שיפוץ בניין

שיפוץ בנייןשיפוץ בניין ישן יכול להיות משימה לא פשוטה, בלשון המעטה. תהליך מורכב זה דורש ידע ומיומנויות מיוחדות. כדי להבין את הנושא יותר לעומק, נתחיל במה שעושה קבלן שיפוץ בניין. לאחר מכן נבחן את סוגי המבנים השונים עליהם הוא עובד, ולבסוף נבדוק מה נדרש כדי לאתר את הקבלן המתאים לפרויקט שלכם.

כאשר מדובר על שיפוץ בניין, חובה לדבר על מי שמבצע אותה, הקבלן שלכם. ולמעשה, עבודתו של קבלן שיפוץ מבנים אינה פשוטה כלל וכלל. הקבלנים צריכים להיות בקיאים בהיבטים השונים של בניית בניין, מהיסוד ועד הגג. אם יש להם הבנה טובה של הדברים האלה, אז הם יוכלו לעשות את העבודה שלהם בצורה יעילה ואפקטיבית יותר. כדי לעשות סדר בנושא כל כך סבוך ומורכב, הנה המדריך המלא לשיפוץ בניין.

מה יכול לכלול השיפוץ של הבניין?

ישנם היבטים רבים ושונים לשיפוץ בניין, החל משיפוץ של התשתיות והחשמל ועד לאינסטלציהעבודות בטון ועוד. בתוך כך, ניתן לבצע שיפוצים בבניין שלם או בחלקים ספציפיים שלו, כאשר היקף העבודה יהיה תלוי בצרכי הדיירים. עם זאת, התהליך יכול לכלול כל דבר, מהחלפת חלונות ישנים בבניין, דרך חיזוק אריחי שיש, צביעת קירות ועד התקנת פאנלים סולאריים,

שיפוץ בניין מלא עשוי לכלול גם את השינוי של הפריסה של עיצוב החלל, כדי להפוך אותו לפונקציונלי ויעיל יותר. לדוגמה, ייתכן שיהיה צורך בתהליך שיפוץ בניין משרדים כאשר ארגון מתרחב או עובר למקום חדש. המטרה יכולה להיות יצירת חלל אטרקטיבי ופונקציונלי גם לעובדים וגם למבקרים בבניין, והמטרות יכולות להיות עיצוביות בלד. הכול עניין של צרכי הלקוחות. 

מי אנשי המקצוע הנדרשים עבור שיפוץ בניין?

כשמדברים על בנייה או שיפוץ בניינים, הדבר הראשון שעולה לנו בראש הוא אנשי המקצוע שעוסקים בכך. וכאשר מדובר בשיפוץ מבנים, אז יש כמה וכמה אנשי מקצוע שנדרשים לכך. אלה כוללים אדריכלים, מהנדסים, מעצבים, קבלנים, קבלני משנה, מעצבי גינות, מעצבי נוף וגננים, מודדי שטח ועוד. 

כל אלו ואנשי מקצוע נוספים, עוזרים בתכנון וביצוע כל הפרויקט. אבל בין כל אנשי המקצוע האלו, קיימים 2 מקצוע עיקריים שבדרך כלל ממונים על כלל התהליך. מדובר על קבלן השיפוצים ועל מהנדס הבנייה, מה שנקרא גם מהנדס קונסטרוקציה. בואו נכיר אותם לעומק ונבין מה תפקידם כולל, המשיכו לקרוא. 

מיהו מהנדס הבניין ומה כולל תפקידו?

מהנדס בניין הוא איש מקצוע שיש לו את המומחיות לתכנן ולבנות מבנים, מפעלי תעשייה ומבנים אחרים, כמו גם לתכנן תוכניות קונסטרוקציה (תוכנית בנייה) הכוללות לקיחה בחשבון של פרמטרים שונים. הפרמטרים אותם המהנדס ייקח בחשבון יהיו גורמים כמו משקל, כוחות שונים המופעלים על הבניין, עמידותו ובטיחותו בפני רעידות אדמה, רוחות חזקות ועוד. 

