הרחבת מרפסות – והבית שלכם גדל

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

הרחבת מרפסותיש בישראל דירות רבות עם מרפסת שמש שהדיירים שלהן נהנים מהיתרונות הרבים שהיא מציעה. יש גם המון דירות שאין בהם בכלל מרפסות. לכולם, קיימת הזכות לבנות מרפסת שמש ולהרחיב בכך את דירתם או לבצע הרחבת מרפסות לאלו שכבר קיימות ולהגדיל את שטח המרפסת (וגם את שטח הבית). כבר אין צורך להסתפק במרפסות ההיסטוריות, בגודל הפצפון של 4 מ"ר או 7 מ"ר מרובע. ניתן להרחיב ולשדרג את הבית בכל כך הרבה בחינות.

הרחבת מרפסות חדשות בכלל או הרחבת מרפסות קיימות מאפשרת לכם לא רק ליהנות מקרני השמש בנוחות מרבית או להתפעל מהנוף הנשקף מהמרפסת הגבוהה אלא גם מאפשרת לכם ליהנות משלל שימושים ששטח המרפסת מספק. למעשה, מדובר בשטח כמו גינה בבית פרטי – רק שהוא נישא מעל הקרקע. ניתן לשים בה דברים כשטח תפעול ואחזון. ניתן לשים בה ריהוט גן, פינת על האש וכד', ניתן לתלות בה כביסה או לפתוח את הוויטרינה כדי שאוויר נעים ינשב פנימה ועוד ועוד שימושים. יתרה מכך הרחבת מרפסות תורמת לכם גם לגבי שווי הבית. שטח הבית גדל משמעותית. אם תבצעו גם סגירת מרפסת, גם השטח בו ניתן להתגורר גדל מאוד. המשמעות היא עלייה חדה בשווי הערך של הדירה שלכם – דבר שמתורגם להרבה מאוד כסף.

הדרך לבצע הרחבת מרפסות

תחילת העבודה על הרחבת מרפסות היא בשלבי התכנון. אומנם שיטות הבניה מתקדמות וישנה כיום גם בניה קלה ומהירה (בלי להתפשר על האיכות והבטיחות) אבל עדיין נדרשת הצגת תוכניות מול הרשויות המקומיות וקבלת אישורים מהם. "חוק המרפסות" החדש, מקל מאוד על כל תהליך הרחבת מרפסות. הוא מצמצם מאוד את הבירוקרטיה ואף מייתר כל מיני אישורים והיתרים שכעת לא נדרש עבורם. ועדיין, הוא לא פוטר אותנו מפניה אל מהנדס או קונסטרוקטור גם כדי שיכינו תוכנית הנדסית מקיפה שתובא לאישור ובעיקר בשביל שיבדקו היטב את יציבות המבנה הקיים ויכולתו להכיל את המטען והעומס הנוספים שיוטלו עליו כעת עם הוספת או הרחבת המרפסת. 

דבר נוסף שחשוב להשיג הוא הסכמת השכנים. אומנם גם בנקודה זו החוק הקל מעט אבל כדי שלא אחד השכנים יגיש התנגדות ועלול לתקוע את כל התהליך סביב עניינים משפטיים לאורך זמן, מומלץ לקבל את הסכמתם מראש. ככלל, חשוב לציין כי אם תשכילו לצרף לא רק את הסכמת הדיירים אלא גם את רצונם להשתתף ולבנות גם הם מרפסות, תרוויחו פעמיים. גם רווח של שקט נפשי בעצם ההסכמה של כולם וגם רווח כלכלי בדמות העובדה כי קבוצה לעולם תקבל מחיר טוב יותר וכן תישא יחדיו בעלויות קבועות, כמו למשל פינוי פסולת בניה, הקמת פיגומים וכד'.

שיטות שונות של הרחבת מרפסות

בין אם מדובר על הרחבת הבית על ידי הוספת מרפסת ובן אם מדובר על הרחבת והגדלת מרפסת קיימת, יש למעשה 2 שיטות עיקריות לביצוע. חשוב להגיד ששתי השיטות בטוחות מאוד וגם מאפשרות ליהנות ממרפסות עמידות וחזקות לאורך שנים. השוני העיקרי הוא ברמת הפשטות של התהליך, בעלות הכספית וברמה העיצובית.

השיטה הראשונה היא  השיטה המסורתית והמוכרת יותר בעולם הבניה – יציקת בטון. באמצעות קידוחים בבטון והחדרת קוצי ברזל בנקודות אסטרטגיות לאורך ולרוחב החיבור בין החלק החדש לחלק הישן ולאחריהם יציקת בטון. זוהי שיטה שנהוגה בבניית שלד של בית וכמוה היא לוקחת זמן רב וכן, גם קצת מלכלכת. ידרשו עבודות תשתית מכינות ובעצם האזור כולו יהיה אתר בניה למשך כחודש (זמן ממוצע של בניית מרפסת בשיטה זו).

