שיפוץ בניין לשימור

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

בישראל יש מבנים רבים שיש להם חשיבות היסטורית ולכן הם מוגנים על פי חוק מפני הריסתם או שינויים. במצב כזה, ניתן לבצע שיפוץ בניין לשימור בו לא מבצעים שינויים חיצוניים במבנה ושומרים על האופי שלו.

מהו שיפוץ בניין לשימור?

שיפוץ בניין לשימור, הוא שיפוץ שמתבצע תוך שימור המבנה. יש בארץ מבנים חשובים מסוגים שונים. לדוגמא קיימים מבנים שנבנו לפנישיפוץ בניין לשימור, הוא שיפוץ שמתבצע תוך שימור המבנה. יש בארץ מבנים חשובים מסוגים שונים. שנת 1700 ויש עבורם תקנות מחמירות שקובעות כי אין אפשרות לבצע שינויים במבנה, אלא שינויים מינוריים בלבד. מבנים שנבנו לאחר שנת 1700, לא מוגנים על פי חוק בהתאם לאותן תקנות ולכן בעבר היה ניתן לערוך בהם שינויים. עם זאת, בשנת 2000, מנהל מקרקעי ישראל הגדיר בניינים רבים, שנבנו לאחר שנת 1700 ואף בעשורים האחרונים, כמבנים בעלי ערך היסטורי, תרבותי וארכיטקטוני ולכן יש לשמור עליהם. במצב כזה, שיפות של הבניין ייעשה תוך שימור חיצוני שלו ללא פגיעה באופי שלו.

הדרכים לשימור מבנים

במידה שרוצים לשפץ בניין שמיועד לשימור, יש כמה דרכים לעשות זאת-

  • שימור המצב הקיים- חשוב לשמר את המצב הקיים של הבניין. לכן, יש לתחזק את המבנה ואת היציבות שלו בקלילות בעיקר על ידי ניקיון ושמירה על המצב הנוכחי שלו.
  • שחזור- לעתים יש צורך בשחזור של המבנה. במצב כזה יש להחזיר את המבנה למצב בו היה בעבר, בלי תוספות ובלי שינויים.
  • שיקום- מאחר שרוב הבניינים המיועדים לשימור הם מבנים ישנים, פעמים רבות יש צורך בשיקום שלהם ובחיזוק היסודות. על ידי שיקום המבנה יהיה ניתן למנוע הריסה שלו ולהתאים אותו לשימוש. במצב כזה יש לשפץ את המבנה באופן יסודי, להחליף אלמנטים כמו הצנרת, חיווט חשמלי, ריצוף, חלונות ודלתות, שינוי חלוקת החדרים ועוד. בדרך כלל בשיקום המבנה ישאירו את הקו הכללי שלו וישלבו אותו עם עיצוב מודרני.

ההבדל בין שיפוץ לשימור

כפי שהבנו, שיפוץ בניין לשימור הוא שיפוץ שמתבצע תוך שמירה על המאפיינים החיצוניים והאלמנטים הייחודיים של המבנה. בשיפוץ בניין רגיל, ניתן לערוך כל שינוי שאתם רוצים. אך לעומת זאת, שיפוץ בניין לשימור מצריך התייחסות לפרטים של המבנה ושמירה שלהם. לדוגמא, מבנים כמו בתי עיריות או בתי שגרירויות שקיימים בין 100-150 שנים, הם מבנים בעלי ערך ולכן השיפוץ שלהם מתבצע תוך שימור המבנה, חידושו והתאמתו לצרכי הציבור. שיפוץ בניין לשימור צריך להתבצע על ידי קבלן שיפוצים שמומחה לכך ומבין את המשמעות והחשיבות של שימור המבנה.

האתגר בשיפוץ בניין לשימור

כפי שהבנו, בניין לשימור הוא בניין שיש לו ערך תרבותי, היסטורי או אדריכלי ולכן יש לשמר אותו. לדוגמא, בארץ יש בתי כנסת עתיקים,שיפוץ בניין לשימור הוא שיפוץ שמתבצע תוך שמירה על המאפיינים החיצוניים והאלמנטים הייחודיים של המבנה. מבני מגורים עתיקים בעלי ארכיטקטורות ייחודיות, מבנים גדולים כמו בתי עיריות שיש להם היסטוריה ועוד רבים. שיפוץ של בניינים אלה כולל אתגר גדול בו יש צורך גם בשימור של המבנה לצד הצורך בהתאמת המבנה לצרכים שלהם הוא מיועד (כמו לדוגמא התאמת המבנה למגורים נוחים). האתגר הזה שכולל שני צרכים חשובים שלעתים עלולים להתנגש יכול להיות לא פשוט לביצוע והוא מצריך תשומת לב לכל הפרטים החשובים ולכל מה שצריך לעשות על מנת לבצע את הפרויקט כהלכה.

פעולות השיפוץ האפשריות

במסגרת שיפוץ בניין לשימור, עומדות לפניכם מספר פעולות שיפוץ אפשריות. פעולות אלה מאפשרות לשפץ את הבניין תוך שמירה על הערכים שלו ועל הפרטים החשובים שלו.

