הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

הוספת מרפסת הוא תהליך מבוקש מאוד בקרב דיירים של בניינים רבים. האפשרות להרחיב את הבית ולהכניס את השמש מעט הביתה גם בבנייני קומות היא אחת האפשרויות המבוקשות ביותר והיא יכולה להעלות את ערך הדירה בכ-10 או אפילו 20 אחוזים. על הוספת מרפסת וכל מה שצריך לדעת בנושא נרחיב במאמר הבא.

חוק המרפסות

קודם כל, לפני שנתחיל לדבר על הפרמטרים החשובים בתהליך הוספת מרפסת חשוב להבין את חוק המרפסות. על פי חוק המפרסות, עלעל מנת להתחיל בתהליך בנייה של הוספת מרפסת יש לקבל את ההסכמה של לפחות 75% מדיירי הבניין. מנת להתחיל בתהליך בנייה של הוספת מרפסת יש לקבל את ההסכמה של לפחות 75% מדיירי הבניין. ישנם מקרים רבים בהם דיירים רבים מתנגדים להוספת מרפסות לבניין. יכולות להיות סיבות שונות לכך שדיירים יתנגדו לתהליך. פעמים רבות יש שכנים שאין להם את האמצעים להוסיף מרפסת לבניין ולכן ההתנגדות שלהם נובעת מסיבה כלכלית. ישנם מקרים בהם יש שכנים שחוששים מתהליך הבנייה ומההשפעות שלו על סביבת המגורים כך שהיא תהיה מלוכלכת, מאובקת, שיהיו פיגומים ושאיכות החיים בבניין תרד לאורך תקופת הבניה. לעתים ישנם מקרים בהם השכנים סתם מחליטים שהם לא מעוניינים במרפסת חדשה. בכל מקרה, לא משנה מה הסיבה, עליכם לשכנע 75% מהדיירים על מנת להוסיף מרפסת לבניין שלכם.

היתר בנייה

מלבד לקבלת הסכמתם של 75% מהדיירים, על מנת להוסיף מרפסת לבניין יש צורך בקבלת היתר בנייה. היתר בנייה הוא רישיון שניתן על ידי משרד הרישוי או הוועדות המקומיות לתכנון ובנייה ומאפשר לכם לבנות מבנים חדשים או לבצע שינויים במבנים קיימים. למעשה כל שינוי חיצוני שמתבצע במבנה מצריך קבלת היתר בנייה. כלומר, הוספת מרפסת כוללת שינוי חיצוני של המבנה ולכן תצריך היתר בניה מתאים. היתר הבנייה שתקבלו יהיה בתוקף לשלוש שנים. אם לאחר שלוש שנים לא תסיימו את תהליך הבנייה תוכלו לבקש הארכה להיתר הבנייה ובמידה שהיא תאושר תקבלו לשלוש שנים נוספות. תוכלו לבקש הארכה נוספת של שלוש שנים, כך שסך הכל עומדות לרשותכם תשע שנים לסיים את תהליך הבנייה.

סוגי מרפסות

כאשר מוסיפים מרפסות בבניין ניתן לבחור בשני סוגי בנייה עיקריים- הוספת מרפסת עמודים או הוספת מרפסת תלויה. נרחיב על כל אחד מהסוגים הללו.

  • הוספת מרפסת עמודים מדובר בשיטת בנייה המכונה "בניה רטובה". בשיטה זו עושים שימוש ביציקות בטון, מלט, ברזל וכדומה. כאשר בוחרים בשיטה זו, המרפסות ייבנו בצורה כזו שכל מרפסת נתמכת על ידי המרפסת שמתחתיה. על ידי כך ניתן לבנות באופן אחיד מרפסות גדולות יחסית. עם זאת, מדובר בשיטה איטית ומלוכלכת מאוד. פעמים רבות שיטה זו תכלול הוספת פיגומים והרס של הסביבה הקרובה לבניין, כמו הגינה לדוגמא.
  • הוספת מרפסת תלויה שיטה זו היא שיטה המכונה "בניה יבשה". בשיטה זו עושים שימוש בקורות פלדה שניתן לחבר ולתלות על גבי הקירות החיצוניים של הבניין. מדובר בשיטת בנייה מתקדמת יותר שכוללת מספר יתרונות בולטים. בשיטה זו התכנון והביצוע לא נעשים בשטח אלא במפעל וכך תהליך הבנייה מתקצר באופן משמעותי והדיירים כמעט לא מרגישים בהפרעה לשגרת החיים שלהם. בנוסף, בשיטה זו ניתן לתכנן, לעצב ולהנדס את המרפסות באופן גמיש. כמו כן שיטה זו נחשבת לבטוחה ויציבה מאוד. עם זאת יש לקחת בחשבון שמדובר בשיטה יקרה יותר.

