אישור קונסטרוקטור

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

כאשר נמצא בתהליך של בניה, בין אם כזו של מבנה גדול ומורכב ובין אם של בית פרטי קטן, נדרש תמיד לקבל אישור קונסטרוקטור. למען האמת, נדרש לאישור קונסטרוקטור לא רק בעת בניה קלאסית שח בנית שלד ולאחריו עבודת גמר. אלא גם כאשר נעשה עבודת שיפוץ או הוספת בניה קלה, אישור קונסטרוקטור יהיה חיוני משום שאנו משנים את צורת המבנה של הבית ומשום כך, אם לא נתכנן נכון או נחזק מראש את המבנה, אנחנו עלולים לערער את יציבותו ולסכן את האנשים הנמצאים במבנה יום ביומו.

אישור קונסטרוקטור הוא קריטי עבורנו מכל כך הרבה בחינות ואסור לנו לזלזל בו. בראש ובראשונה בשל העובדה כי ברגע שאנו מזלזלים בו או חלילה מדלגים עליו, אנחנו מסכנים את בטחוננו ואת בטחון המשפחה שלנו או העובדים איתנו. ועוד לא דיברנו על הנזק הכספי הכבד שעלול להגרם. אישור קונסטרוקטור שנתקבל אחרי עבודת מומחה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, אמור להקנות לנו שקט נפשי.

מתי צריך אישור קונסטרוקטור?

אישור קונסטרקטוראז ברור שאישור קונסטרוקטור נדרש בעת בנית בית חדש אבל כאמור נצטרך אישור קונסטרוקטור גם בעת בניה של תוספת לבית, בין אם היא מורכבת כמו למשל בניית ממ"ד , בניית  חדר נוסף, או הוספת מרפסת ובין אם היא דבר פשוט יחסית לבניה אבל עדיין כזה שיכול לההגדיל את העומס על שלד המבנה ולהזיק לו, כמו  בריכה או ג'קוזי על הגג, סגירת מרפסת ואפילו פרגולה. . גם כאשר נבצע שינוי מהותי בשלד המבנה כמו למשל הסרת עמודים, פריצת חורים בתקרה ובקירות וכדו', נזדקק לאישור מקצועי של הקונסטרוקטור ולבדיקתו המעמיקה.

על ידי האישור, הקונסטרוקטור למעשה מצהיר שהמבנה בנוי בצורה יציבה ובטוחה או שהשינוי שנערך בו, לא מערער יציבות זו  וכי הוא לא יסכן את יושביו בשל תכנון לא נכון, בניה לקויה, שימוש בחומרים שאינם מתאימים וכד'. חשוב להבין, שיש לערב את הקונסטרוקטור כבר בשלב התכנון הראשוני. זה בוודאי נכון בעת בניית מבנה חדש מאפס אבל זה גם נכון בעת שיפוץ או הוספת בניה. לא לחינם, אדריכלים רבים עובדים עם קונסטרוקטורים צמודים, כאשר תפקיד האדריכל הוא לתכנן את הבית מבחינה עיצובית בעוד תפקיד הקונסטרוקטור שהוא מהנדס להביא את הזווית ההנדסית והפרקטית של הבניה עצמה.

איך בוחרים קונסטרוקטור איכותי ומקצועי

אישור קונסטרוקטור חשוב כאמור גם בשל העובדה כי הוא ערובה לביטחונכם וליציבות הבית וגם בשביל העובדה שהוא יכול לשמש כמסמך משפטי לכשידרש. אלו גם הסיבות מדוע עליכם לבחור בקונסטרוקטור עתיר ניסיון ומקצועי. קונסטרוקטור כזה גם עבד כעצמאי וגם כשכיר וצבר כבר הרבה שנות ניסיון. כמובן הוא חייב להיות מעודכן בחידושים בתחום ובעל הרשאת עבודה וסיווג נכונים. זה המקום לציין שחובה עליכם לוודא כי הקונסטרוקטור מחזיק ברישיון בתוקף.

רישיונו של הקונסטרוקטור ובכלל, הכשרת המקצוע מתבצעת בצורה מקיפה וארוכה בשל חשיבות המקצוע והמשקל הקריטי שלו. קונסטרוקטורים רבים הם מהנדסי בנין מוסמכים אבל ישנם גם הנדסאים היכולים להנפיק אישור קונסטרוקטור אל שרישיונם מוגבל למבנים ופרויקטים קטנים יותר. מעבר להכשרות ולתעודות, כדאי לבחור קונסטרוקטור בעל ניסיון אבל גם בעל הצלחות מוכחות בתחום. כזה שאנשים שבנו לא מכבר היו עימו בקשר ונהנו מיכולותיו. גם אדריכלים וקבלנים יוכלו להמליץ לכם על קונסטרוקטורים איתם עבדו בעבר. עשוי להיות לכך גם יתרון, שכן כפי שציינו אנו זקוקים לסינרגיה בין האדריכל לקונסטרוקטור ועבודת צוות שלהם, כבר מראשית הפרויקט – היא דבר מומלץ.

