הדמיות – למה הן מיועדות?

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

הדמיות – למה הן מיועדות?

בשנים האחרונות, ולמעשה בעשורים האחרונים, חלה התפתחות טכנולוגית מדהימה בתחום המחשוב, התפתחות שאפשרה פיתוח של שלל יישומים ואפליקציות למגוון שימושים. אחת ההתפתחויות שאפשרה שינוי משמעותי במספר רב של תעשיות וענפים היא ההתפתחות של טכנולוגיית ההדמיה הממוחשבת. טכנולוגיה זו מאפשרת לנו למעשה לבנות מודלים דו ממדיים או תלת ממדיים, בהתאם לטכנולוגיה בה נעשה שימוש, בכדי לדמות פריט מציאותי קיים או פריט עתידי שנמצא בשלבי תכנון. ליכולת הפשוטה הזאת לכאורה, ישנם שימושים רבי חשיבות בשלל תחומים כדוגמת רפואה, מחקר ופיתוח, יזמות ונדל"ן.

 

מהי החשיבות של הדמיות?

בכל פעולה שאנו עושים, אנו מחפשים כמה שיותר וודאות וידיעה לקראת הבאות. כאשר אנו קונים מוצר חדש בקניון, אנחנו רואים בדיוק מה אנחנו מקבלים, ובמקרים רבים אף יכולים לנסות את המוצר לפני שאנו משלמים עבורו. ישנם תחומים רבים המאופיינים ברמה גבוהה של חוסר ודאות וחוסר ידיעה לקראת מה שהולך לקרות ולקראת התוצאה שתתקבל. באופן פרדוקסלי, תחומים אלה הם תחומים שבהם ישנה חשיבות מכרעת לתוצאה, לעיתים ברמה של חיים ומוות. כך למשל, כאשר אנו עורכים ניתוח לב, ישנה חשיבות מכרעת לתוצאה, אך אין ביכולתנו לדעת מראש מה קורה בפנים ומהן הפעולות שעלינו לבצע במסגרת הפרוצדורה הרפואית.

הדמיות מאפשרות לנו למעשה לבנות מודל תלת ממדי שיושב במוקד הפעולה שאנו צפויים לבצע, באופן שמאפשר לנו לתכנן ולהתכונן לפעולה בצורה מיטבית, כאילו אנו עושים את הפעולה בפועל. אם שוב נחזור לדוגמת הלב, באמצעות הדמיות ממוחשבות, יכול הרופא המטפל לסרוק את ליבו של המטופל, להזין את הנתונים לתוכנת הדמיה ייעודית, ולקבל מודל תלת מימדית של הלב. על המודל הזה יכול הרופא לתכנן את מהלך הניתוח לפרטי פרטים, נקודות כניסה ויציאה, אזורי טיפול וכדומה.

את אותה הטכנולוגיה ניתן לנצל גם בתחום הנדל"ן, בו ישנה חשיבות מכרעת לתכנון נכון ומדויק של המבנה בטרם בנייתו. כך למשל, בתכנון הבית שלכם, אתם רוצים לוודא שכל הדלתות והחלונות מוצבים במקום הנכון, שהדלתות נפתחות לכיוון הנכון ושאין סתירה בין מיקום הדלתות והחלונות ובין פריטי ריהוט מרכזיים שאתם צפויים להציב ברחבי הבית. בעבר עמד לרשותכם שרטוט דו ממדי על גבי דף נייר, והיום אתם יכולים ממש לשוטט בתוך המבנה על גבי מסך המחשב, ולבחון כל פרט ופרט בצורה מדוקדקת ומציאותית. יכולת זו מבטיחה מינימום טעויות וליקויים, ליקויים שתיקונם לאחר גמר הבנייה הופך למשימה מסורבלת ויקרה.

 

כיצד מבוצעות הדמיות?