הרחבת מרפסות בשיטה השנייה היא באמצעות בניה קלה עם קורות פלדה מגולוונות. היא נולדה מההבנה כי יציקת הבטון לא רק מורכבת ומסובכת יותר אלא גם מעמיסה משקל עצום על החלק הבנוי הקיים ויכולה לפגוע ביציבותו. תרמה לכך גם העובדה כי למעשה מדובר על בניית קונסטרוקציית פלדה חזקה מאוד אשר מתוכננת ומבוצעת במפעל חיצוני ורק אז מובאת ומחוברת לחלק הקיים ומרחיבות אותו. העבודה מהירה מאוד, פחות מלכלכת ורועשת, גם זולה הרבה יותר וכן פרופיליי הפלדה עמים וחזקים במיוחד אך מאפשרים גמישות עיצובית ומתן מראה של מרפסת עדינה יפה מאוד. אם כבר יש לכם מרפסת תלויה מפלדה ואתם רוצים לבצע הרחבת מרפסות עליה- הדבר אפשרי אך גם כאן נדרשת התערבות קונסטרוקטור ובדיקתו לגבי משקלים והחלטות לגבי הוספת חיזוקים ותמיכה וכד'.

הרחבת מרפסות מוצלחת

הרחבת מרפסות והגדלת הבית או הרחבת מרפסות קיימות היא מלאכה שרק נראית פשוטה אך דורשת מיומנות גבוהה ושהשם "בניה קלה" לא יבלבל אתכם לרגע. בבואנו לבניית הרחבה, יש צורך לפנות אך ורק לחברות המתמחות בכך. כאשר אנחנו מדברים על מתמחות אנחנו מדברים על חברות שגם מחזיקות בשירותי הנדסה וקונסטרוקציה מתקדמים, גם יכולות לסייע לנו בהשגת שלל ההיתרים והאישורים מול הרשויות וגם בעלות יכולות ביצוע גבוהות.

חשוב גם השימוש בחומרי גלם איכותיים כמו גם ברמת הגימור, במיוחד כאשר מדובר על מרפסות פלדה תלויות. חובה שהקורות יהיו איכותיות וחזקות במיוחד ובעלות תקן ישראלי מחמיר. חפשו חברות עם ניסיון בהרחבה. אלו יוכלו להמליץ לכם על שיטות הבניה הנכונות והמומלצות, על אפשרויות הבניה והעיצוב השונות ועל הדרך להשיג בצורה המירה ביותר את ההיתר הנכסף.

עלות הרחבת מרפסות נעה בין 30,000 עד אפילו לקרוב למאה אלף ₪. הסיבה לשוני הגדול הוא כמו תמיד השוני בין היקפי הבניה, גודל המרפסת הנדרש, מיקום המרפסת, האלמנטים השונים שישתלבו בה, הפרוצדורות הנדרשות כדי להשיג אישורים, חיזוקים ותמיכות שונות שיש להוסיף במקרים מסוימים ועוד ועוד. נשמח להציע עבורכם הצעה אטרקטיבית השמה דגש על בניה איכותית במחיר הוגן.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
הרחבת מרפסת קיימת
הרחבת מרפסת קיימת

בעבר, רוב המבנים נבנו ללא מרפסות או עם מרפסות קטנות במיוחד. מהסיבה הזו, כיום אנשים רבים בוחרים להוסיף מרפסות ולהרחיב מרפסות על מנת לשדרג את

הרחבת מרפסת שמש
הרחבת מרפסת שמש

מרפסת שמש היא מרפסת שמאפשרת לכם להכניס את השמש אליכם הביתה. מדובר במרפסות חיצוניות אליהן ניתן לצאת מהדירה. מרפסות אלה מאפשרות לכם לשדרג משמעותית את

הרחבת מרפסות השוואת מחירים
הרחבת מרפסות השוואת מחירים

במבנים רבים, דיירי הבניין בוחרים להרחיב את המרפסות שלהם. על ידי הרחבת המרפסות ניתן לשדרג את איכות החיים, להגדיל את שטח הבית ואף להעלות את

הרחבת מרפסות בניה קלה
הרחבת מרפסות בניה קלה

כיום אנשים רבים בוחרים להרחיב את המרפסות בבתים שלהם על מנת לשדרג את איכות החיים שלהם ולהעלות את ערך הנכס. קיימות שתי שיטות בנייה המאפשרות

הרחבת מרפסות בבניין משותף
הרחבת מרפסות בבניין משותף

יש לכם מרפסת קטנה ואתם מעוניינים להרחיב אותה? הרחבת מרפסות בבניין משותף היא תהליך שכולל מספר שלבים שונים. במאמר הבא נרחיב על הדברים שחשוב לדעת

בניית מרפסות בבית משותף
בניית מרפסות בבית משותף

אם אתם גרים בבניין ושוקלים לבנות מרפסת חשוב להכיר מספר דברים, בראש ובראשונה מה החוק קובע לגבי בניית מרפסות, האם אתם צריכים לשלם ארנונה ועוד.

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!