציינו, קיימים מספר גורמים המשפיעים על המחיר. אחד הגורמים הבולטים ביותר הוא שיטת הבנייה, כלומר, מרפסת פלדה תלויה או מרפסת בטון עמודים. במידה שבחרתם במרפסת פלדה חשוב לקחת בחשבון שהמחיר יהיה יקר יותר, אך שיטת הבנייה היא מתקדמת ועדיפה יותר. מלבד לבחירת שיטת הבנייה, יש גורמים נוספים שישפיעו על המחיר. ריכזנו לכם את הגורמים הללו-

  1. מורכבות הפרויקט

אחד הגורמים המרכזיים שישפיעו על המחיר של הוספת מרפסת פלדה הוא מורכבות הפרויקט. באופן כללי יש לקחת בחשבון שפרויקט הוספת מרפסת נחשב לפרויקט לא מורכב. אך ישנם מקרים בהם יש אתגרים מסוימים, כמו לדוגמא אם הגישה למיקום המרפסת בעייתית. במקרים אלה יש לצפות שהמחיר יעלה בהתאם.

  1. היקף הפרויקט

גורם נוסף שישפיע על המחיר של הוספת מרפסת פלדה הוא היקף הפרויקט. ככל שתוסיפו יותר מרפסות כך המחיר למרפסת בודדת ירד וכל דייר יוכל לשלם פחות. חשוב לקחת בחשבון שגם אם תבחרו להוסיף מרפסת בודדת לדירה שלכם, בבניינים משותפים יש לקבל את ההסכמה של לפחות 75% מדיירי הבניין. הסיבה לכך היא שבהתאם לחוקי העזר העירוניים נכלל חוק הנוגע לחזיתות הבניינים. הוספת מרפסת בודדת פוגע באחידות של חזית הבניין ולכן רוב הרשויות העירוניות לא מאשרות זאת.

  1. עיצוב

כאשר אתם בודקים את המחיר להוספת מרפסת פלדה חשוב לקחת בחשבון גם את העיצוב של המרפסת. לדוגמא הריצוף של המרפסת ישפיע על המחיר שלה. כך גם המעקה. לדוגמא, אם תבחרו במעקה עשוי זכוכית מחוסמת, המחיר יהיה שונה לעומת מעקה עשוי אלומיניום. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון גם את כמות נקודות החשמל. כך גם לגבי אביזרים נלווים. יש אנשים שבוחרים להוסיף ברזי מים, תאורה, ג'קוזי או מנגל- כל אלה יעלו את המחיר בהתאם לכן יש לקחת זאת בחשבון.

כמה עולה הוספת מרפסת פלדה ?

כפי שהבנו, המחיר להוספת מרפסת פלדה מושפע מגורמים שונים. כמו כן חשוב לקחת בחשבון שכאשר אתם מוסיפים מרפסת פלדה יש לקחת בחשבון תשלום עבור שלב התכנון ותשלום עבור שלב הבנייה. שלב התכנון כולל כמובן תכנון הנדסי ועיצובי של המרפסת, אך גם הוצאת אישורים ובהם היתר בנייה. באופן ממוצע, המחיר להוספת מרפסת ינוע בין 5,000 לבין 7,000 שקלים למטר רבוע. על פי החוק, ניתן לבנות מרפסות בגודל של עד 12 מטרים רבועים. כלומר, אם תוסיפו מרפסת של 12 מטרים רבועים, המחיר שלה ינוע סביב 60,000 שקלים או יותר.

הוספת מרפסת פלדהכולם כבר מבינים את החשיבות של הוספת מרפסת חדשה לדירה קיימת. על ידי עבודת בינוי שאינה מורכבת בצורה יוצאת דופן, אינה פוגעת בניהול החיים התקין בתוך הדירה, בעלת עלות שאינה גבוהה במיוחד, ובעיקר מרחיבה עד מאוד את השימושים ואת שטח הדירה – ניתן להעלות את ערך השווי הכספי של הדירה בצורה משמעותית. אז הוספת מרפסת תעלה גם את רמת איכות החיים שלכם וגם את חשבון הבנק שלכם, במידה ותממשו את הנכס. אבל רגע לפני היציאה לדרך עולות כמה שאלות:

צריך יסודות למרפסת או שניתן רק לתלות אותה על הקיר? לבנות מרפסת מבטון על עמודים או לבצע הוספת מרפסת פלדה תלויה שרק מעגנים לקיר החיצוני? מאיזה חומר לבנות ובמה לחפות? והאם יש משמעויות כספיות? עיצוביות? בטיחותיות? על שאלות אלו ואחרות, המומחים שלנו עונים במאמר הבא.