בסופו של דבר, מהנדסי בניין עובדים עם אדריכלים וקבלנים כדי לספק ייעוץ טכני לגבי עיצוב בניין. הם מעורבים בכל שלבי תהליך הבנייה, מתכנון ועד התקנת מתקנים שונים בבניין. הם אחראים להבטיח שעיצובי הבניין עומדים בקודי ותקני הבטיחות ועומדים בתקנות הסביבתיות המקומיות של העירייה.

מיהו קבלן השיפוצים ומה תפקידו כולל?

קבלני שיפוצים הם האנשים שמביאים לחיים ומוציאים לפועל את תהליך שיפוץ הבניין, מה שמתוכנן בדרך כלל על ידי מהנדס בניין או מהנדס קונסטרוקציה. קבלנים אחראים לפקח על כל העבודה שצריך לעשות ולוודא שהיא נעשית בזמן, כמו גם לנהל אינטראקציה מקצועית יעילה עם קבלני משנה אחרים. 

אם ממנים אותם לכך, קבלנים גם אחראים לניהול התקציבים ולוודא שכל העבודה נעשית במסגרת התקציב. קבלן השיפוצים גם מנהל את כל ההיתרים של הבנייה, הבדיקות ודרישות רגולטוריות אחרות של פרויקט שיפוץ בניינים משותפים. בתוך כך, תפקידו של קבלן השיפוצים בתהליך שיפוץ בניין משתנה בהתאם לסוג העבודה המתבצעת.

מה כוללות תוכניות בנייה לשיפוץ בניין?

תוכניות בנייה הן השרטוטים המספקים הנחיות מפורטות כיצד לבנות, לשפץ או לשקם בניין. התכוניות הללו כוללות את כל המפרטים והמידע הדרושים להשלמת פרויקט, כאשר תוכנית בנייה נעשית לרוב בשני שלבים עיקריים: תכנון רעיוני ותכנון מפורט הכולל שרטוטי קונסטרוקציה סופיים. 

העיצוב הרעיוני מציג את הרעיונות הכלליים לפרויקט, והתכנון המפורט כולל מידע ספציפי יותר על אילו חומרים ישמשו, כמה גדולים יהיו חדרים מסוימים, מה יהיו מידות ועיצוב החללים השונים בבניין וכו'. 

כיצד תוכניות בנייה משמשות בשיפוץ בניינים?

תוכניות בנייה משמשות לעתים קרובות בפרויקטים של שיפוץ בניין, והסיבה לכך היא שהן מאפשרות לאדריכלים וקבלנים להבין מה צריך לעשות כדי להבטיח שהפרויקט יסתיים בזמן ובמסגרת התקציב. כמו כן, תוכניות בנייה חשובות במיוחד מבחינה בטיחותית, מבחינה אקולוגית וגם למי שרוצה לדעת איך יראה הבניין לאחר שיפוץ. 

בסופו של דבר, מחיר שיפוץ בניין יכול לנוע בין אלפי שקלים לבין עשרות אלפי שקלים ומעלה, הכול תלוי בחזון שלכם לשיפוץ המבנה. מהצד שלכם, של הלקוחות, תוכניות בנייה חשובות כדי לדעת כיצד לתקצב נכון את כל הפרויקט שלכם. מלבד העובדה שהתוכניות של הקונסטרוקציה משמשות את המהנדסים והקבלנים, הן משמשות גם את מזמיני השיפוץ. 

שיפוץ בניינים תהליך שיפוץ בניינים כולל שלבים רבים ושונים ויכול להיות ארוך ויקר. אם אתם שוקלים לשפץ את הבית שלכם, מדריך זה ירכז לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת על מה לעשות לפני שיוצאים לפרויקט זה. קחו 5 דקות קריאה שאולי תחסוך לכם כסף וכאבי ראש בהמשך. 

עומדים לשפץ בניין מסחרי או מגורים? ובכן, תהליך שיפוץ מבנים הוא תהליך מורכב מאוד. התהליך מתחיל בתכנון והוא ממשיך בעוד ועוד תכנונים, בבנייה ולבסוף בביצוע. בין לבין, יש המון בירוקרטיות שונות שצריך לנהל אותן ביעילות ובמהירות כדי שפרויקט השיפוץ לא יידחה. הנה המדריך המלא לשיפוץ בניינים, המשיכו לקרוא.