לא לוותר

נחזור שוב: אישור קונסטרוקטור, כאשר הוא נדרש, הוא קריטי. רבים מנסים לוותר על זה ורואים בכך מעמסה. במיוחד הדברים אמורים בבניה פרטית, קטנה ובמיוחד בתחום השיפוצים. לא מעט תשמעו משפט כמו: מה כבר יכול לקרות עם נוריד את עמוד התמך הזה? לא תרצו שהמבנה ייסדק, יפגע, ישקע או שיגרם לו כל נזק אחר בגלל ניסיון לחסוך. האחריות היא לא על קבלן השיפוצים אלא עליכם.  אתם תסבלו את הנזק הכספי ובוודאי שאתם מסכנים את בטיחותכם ושלומכם.

כפי שציינו לעיתים קבלנים רואים בקונסטרוקטורים דבר מפריע, שכן הם חייבים לעמוד בדרישות שלהם. וזה נוגע גם בסוגיה נוספת: חומרי הבניין. קבלנים רבים מנסים לחסוך. לשים פחות בטון, בחול ברזל וכד'. לקונסטרוקטור יש דרישות והוא למעשה שומר עלינו מפני עיגול הפינות הזה, שבסופו של דבר גם מציג לנו מוצר פחות טוב וגם מסכן אותנו.

בריכה וממ"ד

הנה 2 דוגמאות בהן אישור קונסטרוקטור קריטי. הראשון הוא בנית ממ"ד. בין אם זה בית חדש ובין אם זה הוספת ממ"ד לבית קיים (מאוד פופולארי נוכח המציאות הביטחונית בשנים האחרונות). יש צורך לא רק בבנה נכונה אלא גם בשמירה על כל התקנים, סוגי החומרים, הכמויות, החישובים הסטטיסטים ועוד. כנ"ל גם בעת בנית בריכה או ג'קוזי על הגג. למשקל הרב שנוסף ולעומס על הרצפה (שהיא תקרה בסופו של דבר מהצד השני) יש משמעות אדירה. לא בהכרח המרפסת או הגג שלנו בנויים או יכולים להחזיק את המשקל הרב של הג'קוזי והבריכה והמים בתוכם.  כאשר אנו מערערים את יציבות המרפסת – הקריסה שלה יכולה להיות משהו מציאותי. רק אישור קונסטרוקטור יבטיח לנו כי מדובר בתהליך בטוח.

אישור קונסטרוקטור הוא לא משחק סכום אפס: או שיש אישור או לא. לעיתים ניתן לערוך שינויים בהמלצת הקונסטרוקטור או חיזוקים כאלו ואחרים, שיאפשרו את ביצוע השינוי או התוספת שנרצה. העיקר שהכל יעשה בצורה מקצועית ונכונה. בסופו של דבר העתיד שלנו ושלומנו תלויים בכך.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
הנדסאי בניין קונסטרוקטור
הנדסאי בניין קונסטרוקטור

אם אתם שואלים את עצמכם מיהו הנדסאי בניין ומיהו קונסטרוקטור, מהנדס בניין הינו תחום אשר עוסק בסוגיות תכנון הנדסי, בנייה של מבנים וכן ניהול תוכניות

קונסטרוקטור זול
קונסטרוקטור זול

בכל מקרה בו אתם מחפשים אחר קונסטרוקטור זול, אתם חייבים לזכור שלעיתים מחירים מאוד זולים באים על חשבון איכות העבודה והמקצועיות של אנשי המקצוע. ובכל

תכנית קונסטרוקציה
תכנית קונסטרוקציה

בנייה היא תחום שקיים מאז ומתמיד, וזו תעשייה שלעולם לא תדעך כי היא הכרחית לצמיחת החברה שלנו. במאמר זה, אנו הולכים לדבר על תוכניות בנייה

טופס אישור קונסטרוקטור
טופס אישור קונסטרוקטור

בין אם מדובר על פרויקט בנייה קטן או גדול יותר, ברוב המקרים תצטרכו טופס 4, שנקרא גם קבלת היתר אכלוס תוך השלמת הדגשים הבטיחותיים הרלוונטיים.

קונסטרוקטור לבריכה על גג
קונסטרוקטור לבריכה על גג

רוצים לבנות בריכה על הגג? בניה של בריכה על הגג מצריכה אישור קונסטרוקטור. בריכה על הגג מוסיפה עומס רב על המבנה ועל מנת להיות בטוחים

אישור קונסטרוקטור מחיר
אישור קונסטרוקטור מחיר

רוצים לשפץ את הבית? להוסיף מרפסת או בריכה? לשינויים רבים שמבצעים בבית יש צורך באישור קונסטרוקטור. מהו אישור קונסטרוקטור? כיצד מקבלים אישור קונסטרוקטור? כמה זה

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!