שני סוגי בניה

בגדול, ישנם שני סוגי בניה של מרפסות, הנבדלים מהם בשיטת הבניה ובסוג החומר. ישנה שיטת 'הבניה הרטובה', בה נעשה שימוש בבטון ובברזל. מרפסות בטון אלו יהיו לרוב נתמכות בעמודים. שיטה זו מיושמת בעלות נמוכה יותר אך היא מלאה באתגרים ובעיות והיא גם אינה מתאימה לכל סוגי הבניינים, בוודאי לא ישנים יותר שאנו רוצים רק להוסיף להם מרפסת חדשה. השיטה השנייה המתקדמת והפופולארית יותר, המתאימה מאוד לבניה שהיא הוספה, היא הוספת מרפסת מפלדה.

מכנים זאת הוספת מרפסת תלויה או בנית מרפסת "יבשה" שכן היא אינה כוללת עבודות שדורשות ייבוש כמו עבודות בטון ומלט. מרפסת הפלדה היא למעשה קונסטרוקציית פלדה חזקה, אשר מתוכננת על שולחן השרטוטים באמצעות שיטות בניה מתקדמות ותכנון אדריכלי, הנדסי ובטיחותי מוקפד ומיושמת ומיוצרת לא בשטח עצמו אלא במפעל. בסוף הבניה, היא מורכבת ומעוגנת בצורה חזקה לקיר החיצוני של הבניין ומכאן יתרונותיה הגדולים.

יתרונות הוספת מרפסת מפלדה

כאמור, החלקים השונים של מרפסת הפלדה אינם נבנים, מרותכים ומעוצבים בשטח אלא במפעל הייצור. בסיום שלב הייצור הם מגיעים לאתר הבניה ואז הם מוכנים להרכבה. המשמעות של כל התהליך היא פשוטה: הוא הרבה יותר מהיר ופחות מפריע לחיי היום יום בשטח. אחד מהגורמים המרתיעים ביותר עבור כל מי שחשב להוסיף מרפסת היה התארכות הפרויקט ובעיקר הפגיעה באורח החיים בבניין ובסביבתו.

לשם ההמחשה, מרפסת בטון דורשת זמן עבודה רב, לרוב גם פיגומים, הגינה מעליה עובדים נהרסת, קשה להיכנס ולצאת מהבניין בצורה בטוחה ולכן יש גם כעס מצד הדיירים והשכנים האחרים (על חשיבותה החוקית של  קבלת הסכמת השכנים לביצוע עבודת הוספת מרפסת מפלדה – קראו במאמרים הנוספים). כל זה נחסך בעת הוספת מרפסת מפלדה. זמן ההתקנה מוערך בימים בודדים וכמעט שאין הפרעה למצב השגרה של הבניין וגם כמעט ואין רעש שמפריע גם הוא.

בטיחות וגמישות

פלדה היא חומר קשיח, חזק ועמיד במיוחד. היא גם בטוחה יותר מאשר מרפסת בטון, ביחוד כשבאים ליישם ולהרכיב אותה על בניינים שאינם חדשים. כאשר בונים מראש בניין עם מרפסת בטון, הרי שלוקחים את העומסים שיהיו על הבניין עוד בשלב התכנון. כאשר בונים מרפסת חדשה על בניין ישן, מרפסת הבטון שמשקלה עצום, עלולה להיות מעמסה על קיר הבניין הישן, דבר היכול לסכן את יציבות הבניין כולו. באופן טבעי נדרש לבדיקה יסודית של מהנדס קונסטרוקטור שיבדוק את חוזק הבניין, כמה תומכות נצטרך ואיזה גודל או משקל נוכל לעשות. הוספת מרפסת פלדה, בגלל מבנה החומר – מקלה את כל הסוגייה הזו, בשל היות הפלדה קלה יותר.

עיצוב יפה ופרקטי

מלבד חוזקה, הפלדה גם מתכת גמישה יחסית ולכן ניתן לעצב את שלדת המתכת כרצוננו ולהגיע לעיצובים שווי עיין. הוספת מרפסת פלדה גם אפשרית במקרים שבהם הנגישות למקום קשה יותר או שנדרשת צורה מיוחדת יותר עבור המרפסת, בשל מגבלות מקום כאלו ואחרות. לצד זאת, חשוב לציין כי אין הכרח שקורות הפלדה יהיו חשופות. ישנן שלל חיפויים ועיצובים המיושמים על הקורות על הרצפה וניתן להוסיף אלמנטים רבים שיהפכו את המרפסת התלויה ליפה במיוחד.