למה מתייחס המונח שיפוץ בניין? 

המונח שיפוץ בניינים מתייחס לסדרה של שינויים במבנה, שנעשים בעיקר למטרות אסתטיות, אבל בחלק גדול מהמקרים גם למטרות פרקטיות ומתוך נסיבות בטיחותיות. שינויים אלו יכולים לכלול הוספת טקסטורות חדשות למבנה, שינוי שלדי של מבנים קיימים, שינוי מראה ועיצוב או שינוי תפקוד של מבנה. 

כאשר מדברים על תפקוד של מבנה, אפשר לתת את הדוגמה של מקרים בהם דיירי הבניין רוצים להתקין לוחות סולאריים במקום דודי השמש הקלאסיים הקיימים במבני מגורים. זה ישנה את התפקוד של המבנה ויהפוך אותו לבר קיימא יותר.

השלב הראשון בשיפוץ בניינים

בסופו של דבר, שיפוצים הם חלק גדול מתהליך העלאת השווי של הבניין וערך השוק שלו, וחשוב לדעת למה לצפות כאשר אתם משפצים את הבניין שלכם. בתוך כך, השלב הראשון בביצוע שיפוצים בבניינים הוא, להבין מה בעצם צריך לעשות במבנה. 

בשלב זה יהיה אפשרי לאתר קבלן אשר יבצע מספר בדיקות בנכס. ניתן לעשות זאת על ידי ביצוע בדיקה, וקבלת רשימה של הדברים שצריך לתקן או להחליף. לאחר שתדעו מה צריך לעשות, תוכלו להתחיל בשיפוצים. או לחילופין, לקבל הצעת מחיר נגדית מאנשי מקצוע אחרים.

מי אנשי המקצוע שנצטרך עבור שיפוץ בניינים? 

באילו מקרים נצטרך מהנדס קונסטרוקציה, באילו מקרים קבלן שיפוצים? ומתי נסתפק בשיפוצניקים או אפילו הנדימן מוכשר? ובכן, מהנדס בניין הוא איש מקצוע שאחראי על תכנון, עיצוב והבנייה של תקנות בטיחות של פרויקט בניית הבניין, בעוד שקבלן שיפוצים הוא איש מקצוע שאחראי על תכנון, עיצוב ופיקוח על פרויקט שיפוץ הבניין, פיקוח על קבלני משנה, ניהול הזמנת חומרי הבנייה ועוד.

בתהליך שיפוץ בניינים נזדקק לאנשי מקצוע שיוכלו לסייע בפרויקטים של שיפוצים ובנייה, כאשר אנשי מקצוע אלו נדרשים לסייע בתהליך התכנון וכן לפקח על הבנייה. חלק מהדוגמאות לאנשי מקצוע אלה כיכולות לכלול אדריכלים, מהנדסים, קבלנים, מעצבי פנים, מעצבי גינות, מעצבי נופים, קבלני משנה ועוד.

בשורה התחתונה, ישנם גורמים רבים אשר באים לידי ביטוי בעת קביעת סוג בעל המקצוע הדרוש לשיפוץ בניין. זאת, כאשר הגורמים החשובים ביותר הם: 1) היקף העבודה. 2) סוג העבודה. אם היקף העבודה גדול או מסובך ברמת המבנה או השלד של הבניין, אז זה ידרוש מהנדס בניין. אם היקף העבודה קטן יותר ופחות מסובך, אז זה ידרוש קבלן שיפוצים או אפילו שיפוצניק.

מה יכול לכלול שיפוץ בניינים? 

חלק מהפעולות והמשימות הנפוצות ביותר בפרויקט שיפוץ בניינים כוללות צביעה, התקנת ריצוף חדש והחלפת מתקני דקורציה ישנים. עם זאת, ישנן משימות רבות אחרות שניתן לבצע במהלך פרויקט שיפוץ בניינים, לרבות חיזוק אריחים בחזית הבניין, שיקום גינה, החלפת קרמיקות פנימיות בלובי, התקנת חלונות ודלתות, עדכון חיווט חשמלי ותיקון תשתיות נוספות (כמו מים, גז) ועוד. 

