פרוגרמה – תכנון נכון של הבית

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

"סוף מעשה במחשבה תחילה". המשפט הזה הוא ככל הנראה אחד הנכונים והמתאימים ביותר לתהליך הבניה. תהליך זה הוא אחד הארוכים והמשמעותיים בחייך. הוא מתחיל בבחירת המגרש המתאים, האדריכל, המהנדס וממשיך בבחירת קבלן, חומרים, ידיות ועוד פריטים רבים.

כדי שאפשר יהיה לקבל החלטות לאחר הקמת השלד, יש צורך לתכנן נכון את המבנה. תכנון זה מתחיל ביצירת פרוגרמה. על מה מדובר ועל אילו שאלות יש לענות על מנת לבנות את הבית המתאים ביותר עבורך? על כך נענה בכתבה זו.

מהי פרוגרמה?

פרוגרמה היא תוכנית הבניה. כדי שהאדריכל (או האדריכלית) יוכל לקבוע את התוכניות יהיה עליו להתייחס לשלושה דברים: נתוני התב"ע, נתוני המגרש והבקשות האישיות שלך. מבט חטוף ביישובים רבים מראה כיצד כל בית נראה שונה לחלוטין. המראה הייחודי לא מאפיין רק את החלק החיצוני של הבית אלא גם את מה שמתרחש בתוכו. הסיבה לכך שכל מקום הוא מיוחד נעוצה בתכנון.

הדבר הדומה בין כל המגרשים והבתים באותו היישוב הוא נתוני התב"ע. הרשות המקומית יכולה לקבוע כללים שונים לבניה ובהם להגביל את גובה הבית, לקבוע קו אפס או התייחסות אליו מבחינת הבניה ואף לקבוע כיצד ייראו החזיתות. גם אם כל הנתונים הללו דומים, הנתונים של כל אחד מהמגרשים תמיד יהיו שונים זה מזה והבקשות האישיות בוודאי לא יהיו דומות.

קבלת הנתונים מהגורמים השונים

על האדריכל לפעול במספר מישורים בו זמנית לצורך יצירת הפרוגרמה. עליו לקבל את כל הנתונים מהרשות והוא יעשה זאת על ידי הגשת בקשה מסודרת. בנוסף, יהיה עליו לקבל את המידע מהמודד שיוזמן על ידך. כל הנתונים הללו יאפשרו לאדריכל לדעת האם ואיזה מגבלות חלות על הבניה ומה הוא יוכל לבצע מבחינת הרשות. במקביל, יהיה עליו להבין את הצרכים האישיים שלך, כלקוח.

הבנת הצרכים האישיים של כל לקוח

חלק חשוב בתכנון נכון של הבית הוא הבנת הצרכים שלך. כל משפחה היא שונה וכל אחת רוצה לראות את ביתה בצורה אחרת. בין היתר ירצה האדריכל לשמוע ממך פירוט לגבי הנקודות הבאות:

תקציב

אין גבול לכמה שבניה יכולה לעלות. הדרך היחידה לסיים אותה במסגרת המתאימה עבורך היא להגדיר מראש את התקציב. מילים כמו "כמה שפחות" או "כמה שצריך" אינן מאפשרות לתכנן את הבית ולא לצאת לדרך. עליך לשבת שלם התקציב ואף עם הבנק ולבחון מהן היכולות שלך ולהעביר מסגרת מסודרת לאדריכל.

בקשות כלליות

עליך להגדיר את הבקשות הכלליות וה"גדולות" של הבית. למשל, כמה חדרי שינה יהיו בבית, האם יש צורך במטבח גדול או קטן, האם מתאים לך להתגורר בבית עם קומות או לא, האם יש צורך בחדר עבודה ועוד. האדריכל ישאל אותך שאלות ועליך פשוט לענות עליהן.

בקשות נקודתיות

בהתאם לאופי שלך ושל בני הבית אפשר לבחון אם ישנן בקשות ייחודיות, כאלו שאינן אופייניות לרוב הבתים. למשל, אם ברצונך ליצור מקום לפסנתר גדול או אפילו פסנתר כנף. האם חשוב לך ליצור מפתחים שיתאימו לבעלי מגבלה ועוד. זה גם המקום לדבר על הטעם האישי שלך ולספר כיצד נראה בעינייך הבית האידאלי.

למצוא אדריכל לעבודה משותפת

העבודה עם האדריכל היא עבודה משותפת שתלווה אותך מתחילת הדרך ועד לאחר שהבית יעמוד במקומו. לכן, חשוב למצוא את בעל המקצוע שמביא איתו ניסיון, יצירתיות ושהתקשורת בניכם תהיה לא פחות ממעולה. כאן, באתר של המרכז לבניה פרטית מחכה לך רשימת ספקים מנוסים שישמחו לעבוד איתך. זה הזמן לבחור את הספק המתאים ביותר עבורך.

אז מה היה לנו בכתבה:

כתוב את הכותרת כאן

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות

חנויות רהיטים במרכז

חנויות המוכרות ריהוט ניתן למצוא בכל הארץ במגוון עיצובים ומחירים. למרות זאת, ריכוז החנויות הגדול יותר הוא במרכז. יש לכך מספר סיבות עליהן נרחיב במאמר.

בית פרטי עם בניה ירוקה

רוצים לבנות בית פרטי בצורה טובה יותר? בבניה של בית פרטי כדאי לעבוד באופן מתוכנן ומסודר. שיתוף של אדריכל או הנדסאי, מפקח בנייה וקבלני משנה

צרו קשר:

החזון שלנו

המרכז הישראלי לבניה פרטית מבצע בניית בתים פרטיים ווילות יוקרה בעזרת קישור בין טובי הקבלנים בישראל!
באפשרותכם לבחור מגוון בעלי מקצוע וספקים מתוך האתר או ליצור קשר איתנו לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

-המרכז הישראלי לבניה פרטית-

חנויות רהיטים במרכז

חנויות המוכרות ריהוט ניתן למצוא בכל הארץ במגוון עיצובים ומחירים. למרות זאת, ריכוז החנויות הגדול יותר הוא במרכז. יש לכך מספר סיבות עליהן נרחיב במאמר.

קרא עוד »

בית פרטי עם בניה ירוקה

רוצים לבנות בית פרטי בצורה טובה יותר? בבניה של בית פרטי כדאי לעבוד באופן מתוכנן ומסודר. שיתוף של אדריכל או הנדסאי, מפקח בנייה וקבלני משנה

קרא עוד »

מה חשוב בזמן השכרת פיגומים?

פיגומים הוא מבנה זמני המשמש לצורכי בנייה. זוהי פלטפורמה המאפשרת לעובדים לעבוד באתר הבנייה בבטחה. השכרת פיגומים לאתרי בנייה יכולה להיות מסובכת בגלל הסוגים והגדלים

קרא עוד »