הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

אם תשאלו אנשים, איזה שיש הם מדמיינים בבית שלהם, בוודאי הרבה יענו שהם היו מתים לראות בבית שלהם שיש אבן קיסר. ואכן, שיש זה נחשב ליוקרתי  ומהודר. אך לא כל מה שנוצץ הוא הטוב ביותר. ולא בהכרח יתאים לשימושכם מוצר יוקרתי. 

כאשר בוחרים שיש, יש להתחשב במיקום שלו בבית, ולמה המשטח ישמש. חשוב מאוד לשקול את הצד הפרקטי הזה, ולהחליט האם יש צורך להשקיע כסף רב בסוג השיש, או שהייעוד של החומר מאפשר הנחת שיש בעלויות נמוכות, כגון שיש חברון, אשר עושה את עבודתו נאמנה במקומות הנכונים.

 

מהם שיש חברון ושיש אבן קיסר?

שיש חברון הוא שיש מדומה, כלומר, אין מדובר בשיש טבעי, אלא במוצר המיוצר מאבן "חלילה", הנחצבת באזור השומרון, בסביבת ההר והיישוב חברון, ומשם שמה. האבן עוברת ליטוש, והתוצר מאופיין במראה הזהה לאבן שיש אמיתית.

השיש מאופיין בעלויות נמוכות מאוד, עקב ייצורו בארץ, עמידות בפני חום, וקלות לניקיון. עם זאת, השיש סופח אליו לכלוך, ומוגבל מבחינת עיצוב לתצורה יחידה בה הוא מגיע.

שיש אבן קיסר הוא שם כולל לשני מוצרים המיוצרים על ידי חברה תחת שם זה, והם שיש קוורץ ושיש פורצלן, שניהם גם מהווים סוגי שיש סינטטיים.

המוצרים מאופיינים באיכות גבוהה ובמבחר עיצובים גדול, ויחד עם זאת גם עלויות גבוהות מאוד.

 

שימושים של סוגי השיש

למרות ששיש חברון אינו מהודר ויוקרתי כמו שיש אבן קיסר, יש לו שימושים לא מועטים בתוך הבית.

השיש משמש להנחה בחדרי אמבטיות ושירותים, שם הוא פרקטי עקב המחיר הזול, וגם פחות בעייתי מבחינת החוסר גיוון. מאותה הסיבה  הוא נפוץ גם לחיפוי חוץ, חדרי בדרגות, ואף משמש את חצרות הבתים. שיש זה פחות פרקטי עבור מטבחים, עקב הספיחה הגבוהה שלו והעמידות הנמוכה יותר. אך אם התקציב מוגבל, ניתן להשתמש גם בו, כיוון שהוא עדיין ישמש אותכם לעשור לפחות, ובעיית הספיחה לא נוראית, כיוון שהוא קל לניקוי.

שיש אבן קיסר לעומת זאת משמשת יותר למטבחים, עקב הגיוון בעיצוב והעמידות של שיש פורצלן, אולם אין שום עניין להשתמש בה כאשר מדובר על המקומות המוזכרים לעיל, ויש להיות מוכנים לכך ששיש זה בין היקרים בשוק.

 

אז מה יותר פרקטי? חברון או קיסר?

כפי שראינו לעיל, שיש חברון הוא המוצר השימושי ביותר עבור רוב המקומות בבית, ולפעמים אף אפילו עבור המטבח. ולכן, ניתן לשקול הנחת שיש אבן קיסר, רק אם באמת בטוחים שהשימוש בו באמת יכסה את העלות הגבוהה שלו.

לסוגי שיש נוספים היכנסו לאתר שלנו https://aven-s.co.il

אז מה היה לנו בכתבה:

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
ליקויי בנייה

כניסה לבית חדש היא אבן דרך מרגשת בחיים ורבים מחכים לרגע הזה במשך שנים רבות, אבל היא עלולה להפוך במהירות לסיוט כאשר ליקויי בנייה מרימים

החשיבות של מערכות גילוי אש

אנחנו חיים בעולם בו כל הזמן משהו יכול לקרות ולשנות את כל התמונה. לא חסרים בתי העסק שמצאו את עצמם בבעיה משמעותית ברגע בו הבינו

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!