בחירת חברה איכותית

במידה שאתם רוצים להוסיף מרפסות לבניין שלכם, אחד הדברים החשובים ביותר לכך הוא לבחור חברה איכותית, מקצועית, אמינה ובעלת ניסיון שתבצע את התהליך כהלכה. קודם כל יש לקחת בחשבון שבחירה של חברה המתעסקת בהוספת מרפסות היא עדיפה על פני בחירה של קבלן או קבלן שיפוצים. הסיבה לכך היא שהתהליך כולל בירוקרטיות ופרוצדורות שונות שעשויות לקחת זמן רב. כאשר בוחרים לבצע את התהליך על ידי חברה מתאימה היא תטפל בכל השלבים של התהליך. מקבלת אישורים מהשכנים, להוצאת היתר בנייה וכמובן לתכנון הנדסי ועיצובי החברה תהיה אחראית על הכל ותבצע זאת בהתאם לצרכים השונים. בנוסף, הבחירה בחברה תאפשר לכם להנות מאיכות, רמת ביצוע מעולה ובסופו של התהליך תהנו ממרפסות איכותיות, יציבות ובטיחותיות.

כמה זה עולה?

קשה לענות באופן חד משמעי כמה עולה להוסיף מרפסות מאחר שהמחיר משתנה בהתאם לקריטריונים שונים. אחד הגורמים שישפיעוהוספת מרפסת כוללת שינוי חיצוני של המבנה ולכן תצריך היתר בניה מתאים על המחיר יהיו סוג הבנייה. אם תבחרו במרפסת על עמודים או במרפסת תלויה יהיה לכך השפעה על המחיר. ההמלצה היא לא לבחור בשיטה הזולה יותר אלא לקחת בחשבון פרמטרים נוספים. בסופו של דבר אם אתם כבר מבצעים השקעה כספית חשוב שהיא תשתלם לכם לטווח הארוך ושהיא תספק את הצרכים שלכם כהלכה. לכן חשוב לבחון את כל הקריטריונים הנלווים מלבד העלות. גורם נוסף שישפיע על העלות הוא מורכבות הפרויקט. ככל שיהיה מדובר בפרויקט מורכב יותר כך המחיר יהיה גבוה יותר. כך גם בנוגע להיקף הפרויקט. במידה שתבנו מרפסת אחת העלות תהיה קבועה, אך במידה שתבנו כמה מרפסות, עלות הבנייה למרפסת אחת תרד. כך למעשה כך דייר יוכל לשלם פחות על המרפסת שלו. בצורה כזו תוכלו לגייס את כל השכנים ולקבל את הסכמתם לביצוע הפרויקט. בנוסף, יש לקחת בחשבון שגם האלמנטים והאביזרים השונים שתכלול המרפסת ישפיעו על המחיר. לדוגמא החומרים מהם עשוי המעקה- זכוכית? אלומיניום? כל אחד ישפיע על המחיר. לכן, רק לאחר שתדעו את הפרטים השונים הנדרשים לבנייה תוכלו לקבל הצעת מחיר רלוונטית.

הרווח גדול על ההפסד

כפי שציינו קודם, בעת הוספת מרפסת ערך הדירה עולה בין 10 לבין 20 אחוזים. כלומר, הדיירים יכולים להנות מרווח גדול שעולה על ההשקעה שביצעו בהוספת המרפסת. אם תבחרו לממש את הנכס ולהעלות את שווי הדירה תוכלו להנות ממחיר טוב במיוחד. אמנם התהליך כולל עלויות רבות, אך כאשר מדובר בבנייה משותפת העלויות פוחתות באופן משמעותי וההוצאות השונות יתחלקו על מספר רב של דיירים.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
הרחבת מרפסות
הרחבת מרפסות – והבית שלכם גדל

יש בישראל דירות רבות עם מרפסת שמש שהדיירים שלהן נהנים מהיתרונות הרבים שהיא מציעה. יש גם המון דירות שאין בהם בכלל מרפסות. לכולם, קיימת הזכות

הרחבת מרפסת קיימת
הרחבת מרפסת קיימת

בעבר, רוב המבנים נבנו ללא מרפסות או עם מרפסות קטנות במיוחד. מהסיבה הזו, כיום אנשים רבים בוחרים להוסיף מרפסות ולהרחיב מרפסות על מנת לשדרג את

הרחבת מרפסת שמש
הרחבת מרפסת שמש

מרפסת שמש היא מרפסת שמאפשרת לכם להכניס את השמש אליכם הביתה. מדובר במרפסות חיצוניות אליהן ניתן לצאת מהדירה. מרפסות אלה מאפשרות לכם לשדרג משמעותית את

הרחבת מרפסות השוואת מחירים
הרחבת מרפסות השוואת מחירים

במבנים רבים, דיירי הבניין בוחרים להרחיב את המרפסות שלהם. על ידי הרחבת המרפסות ניתן לשדרג את איכות החיים, להגדיל את שטח הבית ואף להעלות את

הרחבת מרפסות בניה קלה
הרחבת מרפסות בניה קלה

כיום אנשים רבים בוחרים להרחיב את המרפסות בבתים שלהם על מנת לשדרג את איכות החיים שלהם ולהעלות את ערך הנכס. קיימות שתי שיטות בנייה המאפשרות

הרחבת מרפסות בבניין משותף
הרחבת מרפסות בבניין משותף

יש לכם מרפסת קטנה ואתם מעוניינים להרחיב אותה? הרחבת מרפסות בבניין משותף היא תהליך שכולל מספר שלבים שונים. במאמר הבא נרחיב על הדברים שחשוב לדעת

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!