שיקום מבנים בגובה

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

שיקום מבנים בגובהשיקום מבנים בגובה יכול להתבצע על ידי מתקני הרמה או בסנפלינג. הבחירה באחד האמצעים הללו תתבצע בהתאם לגורמים שונים. חשוב מאוד שחברה מקצועית ומנוסה תבצע את השיקום על מנת שיתבצע כהלכה ללא סיכונים מיותרים. על שיקום מבנים בגובה נרחיב במאמר הבא.

קבלן הריסת מבנים

שיקום מבנים הוא פעולה בה משקמים מבנה ומטפלים ברכיבים העיקריים בו שהם ברזל ובטון. מבנים ישנים או מבנים ששוכנים בסמוך לרצועות חוף בהם רמת הלחות גבוהה או מבנים שניזוקו כתוצאה מבלאי והתיישנות טבעית צריכים לעבור שיקום. עם השנים יופיעו מפגעים אסתטיים ובטיחותיים של חלקי טיח ובטון סדוקים בעמודי הבניין או בקירות המבנה. במצב כזה יש צורך בשיקום שיוביל למבנה עמיד, בטוח ואסתטי.

מתי נבצע שיקום מבנים?

שיקום מבנים הוא פעולה שמתבצעת כאשר יש מפגעים שונים כמו חלקי בטון וטיח רופפים, עמודי בניין שבורים או סדוקים, קירות חיצוניים סדוקים, מעקות וחומות שבורים או בסכנת קריסה, מרפסות רעועות, ברזלים בתהליך קורוזיה ועוד. השיקום יתבצע במספר מקרים-

  • מבנה לא פעיל-ישנם מבנים שלא פעילים לתקופה. כאשר המבנים אינם פעילים הם נחשבים לנטושים ואף למסוכנים. במידה שרוצים להחזיר את המבנה לשימוש חשוב מאוד לבצע קודם כל שיקום מבנים על מנת להעלות את הבטיחות של המבנה.
  • הזנחה- ישנם מבנים מוזנחים שיש בהם פגעים שונים. מבנים אלה הופכים למפגע תברואתי וחשוב מאוד לבצע בהם שיקום מבנים על מנת לשמור על חיי הדיירים והעוברים והשבים.
  • השבחה- ישנם מקרים בהם אנשים רוכשים נכסים ישנים שצריכים לעבור שיקום על מנת להפוך לראויים למגורים. לאחר השיקום הערך של הנכס הופך לגבוה יותר. לכן רבים מבצעים את השיקום על מנת להשביח את הנכס.

על ידי אמצעים שונים

שיקום ושימור מבנים נעשה במקרים רבים בגובה. שיקום מבנים בגובה יכול להתבצע על ידי אמצעים שונים כמו סנפלינג או אמצעי הרמה. במידה שצריך לבצע שיקום מבנים בגובה יחליטו מה הדרך הטובה ביותר לביצוע השיקום- שקיום מבנים בסנפלינג או שיקום מבנים על ידי מתקני הרמה ופיגומים.

אך כיצד כדאי לבצע שיקום מבנים בגובה?

למעשה אין לכך תשובה חד משמעית. גם שיקום מבנים בסנפלינג וגם על ידי מתקני הרמה יכולים להיות פתרון טוב בהתאם לגורמים שונים כמו סוג המבנה, גובה המבנה, המבנה הגאומטרי החיצוני, אפשרויות נגישות למקומות בנדרשים, משמעויות כספיות הכרוכות בהוצאה ועוד. לפני שבוחרים את האמצעי דרכו יתבצע שיקום מבנים בגובה יש לקחת בחשבון את הפרמטרים הללו ולהבין מה האמצעי היעיל ביותר. קיימים מבנים בהם העדיפות תהיה לשיקום מבנים בגובה ואילו מבנים אחרים בהם העדיפות תהיה להקים מתקני הרמה או פיגומים.

על ידי חברה מתאימה

שיקום מבנים בגובה הוא עבודה מורכבת שמושפעת על ידי מגוון אלמנטים כמו החומרים ממנו עשוי המבנה, השינויים התפיסתיים, החוקיים והסביבתיים ועוד. גורמים אלה משפיעים על חוזק המבנה ועל היציבות שלו וחשוב מאוד לדעת כיצד להתייחס אליהם.