  1. הגנה

במסגרת שיפוץ בניין לשימור, ניתן לבצע פעולות הגנה שמיועדות להגן על המבנה מפני פגעי זמן, פגעי מזג האוויר והאם. במסגרת פעולות אלה ניתן לבצע גידור של המבנה, כיסוי זמני שלו, הצבת שמירה על המבנה ועוד.

  1. חיזוק וייצוב

שיפוץ בניין לשימור כולל גם פעולות שמיועדות לחזק את המבנה ולייצב אותו. במסגרת פעולות אלה ניתן לבצע פעולות שיסייעו לחיזוק היסודות של המבנה, עבודות בטון וברזל שיסייעו במצב של ברזל חשוף וחלוד ובטון מתפורר או סדוק, סתימת סדקים במבנה, איטום שלו ועוד.

  1. שימור מונע

פעולות שימור מונע הן פעולות שמיועד לשמר את המבנה ללא תוספות בנייה וחומרים. על ידי כך ניתן למנוע שחיקה של המבנה ולשמור עליו.

  1. שחזור המבנה

כפי שציינו קודם, במסגרת שיפוץ בניין לשימור ייתכן מצב בו יהיה צורך בשחזור המבנה. במצב כזה יש לבצע פעולות שמיועדות לשחזר את המראה של המבנה ואת התצורה שלו. במסגרת שחזור המבנה ניתן לבצע פעולות בהן יהרסו את תוספות הבנייה שנעשו במבנה, יבנו חלקים משוחזרים ויתקינו רכיבים שהוסרו מהמבנה בעבר.

  1. שיקום

ציינו קודם ששיקום מתבצע על מנת למנוע הריסה של המבנה ולהתאים אותו לשימוש. במצב כזה ניתן לבצע פעולות שיקום ששומרות על הערכים של המבנה ונותנות מענה לצרכי הנוחות והפרקטיות של הבניין.

  1. בניה מחדש

לבסוף, במצב בו אין ברירה אחרת ניתן לבנות את המבנה כולו מחדש או לבנות חלקים ממנו בהתאם לתיעוד היסטורי.

מה עם תשתיות הבניין?

במסגרת שיפוץ בניין לשימור, חשוב לקחת בחשבון גם את תשתיות הבניין. תשתיות הבניין יכולות להציב בפני האדריכל וקבלן השיפוצים אתגרים לא מעטים מאחר שעליהם להצליח למצוא פתרונות לשיפוץ התשתיות ללא פגיעה במבנה. חשוב לקחת בחשבון גם את הכללים הייחודיים בנוגע לשימור מבנים סביב מיגון וממ"דים.

בחירת הקבלן

כפי שהבנו, שיפוץ בניין לשימור יכול להיות פרויקט לא פשוט שכולל אתגרים רבים. לכן, חשוב מאוד לבחור קבלן שיפוץ מתאים שיש לו ניסיון והתמחות בשימור מבנים ושיבצע את העבודה כהלכה, תוך התחשבות בצרכים השונים. בחרו בקבלן שיצליח לענות על הצורך של שימור המבנה ועל הצורך של התאמת המבנה למטרה שלו ולצרכים שצריך לספק.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
שיפוץ לובי בניין
שיפוץ לובי בניין

אם אתם מתגוררים בבניין משותף שבו הדיירים חושבים לשפץ את הלובי, חשוב שתדעו כי שיפוץ לובי בבניין הוא דבר חשוב מאוד שיכול לשדרג לחלוטין את

הרחבת מרפסות
הרחבת מרפסות – והבית שלכם גדל

יש בישראל דירות רבות עם מרפסת שמש שהדיירים שלהן נהנים מהיתרונות הרבים שהיא מציעה. יש גם המון דירות שאין בהם בכלל מרפסות. לכולם, קיימת הזכות

הרחבת מרפסת קיימת
הרחבת מרפסת קיימת

בעבר, רוב המבנים נבנו ללא מרפסות או עם מרפסות קטנות במיוחד. מהסיבה הזו, כיום אנשים רבים בוחרים להוסיף מרפסות ולהרחיב מרפסות על מנת לשדרג את

הרחבת מרפסת שמש
הרחבת מרפסת שמש

מרפסת שמש היא מרפסת שמאפשרת לכם להכניס את השמש אליכם הביתה. מדובר במרפסות חיצוניות אליהן ניתן לצאת מהדירה. מרפסות אלה מאפשרות לכם לשדרג משמעותית את

הרחבת מרפסות השוואת מחירים
הרחבת מרפסות השוואת מחירים

במבנים רבים, דיירי הבניין בוחרים להרחיב את המרפסות שלהם. על ידי הרחבת המרפסות ניתן לשדרג את איכות החיים, להגדיל את שטח הבית ואף להעלות את

הרחבת מרפסות בניה קלה
הרחבת מרפסות בניה קלה

כיום אנשים רבים בוחרים להרחיב את המרפסות בבתים שלהם על מנת לשדרג את איכות החיים שלהם ולהעלות את ערך הנכס. קיימות שתי שיטות בנייה המאפשרות

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!