אם יש לכם ריהוט בקומת הכניסה לבניין, שיפוץ בניינים יכול לכלול גם החלפת הרהיטים. כמו כן, גופי תאורה תמיד יכולים להיכלל בשיפוץ ולהיות מוחלפים לגופים חדשים. זאת ועוד, שיפוצים בבניינים יכולים לכול גם טיוח של קירות, החלפת ארונות חשמל, החלפת ריצוף ועוד. 

כיצד לחסוך עלויות בתהליך שיפוץ בניין מגורים?

ישנן דרכים רבות לחסוך בעלויות בתהליך שיפוץ בניינים. דרך אחת היא להשתמש בפורטלים מקוונים כדי לבדוק כמה יעלה השיפוץ ולאחר מכן לתכנן את התקציב בהתאם. פורטלים אלו מקלים על אנשים לנהל את הפרויקטים שלהם ולקבל תחזיות מדויקות יותר לגבי זמן השיפוץ, העלות ופרטים חשובים נוספים. 

ישנם כלים רבים ושונים שניתן להשתמש בהם למטרה זו. המפתח הוא למצוא כלי קל לשימוש ובעל היכולות שאתם צריכים. למשל, פורטל השוואת מחירים לשיפוץ בניינים. תוכלו להשתמש בכלים האלו כדי להשוות מחירים בין קבלנים, לאתר מהנדסי בניין לפי אזורי מגורים, להשוות מחירים של חומרי גלם ועוד. וככה חוסכים עלויות שיפוצי בניין.

למה חשוב לאתר קבלן באזורכם?

חשוב לאתר קבלן באזור שלכם, מכיוון שככה תקטינו את עלויות התקורה של הקבלן. כפועל יוצא מכך, אתם תאפשרו לקבלן לתת לכם מחיר יותר טוב. אם הקבלן צריך להסיע את הפועלים שלו במשך שעתיים כדי להגיע לבניין שלכם, ברור לכם שהעלויות האלו יגיעו מהכיס שלכם. 

בעזרת האינטרנט, תוכלו לאתר קבלנים שעובדים באזור מגורכם, מה שיאפשר לכם לחסוך כסף על פרויקט שגם ככה אינו זול במיוחד. אל תוותרו על המחקר הצרכני הקצרצר שצריך לבצע, הוא משמעותי כאשר מתחילים לחייב את האשראי. 

הרחבת מרפסות

הרחבת מרפסות – והבית שלכם גדל

יש בישראל דירות רבות עם מרפסת שמש שהדיירים שלהן נהנים מהיתרונות הרבים שהיא מציעה. יש גם המון דירות שאין בהם בכלל מרפסות. לכולם, קיימת הזכות

הרחבת מרפסת קיימת

הרחבת מרפסת קיימת

בעבר, רוב המבנים נבנו ללא מרפסות או עם מרפסות קטנות במיוחד. מהסיבה הזו, כיום אנשים רבים בוחרים להוסיף מרפסות ולהרחיב מרפסות על מנת לשדרג את

הרחבת מרפסת שמש

הרחבת מרפסת שמש

מרפסת שמש היא מרפסת שמאפשרת לכם להכניס את השמש אליכם הביתה. מדובר במרפסות חיצוניות אליהן ניתן לצאת מהדירה. מרפסות אלה מאפשרות לכם לשדרג משמעותית את

הרחבת מרפסות השוואת מחירים

הרחבת מרפסות השוואת מחירים

במבנים רבים, דיירי הבניין בוחרים להרחיב את המרפסות שלהם. על ידי הרחבת המרפסות ניתן לשדרג את איכות החיים, להגדיל את שטח הבית ואף להעלות את

הרחבת מרפסות בניה קלה

הרחבת מרפסות בניה קלה

כיום אנשים רבים בוחרים להרחיב את המרפסות בבתים שלהם על מנת לשדרג את איכות החיים שלהם ולהעלות את ערך הנכס. קיימות שתי שיטות בנייה המאפשרות