בטיחות וסטנדרט גבוה

כבר עמדנו על כך שהפלדה החזקה היא בטיחותית יותר אבל הדבר כמובן תלוי כי החברה אשר בונה עבורכם את המרפסות עושה זאת באמצעות חומרים בעלי תו תקן ובסטנדרט גבוה מאוד. חשיבות זו נכונה הן לתהליך הייצור במפעל והם לעבודות בשטח. תמיד מומלץ לבחור בחברות מקצועיות, מיומנות ומנוסות בבניית מרפסות ולא בקבלן רגיל, שאומר שהוא יכול לבנות גם מרפסת. בסופו של דבר זו התמחות בפני עצמה ונדרשים הקפדות על דברים ספציפיים ורמת איכות גבוהה. ככלל, כדאי להתרשם מעבודות נוספות של החברה המבצעת ולהתעניין אצל מי שכבר בנו על התהליך אל מול החברה, בפרט ותהליך הוספת מרפסת פלדה, בכלל.

לבחור נכון בחברה איכותית

נחדד רגע את נושא בחירת החברה בעת הוספת מרפסת פלדה. כאמור, חברה המתעסקת בפרויקטים הוספת מרפסות, בדגש על פרויקטים גדולים, למשל בבניינים משותפים, עדיפות גדולה על פני קבלן קטן ובטח מול קבלן שיפוצים. מעבר לנושא האיכות, רמת הביצוע, היכולות והבטיחות, הרי שישנה גם הסוגייה של הפרוצדורה והבירוקרטיה. אומנם הוספת מרפסת פלדה אינה אורכת זמן רב בפן הביצועי אבל תהליך התכנון ותהליך האישור – יכול לקחת זמן רב.

לצורך קבלת אישור לבניה יש לקבל את הסכמתם של לפחות 75% מהשכנים וכן לקבל היתר לבניה מוועדת התכנון והבניה במועצה המקומית. כיאה לוועדות אלו מדובר בהליך בירוקרטי מורכב. חברות המתמחות בפרויקטים הוספת מרפסות, מטפלות בהכל. החל מהשלב התכנוני ההנדסי והעיצובי, עבור בקבלת אישורים מהועדות השונות וטיפול בכל התהליך, המשך בקבלת ההסכמה של הדיירים האחרים, כולל הסבר על הרווח שיכול לנבוע לכולם אם יצטרפו גם הם לפרויקט וכמובן בתחום הביצוע והגימור.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
הרחבת מרפסות
הרחבת מרפסות – והבית שלכם גדל

יש בישראל דירות רבות עם מרפסת שמש שהדיירים שלהן נהנים מהיתרונות הרבים שהיא מציעה. יש גם המון דירות שאין בהם בכלל מרפסות. לכולם, קיימת הזכות

הרחבת מרפסת קיימת
הרחבת מרפסת קיימת

בעבר, רוב המבנים נבנו ללא מרפסות או עם מרפסות קטנות במיוחד. מהסיבה הזו, כיום אנשים רבים בוחרים להוסיף מרפסות ולהרחיב מרפסות על מנת לשדרג את

הרחבת מרפסת שמש
הרחבת מרפסת שמש

מרפסת שמש היא מרפסת שמאפשרת לכם להכניס את השמש אליכם הביתה. מדובר במרפסות חיצוניות אליהן ניתן לצאת מהדירה. מרפסות אלה מאפשרות לכם לשדרג משמעותית את

הרחבת מרפסות השוואת מחירים
הרחבת מרפסות השוואת מחירים

במבנים רבים, דיירי הבניין בוחרים להרחיב את המרפסות שלהם. על ידי הרחבת המרפסות ניתן לשדרג את איכות החיים, להגדיל את שטח הבית ואף להעלות את

הרחבת מרפסות בניה קלה
הרחבת מרפסות בניה קלה

כיום אנשים רבים בוחרים להרחיב את המרפסות בבתים שלהם על מנת לשדרג את איכות החיים שלהם ולהעלות את ערך הנכס. קיימות שתי שיטות בנייה המאפשרות

הרחבת מרפסות בבניין משותף
הרחבת מרפסות בבניין משותף

יש לכם מרפסת קטנה ואתם מעוניינים להרחיב אותה? הרחבת מרפסות בבניין משותף היא תהליך שכולל מספר שלבים שונים. במאמר הבא נרחיב על הדברים שחשוב לדעת

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!