מהסיבה הזו, חשוב מאוד ששיקום מבנים בגובה יתבצע על ידי חברה ותיקה, מנוסה ומקצועית. בחרו בחברה שמעסיקה אנשי מקצוע שמיומנים לביצוע שיקום מבנים בכלל ולשיקום מבנים בגובה בפרט.

מה זה כולל?

תהליך שיקום חזיתות מבנים הוא תהליך ששם דגש על החלקים החיצוניים של המבנה. כמו כן בתהליך יבצעו הקמה של תשתיות חדשות שיהפכו את המבנה לבטוח ויציב. בתהליך שיקום מבנים מתבצעות פעולות כמו בניית קירות, החלפת רצפות, שיפוץ יסודות, הקמת תשתיות ועוד.

לפני שמשקמים יש לנקות. לכן, בשלב הראשון קבלן השיקום ישטוף את המבנה עם מכונת לחץ מים שתשטוף מהמבנה את שאריות הפיח, הלכלוך והטיח הרופף. לאחר מכן יש לטפל בחלקי הברזל החשופים שעוברים תהליך קורוזיה. את חלקי הברזל יש לנקות עם מברשת פלדה מחלקי הקורוזיה עד שמגיעים לברזל בריא. לאחר מכן יש למרוח על הברזל הבריא חומר שעוצר את תהליך הקורוזיה ושומר על הברזל מהתפוררות והיחלשות. בשלב הבא יש לטפל בסדקים בבניין ובבעיות ההתפוררות. לבסוף יש לבצע טיוח ושיוף מחדש ואז לצבוע מחדש את כל המבנה. במקרים בהם הדיירים משלמים על השיקום והם רוצים לחסוך בעלויות הם בוחרים לוותר על הצביעה המחודשת, אך יש לקחת בחשבון שמדובר בתוצאה לא אסתטית במיוחד.

שיקום מבנים בגובה הוא תהליך לא פשוט כלל שמצריך מיומנות ודיוק על מנת שיתבצע כהלכה. במקרים בהם לא ניתן לשקם את הבניין מסיבות שונות האופציה היחידה היא להרוס את המבנה ולבנות מבנה חדש ובטוח.

החשיבות

בישראל קיימים מבנים רבים ישנים, מוזנחים ורעועים שנמצאים בסכנת קריסה. כמו כן, בישראל קיים איום של רעשי אדמה אפשריים שהופך את המבנים הללו למסוכנים אף יותר. רוב המבנים בישראל לא עברו שיפוץ יותר מחמישים שנים והסיכוי שהם יעמדו בפני רעידת אדמה או אפילו בנזקים קטנים יותר כמו חדירה רטיבות למבנה הוא נמוך מאוד. לכן, חשוב מאוד לבצע שיקום מבנים על מנת להפוך את המבנים הללו ליציבים ובטוחים יותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
שיפוץ ושיקום מבנים
שיפוץ ושיקום מבנים

שיפוץ ושיקום מבנים הוא תהליך שנועד כדי לתת מענה למי שרוצה להשביח את הנכס שלו, למי שרוצה ליצור אווירה יותר נעימה בחללי הבניין המשותפים או

מחירון שיקום מבנים
מחירון שיקום מבנים

מבנה המגורים שלכם דרוש לשיפוץ? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות מחירון שיקום מבנים. מעבר למחירון, נגע

שיקום חזיתות מבנים
שיקום חזיתות מבנים

שיקום חזיתות מבנים הוא תהליך מורכב הדורש מיומנויות של מומחים רבים ושונים, לרבות קבלנים, מהנדסי בנייה, חברות דירות למכירה בירושלים ,קבלני משנה מתחומים שונים, אנשי מקצוע עצמאיים

שיקום ושימור מבנים
שיקום ושימור מבנים

כאשר מדובר בשיפוץ, שיקום ושימור מבנים ובנייני מגורים, יש הרבה (בלשון המעטה) גורמים שצריך לקחת בחשבון. לא מדובר רק במציאת החומרים המתאימים לפרויקט, אלא גם

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!