הרחבת מרפסות בבניין משותף

הרחבת מרפסות בבניין משותף

יש לכם מרפסת קטנה ואתם מעוניינים להרחיב אותה? הרחבת מרפסות בבניין משותף היא תהליך שכולל מספר שלבים שונים. במאמר הבא נרחיב על הדברים שחשוב לדעת

שיפוץ חיצוני לבניין משותף

שיפוץ חיצוני לבניין משותף

ביתנו הוא מבצרנו. אך מעבר לרצון שהוא יהיה בטוח, תמיד נרצה שהוא יהיה גם יפה ונעים ושיהיה לנו נחמד לשהות בו. בדירה הפרטית, חלקת האלוהים

שיפוץ חזית בניין

שיפוץ חזית בניין

כדאי מאוד לשים דגש על שיפוץ חזית בניין. משום שכשם שאנחנו משקיעים זמן וכסף רב על טיפוח הפנים שלנו, מתוך הבנה שהם הדברים הראשונים שמזהים

שיפוץ וחידוש בניינים

שיפוץ וחידוש בניינים

ישראל היא מדינה שאינה גדולה במיוחד ולכן יחסית כבר בראשית המדינה התחילה בניה גבוהה והעדפתה על פני בניה פרטית. כתוצאה מכך, ישנם לא מעט בניינים

שיפוץ בניין חיצוני קטן

שיפוץ בניין חיצוני קטן

בישראל קיימים לא מעט בניינים קטנים. כאלו בני 2 עד 5 קומות. למרות שהם גם כן נחשבים בניינים משותפים, הם שונים לחלוטין ממגדלי המגורים או

כמה זמן לוקח לשפץ בניין

כמה זמן לוקח לשפץ בניין

כדי לענות על השאלה כמה זמן לוקח לשפץ בניין אנחנו צריכים להסתכל על מספר דברים, הדבר הראשון שנרצה לבדוק הוא האם מדובר על שיפוץ פנימי,

שיפוץ בניין מגורים

שיפוץ בניין מגורים

שיפוץ בניין מגורים הוא דבר שאתה בוחר לעשות או שהוא בוחר בך. לעיתים זה כתוצאה מרצון של הדיירים לשפר את אורח החיים שלהם ולעיתים זה

בניית מרפסות בבית משותף

בניית מרפסות בבית משותף

אם אתם גרים בבניין ושוקלים לבנות מרפסת חשוב להכיר מספר דברים, בראש ובראשונה מה החוק קובע לגבי בניית מרפסות, האם אתם צריכים לשלם ארנונה ועוד.

בחירת קבלנים לבניית מרפסות

בחירת קבלנים לבניית מרפסות

אם קראתם את המאמרים הרבים והמגוונים באתר שלנו ולמדתם אודות היתרונות העצומים, פרקטיים וכלכליים הנובעים מתהליך בנייה, הוספה או הרחבה של מרפסת בדירה שלכם, גם

שיפוץ כניסה לבניין

שיפוץ כניסה לבניין

שיפוץ של בניין יכול להיות מורכב או פשוט. מקיף או בסיסי. בעלות גבוהה או לפי תקציב פחות. בסופו של דבר זוהי החלטה של הדיירים וכל

חוק שיפוץ בניין משותף

חוק שיפוץ בניין משותף

קשה להתעלם מבניין משותף שזקוק לשיפוץ. הוא יראה מוזנח ובלוי ומתקלף, יהיו אולי חסרים בו אריחי חיפוי בחית הבניין, הלובי לא יהיה מזמין, התאורה והאינטרקום

בניית מרפסת ברזל

בניית מרפסת ברזל

תהליך בניית מרפסת ברזל אינו מורכב ומונה מספר שלבים בודדים, אם נשווה את התהליך לבניית מרפסת בטון נוכל לראות פער משמעותי בין שתי הטכניקות, על

הוספת מרפסת תלויה 

הוספת מרפסת תלויה 

הוספת מרפסת תלויה היא פתרון מיוחד שרבים יותר ויותר משתמשים בו בבואם לשפר את רמת החיים שלהם בבית או בדירה הקיימים שלהם. הוספת מרפסת תלויה

בניית מרפסת שמש

בניית מרפסת שמש

בוודאי גם אתם שמעתם על המושג "מרפסת שמש". חלקכם אולי קוראים מאמר זה בעודכם יושבים במרפסת שכזו. בין אם קיימת עבורכם מרפסת שמש (וכדאי לכם