הדמיות יכולות להתבצע במספר צורות מרכזיות, אך הקו המחבר בין כולן הוא הזנת נתוני המודל אל תוך תוכנה שהופכת אותם למודל תלת ממדי ויזואלי. כך למשל, אם אנחנו רוצים לבצע הדמיה לבית עתידי שאותו אנו מתכננים כעת, יהיה עלינו להזין לתוכנה את מידות הבית, ובכלל זה אורך, רוחב וגובה של הבית הכולל, של כל חדר, של החצר ושביל הגישה, של מרחקים בין חלונות, דלתות, כיורים וכדומה. אלו הן פעולות שמבוצעות בכל מקרה במסגרת תכנית אדריכלית, רק שהפעם אנחנו יכולים לבצע אותן באמצעות תוכנת הדמיה, שתאפשר לנו לקבל מודל תלת ממדי במקום שרטוט דו ממדי.

אפשרות נוספת לביצוע הדמיות תלת מימד מחיר היא באמצעות הזנת נתונים של פריט קיים שעבורו אנו רוצים לבצע הדמיה. כך למשל, כאשר אנו רוצים לבצע הדמיה של בית קיים לצורך שיפוץ יסודי, ניתן לבצע מדידה של כל חלקי הבית ולהזין לתוכנה, או לחילופין ישנן תוכנות שיודעות גם לתרגם סט של צילומים לכדי מודל תלת ממדי ממוחשב. לשם כך, יש לצלם את המבנה מכל כיוון אפשרי ולהזין את התמונות אל התוכנה לצורך עיבוד. כך בדיוק מבוצעת למשל הדמיה של לב, באמצעות סט שלם של צילומי רנטגן וסריקות CT.

 

כיצד תוכלו לבצע הדמיה לבית שאתם בונים?

אז כעת, אחרי שהבנתם את חשיבות עולם ההדמיות, חשוב שגם תבינו כיצד תוכלו לבצע הדמיה כזאת עבור הבית שאתם רוצים לשפץ או לבנות מאפס. תחום ההדמיות בעולם הבנייה נקרא הדמיות אדריכליות. את השירות של הדמיה לנכסי נדל"ן ניתן לקבל מאדריכלים מובילים המיישמים את הטכנולוגיה בעבודתם השוטפת. יחד עם זאת, אם תבחנו את השטח, תגלו שאין הרבה אדריכלים כאלה, ובפועל שירות זה מסופק על ידי חברות מקצועיות ומתמחות, בין היתר גם לאדריכלים המשתמשים בשירות בצורה נקודתית.

המשמעות היא שסביר להניח כי האדריכל איתו אתם עובדים לא יציע לכם את האפשרות לבצע הדמיה אדריכלית לביתכם, אך לכם יש בהחלט את האפשרות לבקש זאת ממנו, ואם הוא לא מציע את השירות באופן מובנה בסל השירותים שלו, תוכלו להפנות אותו לחברה מקצועית שתספק את השירות בצורה נקודתית עבור הפרויקט שלכם. הדמיה כזאת תוכל לסייע לכם לקבל את ההחלטות החשובות לגבי בית החלומות שלכם, בצורה יותר מודעת וממקום של בטחון לקראת הבאות. כשמוציאים סכומי כסף כל כך גדולים כמו שמוציאים על בניית בית, מודעות ובטחון הם מרכיבים קריטיים לאורך כל התהליך.

הדמיות

אז מה היה לנו בכתבה:

כללי

מה כולל ביטוח עסק ולמה הוא חשוב?

כאשר מנהלים עסק, נדרשים להתמודד באופן קבוע עם שלל אתגרים, בעיות וקשיים, ותמיד צריך לקחת המון דברים בחשבון. לצד שלל העיסוקים היום-יומיים והיחסית שגרתיים, בעלי

החזון שלנו

המרכז הישראלי לבניה פרטית מבצע בניית בתים פרטיים ווילות יוקרה בעזרת קישור בין טובי הקבלנים בישראל!
באפשרותכם לבחור מגוון בעלי מקצוע וספקים מתוך האתר או ליצור קשר איתנו לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

-המרכז הישראלי לבניה פרטית-