קמין עץ

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

אחרי שני עשורים שבהם כולנו התחברות לפונקציונליות של ניהול הבית, בשנים האחרונות ניתן לזהות מגמה של חזרה למסורת ולאותנטיות. זה נכון שמזגן והסקה מרכזית יודעים לחמם את הבית אולי יותר טוב מכל אמצעי אחר, אבל זה גם נכון שישנם פתרונות אחרים שמעניקים לנו ערך נוסף שהוא יותר רגשי, למשל קמין עץ. מה זה בדיוק קמין עץ? איך הופכים את הקמין לאמצעי חימום לא רק לחדר בו הוא מוצב אלא לבית כולו? מה חשוב לדעת לפני שמתקינים קמין עץ? האם זה נכון שקמין גורם לפיזור של עשן בתוך הבית? מהו החומר האידיאלי לארובה של קמין? את כל התשובות לכל השאלות הללו ולשאלות נוספות, נותנים לכם המומחים של המרכז לבניה פרטית, ממש כאן בשורות הבאות.

אז מה זה קמין עץ?

ובכן, קמין הוא מתקן חימום המבוסס על בעירת אש ליצירת חום. הקמין דומה לשידה קטנה, עשוי מברזל יצוק ומאסיבי ולו פתח קדמי דרכו ניתן להזין את העץ להבערת האש ופתח עליון דרכו יוצא העשן אל ארובה שמובילה אותו לגג ואל מחוץ למבנה. הקמין הבסיסי והראשוני הוא קמין עץ ואין הכוונה לכך שהקמין עצמו עשוי עץ, אלא שהוא נועד לייצר את בעירת האש באמצעות הבערת גזרי עץ. אל תוך הקמין מזינים גזרי עץ קטנים ומניחים להם לבעור. מעת לעת, יש להוסיף גזרי עץ חדשים על מנת לשמור על להבה גבוהה בגודל הנדרש.

איך משתמשים בקמין על מנת לחמם את כל הבית?

בעירת העץ בתוך הקמין מייצרת טמפרטורה גבוהה אותה מוליך גוף הברזל של הקמין ומפיץ אותו לסביבה המיידית סביב הקמין. לאורך זמן, חום זה הולך "ומסלק" את הקור ומעלה את הטמפרטורה בכל המרחב שבו מוצב הקמין. חימום יתר חלקי הבית מבוצע באמצעות העברת הארובה באזורים נוספים עד כמה שניתן. הארובה עצמה מובילה את העשן מהקמין אל הגג ובמסלול זה ניתן לנצל את העשן שנהנה גם הוא מטמפרטורה גבוהה מאוד, בכדי לחמם את כל הנתיב שבו עוברת הארובה. לשם כך נדרשת ארובה מחומר בעל מוליכות גבוהה של חום, וכן יש צורך לתכנן היטב את הנתיב שבו תעבור הארובה על מנת להבטיח שהיא עוברת בכמה שיותר אזורים של הבית, אך מבלי להקשות על תנועת העשן בתוך הארובה. מהסיבה הזאת בדיוק, קמין עץ מתאים במיוחד לבתים בעלי שתי קומות או יותר, בהם ניתן לנתב את מסלול הארובה בכמה שיותר אזורים של הבית, תוך שמירה על זוויות אנכיות למדי שלא תפגענה בתנועת העשן כלפי מעלה.

מה כדאי לדעת לפני שמזמינים קמין עץ?

ובכן, הדבר הראשון שאתם רוצים לדעת הוא שהפעלת קמין אש דרושת לא מעט עבודת תפעול, שרבים דווקא רואים בה עניין טקסי ומסורתי מהנה. לפני כל חורף יהיה עליכם להזמין מלאי של גזרי עץ ולאחסן אותם מחוץ לבית בתוך מקום סגור שיגן על גזרי העץ מהגשם. כשיגיע החורף ישמש אתכם מלאי זה של גזרי עץ על מנת להבעיר את להבת האש לאורך החורף. ההתעסקות עם גזרי העץ יכולה לייצר לכלוך ובכדי לעשות את הכל נקי, צריך לעשות את הדברים בצורה מסודרת ולהזמין גזרי עץ איכותיים שעברו ניקוי מאדמה למשל. כמו כן, חשוב לדעת שהקמין מייצר כמות גדולה של עשן ויש לדעת להפעיל את הקמין בצורה נכונה, כמו גם לוודא שהארובה בנויה בצורה אופטימלית להעברת העשן אל הגג בצורה חופשית, וזאת על מנת להימנע ממצבים בהם עשן מתפזר בתוך הבית עוד לפני שהוא הספיק להגיע אל קצה הארובה בגג.

בסך הכל, קמין עץ הוא אמצעי חימום אפקטיבי מאוד ובעל אופי מסורתי וטקסי שרבים יכולים להתחבר אליו גם מבחינת התרומה שלו לעיצוב ולאווירה וגם מבחינת יעילות החימום שלו. יחד עם זאת, יש לזכור שמדובר במתקן חימום פחות נוח ממזגן או הסקה מרכזית שאינם דורשים תחזוקה כלל, וכן יש להציב אמצעי הגנה על מנת למנוע קבלת כוויות מגוף הקמין או מהארובה. מומחי הבניה של המרכז לבניה פרטית יסייעו לכם להתקין קמין עץ במבנים קיימים או לשלב התקנה כזאת בתהליך בנייה של בית חדש לחלוטין במסגרת מודל בנה ביתך.

אז מה היה לנו בכתבה:

כתוב את הכותרת כאן

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות

חנויות רהיטים במרכז

חנויות המוכרות ריהוט ניתן למצוא בכל הארץ במגוון עיצובים ומחירים. למרות זאת, ריכוז החנויות הגדול יותר הוא במרכז. יש לכך מספר סיבות עליהן נרחיב במאמר.

בית פרטי עם בניה ירוקה

רוצים לבנות בית פרטי בצורה טובה יותר? בבניה של בית פרטי כדאי לעבוד באופן מתוכנן ומסודר. שיתוף של אדריכל או הנדסאי, מפקח בנייה וקבלני משנה

צרו קשר:

החזון שלנו

המרכז הישראלי לבניה פרטית מבצע בניית בתים פרטיים ווילות יוקרה בעזרת קישור בין טובי הקבלנים בישראל!
באפשרותכם לבחור מגוון בעלי מקצוע וספקים מתוך האתר או ליצור קשר איתנו לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

-המרכז הישראלי לבניה פרטית-

חנויות רהיטים במרכז

חנויות המוכרות ריהוט ניתן למצוא בכל הארץ במגוון עיצובים ומחירים. למרות זאת, ריכוז החנויות הגדול יותר הוא במרכז. יש לכך מספר סיבות עליהן נרחיב במאמר.

קרא עוד »

בית פרטי עם בניה ירוקה

רוצים לבנות בית פרטי בצורה טובה יותר? בבניה של בית פרטי כדאי לעבוד באופן מתוכנן ומסודר. שיתוף של אדריכל או הנדסאי, מפקח בנייה וקבלני משנה

קרא עוד »

מה חשוב בזמן השכרת פיגומים?

פיגומים הוא מבנה זמני המשמש לצורכי בנייה. זוהי פלטפורמה המאפשרת לעובדים לעבוד באתר הבנייה בבטחה. השכרת פיגומים לאתרי בנייה יכולה להיות מסובכת בגלל הסוגים והגדלים

קרא עוד »