מהנדס קונסטרוקטור

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

מהנדס קונסטרוקטורמהנדס קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין שמתמחה בקונסטרוקציה. למהנדס קונסטרוקטור יש תחומי אחריות רבים בתהליך הבניה והוא אחד הגורמים החשובים. על מהנדס קונסטרוקטור ועל החשיבות שלו נרחיב במאמר הבא. 

מהו מהנדס קונסטרוקטור?

המהנדס הוא מהנדס בניין שמתמחה בקונסטרוקציה. מהנדס קונסטרוקטור צריך לשרת את חזון האדריכל מבחינה פרקטית ובטוחה. תפקידו של האדריכל הוא לעצב את המבנה באופן אסתטי מבפנים ומבחוץ ולבנות תוכנית בניה. מהנדס קונסטרוקטור לעומת זאת, מתכנן את כל הפרקטיקה, את עובי המבנה, תוכנית עבודה וכדומה.  

כמו כן, מהנדס קונסטרוקטור מהווה כמפקח עליון של העבודה בשטח. בתקופת הבניה, מהנדס קונסטרוקטור צריך להגיע מדי פעם ולפקח שתהליכי הבניה מתבצעים באופן נכון, בטוח ושהבניה עומדת בלוח הזמנים שנקבע. לאחר כל שלב שבוצע בתהליך הבניה יש לבצע בדיקת תקינות בה מוודאים שהמבנה תקין ולא מסוכן.  

מה ההבדל בין מהנדס קונסטרוקטור למהנדס בניין רגיל?

כפי שציינו מהנדס קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין. אך למרות זאת, עבודתו של המהנדס שונה מעבודתו של מהנדס בניין. אז מה ההבדל בין שני התפקידים הללו?

המהנדס הוא איש מקצוע שעוסק בתחום הקונסטרוקציה בלבד. למהנדס יש תחומי אחריות שונים בהם תשתיות המבנה ופיקוח על שלבי הבניה. מהנדס קונסטרוקטור למעשה נוכח מתחילת ההקמה עד לסופה, בכל שלבי הבניה כמפקח. 

לעומת זאת, מהנדס בניין אחראי על שלושה תחומים עיקריים- עבודות בטון מורכבות, קונסטרוקציות פלדה ובניה קלה. מהנדס הבניין ממלא תפקידים רבים בהם תכנון מבנים שיעמדו מול כוחות ולחצים שונים (בתי מגורים, מבנים ציבוריים, מבנים תעשייתיים, מבני תשתיות, גשרים ועוד). 

כלומר, מהנדס קונסטרוקטור הוא מהנדס שתחום ההתמחות שלו הוא קונסטרוקציה. קונסטרוקטור שהוא מהנדס בניין נחשב לקונסטרוקטור מורשה. 

מה תחומי האחריות של מהנדס קונסטרוקטור?

למהנדס תחומי אחריות רבים. מהנדס קונסטרוקטור אחראי על התכנון של הבניה וצריך להכיר מגוון גורמים שונים כמו בדיקת רעידות אדמה, חישוב עומסים ועוד. כמו מהנדס בניין, מהנדס קונסטרוקטור יכול להיות אחראי על בניה קלה, עבודות בטון מורכבות וקונסטרוקציות פלדה. אך מלבד לאלה מהנדס קונסטרוקטור מעניק אישורים, עורך בדיקות קרקע לפני הקמת מבנה, סוקר תוכניות של אדריכלים וחותם על מסמכים. 

המהנדס הוא בעל חשיבות רבה הן בעולם הבניה והן בעולם השיפוצים. במידה שאתם רוצים לבצע שיפוץ יהיה עליכם לבחור במהנדס קונסטרוקטור לפיקוח על התהליך. 

בעת שיפוץ הבית  חשוב מאוד להביא למהנדס קונסטרוקטור את תוכניות הבניה המפורטות על מנת שיביא לכם אישורים בהתאם. רק לאחר שתקבלו אישורים לביצוע הבניה תוכלו להתחיל בשלבי הבניה בפועל. יש לקחת בחשבון שללא אישורים לשיפוץ שלכם לא יהיה אחריות ובעלי מקצוע רבים לא יסכימו לעבוד. 

החשיבות של מהנדס קונסטרוקטור

כפי שהבנו למהנדס קונסטרוקטור תפקידים רבים ומגוונים והוא אחראי לקבוע האם המבנה בטיחותי מספיק או לא. בלי מהנדס קונסטרוקטור לא ניתן להתקדם בתהליך הבניה. שלבי הבניה צריכים להיות מוקפדים ולהתבצע כראוי, בזמן הנדרש ובקצב הנכון. חשוב מאוד שהעבודה תתבצע באופן מקצועי במיוחד בשלבים הראשונים של התהליך שיאפשרו המשך התקדמות תקינה ונכונה. 