חוק בניית מרפסות

נעים להכיר: חוק בניית מרפסות

מרפסת לבית שלנו היא דבר שכל אחד היה רוצה. לחלקנו, כבר יש מרפסת בבית, יתכן קטנה, ייתכן וגדולה. אבל מה שברור הוא שגם אם יש

עלות הרחבת מרפסת 

עלות הרחבת מרפסת 

אם אתם רוצים לבצע שדרוג משמעותי לבית שלכם – תוסיפו מרפסת. בין אם הדירה שלכם רק בקומה השנייה ובין אם היא תשקיף לנוף מדהים ממרומי

שיפוץ בניין המדריך המלא

שיפוץ בניין מגורים

הבניין ישן וסובל מדליפות ונזילות? הלובי נראה מיושן? הצבע של הבניין התקלף כבר מזמן? רוצים להרגיש נעים בבניין בו אתם מתגוררים או אולי ברצונכם להעלות

שיפוץ חלקי לבניין

שיפוץ חלקי לבניין

שיפוץ חלקי לבניין הוא שיפוץ שאינו מצריך עבודות בנייה מאוד מורכבות, כאשר תהליך זה יכול להתבצע כדי לשפר את הפנים או החלק החיצוני של הבניין.

שיפוץ חיצוני לבניין

שיפוץ חיצוני לבניין

שיפוץ בניין חיצוני הוא פרויקט שדורש הרבה זמן וכסף, אנרגיה ומשאבים שונים. תצטרכו לאתר את אנשי המקצוע הנכונים, להבין באילו חומרי גלם עדיף להשתמש, להעמיק

הוספת מרפסת בבניין משותף

תוספת מרפסת לבניין קיים

רוצים להוסיף לדירה שלכם בבניין מרפסת? לשם כך עליכם לקחת בחשבון מספר אלמנטים שונים כמו הסכמתם של דיירי הבניין, סוגי המרפסות האפשרויות והמחיר של כל

שיפוץ בניין

שיפוץ בניין לשימור

בישראל יש מבנים רבים שיש להם חשיבות היסטורית ולכן הם מוגנים על פי חוק מפני הריסתם או שינויים. במצב כזה, ניתן לבצע שיפוץ בניין לשימור

עלות בניית מרפסת

הוספת מרפסת

הוספת מרפסת הוא תהליך מבוקש מאוד בקרב דיירים של בניינים רבים. האפשרות להרחיב את הבית ולהכניס את השמש מעט הביתה גם בבנייני קומות היא אחת

שיפוץ בניין הסכמת דיירים

בישראל יש בניינים ישנים רבים שצריכים לעבור שיפוץ בו יחזקו את שלד הבניין וישפרו את החזית שלו. רוצים לשפץ את הבניין? חשוב שתדעו שלשם כך

עלות הוספת מרפסת

הוספת מרפסת היא אחת האפשרויות הטובות ביותר לשדרג את הדירה שלכם, להעלות את הערך שלה ולשפר את איכות החיים שלכם. עם זאת, יש לקחת בחשבון

עלות בניית מרפסת בטון

הוספת מרפסת שמש

מרפסת שמש היא מרפסת חיצונית אליה ניתן לצאת מתוך הדירה. הוספת מרפסת שמש מאפשרת לכם לשדרג את איכות החיים שלכם, להכניס את השמש הביתה, להוסיף

הוספת מרפסת הסכמת דיירים

הוספת מרפסת לבניין כוללת בתוכה יתרונות רבים- הגדלת שטח הדירה, האפשרות לשבת בחוץ כאשר אתם בבית, העלאת ערך הדירה ועוד. אך חשוב לקחת בחשבון שעל

עלות בניית מרפסת

הוספת מרפסת פלדה

הוספת מרפסת לדירה שלכם היא הזדמנות מצוינת לשדרג את איכות החיים שלכם ולהעלות את ערך הדירה בפרויקט בניה פשוט שלא מפריע באופן משמעותי לשגרת החיים

שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף הוא תהליך אשר כולל שלבים רבים, בעוד כי כל שלב ושלב אמור להיות מוחלט על ידי דיירי הבניין. לאחר שריכזתם אספת דיירים

שיפוץ בניין מלא

שיפוץ בניין מלא

שיפוץ בניין מלא ומקיף הוא תהליך שבו הבניין משודרג לחלוטין, מחודש, משוקם או משופץ. תהליך זה יכול לכלול הכול, החל מהגג ועד הבסיס, אינסטלציה, חשמל,

עיבוי ושיפוץ עמודי הבניין

עיבוי ושיפוץ עמודי הבניין

אם אתם מחפשים מידע לגבי עיבוי ושיפוץ עמודי הבניין, חשוב לדעת שאתם נכנסים לפרויקט שיצריך יותר מסיוע של קבלנים. מאחר שמדובר בפעולת שיפוץ של חלקי

מחיר חיזוק אריחים בבניין

חיזוק אריחים בבניין

חיזוק אריחים בבניין הוא תהליך מורכב אשר מחייב את אנשי המקצוע הנכונים. במקביל לכך שאתם מבררים לגבי מחיר חיזוק אריחים בבניין, יהיה חשוב גם לברר

עלות בניית מרפסת בטון

עלות בניית מרפסת בטון

בניה של מרפסת חדשה היא חלומם של ישראלים רבים. האפשרות להגדיל את הדירה משמעותית, לפתח עבורה אפשרויות פעילות חדשות, הפעם בחוץ, ולא פחות חשוב עליית

מרפסת תלויה מחיר

מרפסת תלויה מחיר ויתרונות

כולנו כבר יודעים כי שיפוץ או שדרוג הבית שלנו תורמים לנו בהרבה מובנים. ראשית, הם מעניקים לנו תחושה של התחדשות ורעננות, הן ברמה הפונקציונאלית והן

מרפסת על עמודים מחיר

מרפסת על עמודים מחיר

אם יש באפשרותכם להוסיף מרפסת לבית או לדירה שלכם – כדאי ללכת על זה. אומנם עדיין לא ברור לכם איזו מרפסת להוסיף, באיזו שיטת בניה

הוספת מרפסת לדירה

הוספת מרפסת לדירה: כך תעשו זאת נכון

כיום, רבים מהאנשים הגרים בבניינים משותפים, נמוכים יחסית או אפילו בעלי מספר רב של קומות, מעוניינים להוסיף מרפסת לבית שלהם. ומנם, כיום, סטנדרט הבניה כבר

מחירון שיפוץ בניין

מחירון שיפוץ בניין

לא מעט אנשים כיום בוחרים לשפץ את בניין המגורים שלהם. רוצים גם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים שאתם חייבים להכיר אודות

שיפוץ מעטפת בניין

שיפוץ מעטפת בניין

הבניין שלכם דרוש לשיפוץ חיצוני של מעטפת הבניין? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. לפני שאתם ממהרים להזמין את נותן השירות הראשון שהצלחתם לאתר ברשת, חשוב

שיקום עמודי בניין

שיקום עמודי בניין

שיקום עמודי בניין הוא תהליך שנדרש כאשר המבנה רעוע וחלש. זה יכול להיות מבנה ישן או מבנה שנחלש בעקבות פגיעה וצריך שיקום. עמודי הבניין מהווים

שלד בניין

מה זה שלד בניין ומה תפקידו?

אם אתם בשלבים של תכנון פרויקט בנייה או קבלת הצעות מחיר מקבלנים ואנשי מקצוע, מן הסתם הביטוי שלד בניין מופיע בחייכם לא מעט בעת האחרונה.

תכנון מעקות לבית ולמרפסת

המעקה הוא חלק בלתי נפרד מהבית. הוא שימושי בתוכו, בין הקומות ומחוצה לו במרפסות. בתהליך בניה או שיפוץ של הבית יש להביא בחשבון את התקנת

מרפסת תלויה מברזל

מרפסת תלויה מברזל – היתרונות של מרפסת הברזל בשנים האחרונות קנתה לה שביתה התופעה של הוספת מרפסת תלויה מברזל למבנים ובתים שבהם לא היתה קיימת

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!