מדובר בתפקיד חשוב מאוד עם אחריות רבה שמצריך בדיקה של העובדים ושל תהליך הבניה בשלבים השונים שלו. כמו כן מהנדס קונסטרוקטור אחראי לוודא שהכל מתבצע בהתאם לנהלי הבטיחות ולתקנים הנדרשים. אם מהנדס קונסטרוקטור לא יבצע את עבודתו כראוי, המבנה עלול להיות לא בטוח לשהייה ולסכן את מי שעתיד להתגורר או לשהות בו. כלומר, אחריותו של מהנדס קונסטרוקטור נוגעת לדיני נפשות. לכן חשוב מאוד לבחור במהנדס קונסטרוקטור מומלץ, מקצועי, בעל ניסיון ואמין שיבצע את התפקיד באופן נכון. 

מהו אישור קונסטרוקטור?

מלבד פיקוח על תהליך הבניה, אחד התפקידים של מהנדס קונסטרוקטור הוא להעניק אישור קונסטרוקטור. אישור קונסטרוקטור נדרש לפני בניה, שיפוץ או כל שינוי חיצוני במבנה. 

אישור קונסטרוקטור הוא אלמנט חשוב מאוד והוא מהווה אישור שהשינוי במבנה ניתן לביצוע והוא לא פוגע ביציבות המבנה או בביטחון השוהים בו. לכן, על מנת לשמור על בטיחות המבנה ולא לחרוג מתו התקן חשוב לקבל אישור קונסטרוקטור על כל שינוי חיצוני במבנה. 

לפני קבלת אישור קונסטרוקטור, מהנדס קונסטרוקטור יגיע למקום, יבדוק את המבנה, יבדוק את הגבלת העומס על המבנה והאם ניתן להוסיף או לשנות אלמנטים במבנה בלי לחרוג מהגבלת העומס. יש לקחת בחשבון שללא בדיקת חישוב עומסים הבקשה לאישור קונסטרוקטור לא תתקבל. 

כמה עולה מהנדס קונסטרוקטור?

קשה לענות כמה עולה מהנדס קונסטרוקטור באופן חד משמעי מאחר שהמחיר תלוי בגורמים שונים כמו סוג הפרויקט, מורכבות העבודה, האם הקונסטרוקטור מהנדס או הנדסאי בניין, האם הקונסטרוקטור עצמאי או שכיר מטעם חברה, האם הקונסטרוקטור מורשה או לא ועוד. יש לקחת בחשבון שכמו שיש למהנדס קונסטרוקטור השפעה על המחיר כך הפרויקט ישפיע על המחיר. יש פרויקטים יקרים יותר ויש פחות והמחיר נקבע בהתאם לכך. 

שימו לב שהמחיר יכול להקבע לפי אחוז מסוים שעליכם להפריש לבעל המקצוע או לפי סכום שנקבע מראש. כמו כן ניתן לבקש אישור קונסטרוקטור אשר כרוך בבדיקה.

באופן ממוצע המחירים יכולים לנוע בין מאות שקלים לבין אלפי שקלים, בהתאם לגורמים שציינו קודם. 

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
הנדסאי בניין קונסטרוקטור
הנדסאי בניין קונסטרוקטור

אם אתם שואלים את עצמכם מיהו הנדסאי בניין ומיהו קונסטרוקטור, מהנדס בניין הינו תחום אשר עוסק בסוגיות תכנון הנדסי, בנייה של מבנים וכן ניהול תוכניות

קונסטרוקטור זול
קונסטרוקטור זול

בכל מקרה בו אתם מחפשים אחר קונסטרוקטור זול, אתם חייבים לזכור שלעיתים מחירים מאוד זולים באים על חשבון איכות העבודה והמקצועיות של אנשי המקצוע. ובכל

תכנית קונסטרוקציה
תכנית קונסטרוקציה

בנייה היא תחום שקיים מאז ומתמיד, וזו תעשייה שלעולם לא תדעך כי היא הכרחית לצמיחת החברה שלנו. במאמר זה, אנו הולכים לדבר על תוכניות בנייה

טופס אישור קונסטרוקטור
טופס אישור קונסטרוקטור

בין אם מדובר על פרויקט בנייה קטן או גדול יותר, ברוב המקרים תצטרכו טופס 4, שנקרא גם קבלת היתר אכלוס תוך השלמת הדגשים הבטיחותיים הרלוונטיים.

קונסטרוקטור לבריכה על גג
קונסטרוקטור לבריכה על גג

רוצים לבנות בריכה על הגג? בניה של בריכה על הגג מצריכה אישור קונסטרוקטור. בריכה על הגג מוסיפה עומס רב על המבנה ועל מנת להיות בטוחים

אישור קונסטרוקטור מחיר
אישור קונסטרוקטור מחיר

רוצים לשפץ את הבית? להוסיף מרפסת או בריכה? לשינויים רבים שמבצעים בבית יש צורך באישור קונסטרוקטור. מהו אישור קונסטרוקטור? כיצד מקבלים אישור קונסטרוקטור? כמה זה

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!