מחמם מים בגז

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

מסיבה לא ברורה, זה לקח לציבור בישראל עשורים ארוכים להבין את מעלותיו של מחמם מים בגז, אבל כעת נראה שזה סוף סוף הגיע. יותר ויותר אנשים מבינים את היתרונות הגדולים של חימום מים באמצעות גז על פני חימום מים בחשמל. מהם היתרונות האלה? איך בדיוק מתקיים החימום? האם זה נכון שחימום זה לא דורש חימום מראש והמים מתחממים באופן מיידי תוך כדי שימוש? האם חימום מיידי זה הוא מספיק או שמדובר במים פושרים בלבד? אם אתם בונים בית פרטי, בהחלט מומלץ לבחון את האפשרות של התקנת מחמם מים בגז ובשורות הבאות יספקו לכם המומחים של המרכז לבניה פרטית את כל המידע לו אתם זקוקים כדי לקבל החלטה מושכלת בעניין זה.

מה זה מחמם מים בגז ואיך זה עובד?

ברובם המכריע של הבתים בעולם, מתבסס התהליך של חימום מים לצורך מקלחת, שטיפת כלים וכדומה, באמצעות מערכות חשמליות. בישראל ישנה גם המערכת הסולארית שמאפשרת לנו לחמם את המים בעזרת חום השמש במהלך עונת הקיץ, אך בעונת החורף עדיין מתבסס התהליך על מנגנונים חשמליים. מנגנונים אלה מבוססים על גוף חימום שמותקן במיכל מים גדול (דוד חשמל) ולאט לאט מחמם את כל המים שבמיכל. המדובר בתהליך שיכול לארוך זמן רב, בדרך כלל שעה ולעיתים גם יותר מכך, הכל בהתאם למזג האוויר בחוץ, לגודל הדוד ולרמת התקינות של מנגנון החימום.

מחמם מים בגז הוא מכשיר שמאפשר את חימום המים באמצעות להבת אש שבוערת על ידי גז בישול סטנדרטי. אחד היתרונות החשובים ביותר של מחמם מים בגז הוא שהחימום הוא מיידי ואינו דורש זמן המתנה עד שהמים מתחממים. איך זה עובד? ובכן, מערכת החימום בגז מותקנת בדרך כלל על הקיר החיצוני של הבית והיא מחוברת לקו אספקת הגז של הבית ולקו אספקת המים. במערכת ישנו מקטע שדרכו זורמים המים בתוך סליל נחושת שמסולסל סביב עצמו ומתחתיו בוערת להבת הגז. השימוש בצינור נחושת מאפשר הולכה מיטבית של חום הלהבה אל המים הזורמים בצינור והסלסול של הצינור מעל להבת הגז מאפשר למים לשהות מספיק זמן מעל הלהבה על מנת להגיע לטמפרטורה הנדרשת. המשמעות היא שבכדי ליהנות ממים חמים עם מחמם מים בגז אין צורך להדליק את המערכת מראש או להמתין להתחממות המים. אפשר פשוט להיכנס להתקלח ועם פתיחת ברז המים, נדלקת גם מערכת החימום בגז באופן אוטומטי, הלהבה מתחילה לבעור והמים עוברים חימום מיידי.

מהם היתרונות של מחמם מים בגז?

מחמם מים בגז מציע מספר יתרונות חשובים על פני חימום מים בחשמל ומדובר ביתרונות חשובים שיכולים לשנות את כל התפיסה שלכם לגבי הזמינות של מים חמים בחורף. היתרון הראשון הוא מיידיות החימום כפי שהסברנו קודם לכן. אתם לא צריכים לדאוג יותר לקום לפנות בוקר כדי להדליק את הדוד לפני שמתעוררים, אתם לא צריכים להמתין שעות ארוכות לפני השינה עד שהמים יתחממו ואתם לא צריכים לדאוג שהמים יגמרו לבני הבית לאחר שאחד או שניים מהם כבר התקלחו ו"גמרו את המים". מחמם מים בגז מספק לכם מים חמים באופן מיידי, בזמן אמת וללא הגבלה – כל עוד ישנה אספקה של מים וגז, יש לכם מים חמים.

חיסכון בעלויות

יתרון חשוב נוסף הוא יתרון העלות. הגז הוא זול יותר מחשמל ולכן סך העלות שיש להשקיע בכדי להביא את המים לטמפרטורה הנדרשת הוא נמוך יותר מאשר במנגנונים חשמליים. מחמם מים בגז ניתן לכוונון לטמפרטורה ספציפית כך שלא צריך לחמם את המים לטמפרטורה גבוהה רק כדי לקרר אותה לאחר מכן עם קצת מים קרים. האנרגיה המושקעת מספיקה בדיוק לטובת הבאת המים לטמפרטורה הנדרשת ולא יותר מכך. בשילוב עם העלות הנמוכה יחסית של הגז, מדובר בחסכון משמעותי בעלויות החימום בחורף. כמו כן, אם סיפרו לכם שהמחמם הזה לא באמת יכול להביא את המים לטמפרטורה הנדרשת בזמן אמת, אז תדעו שמדובר בטעות, שלא לומר שטות. מחמם מים בגז יכול להביא את המים לטמפרטורה של יותר מ-50 מעלות ובאופן מיידי בזמן אמת. הטמפרטורה האידיאלית למקלחת בחורף היא בין 40 ל-46 מעלות (אם אתם ממש אוהבים "להרתיח" את עצמכם בחורף הקר). למחמם המים בגז אין שום בעיה להגיע לטמפרטורה זאת וגם מעבר לה.

איך מתקינים מחמם מים בגז?

אם אתם בונים בית חדש, כדאי לשלב את מנגנון החימום בגז כבר בשלבי הבנייה, אם כי לא כתחליף לדוד השמש שעדיין יכול לספק לכם ערך עצום באמצעות המערכת הסולארית שלו. יחד עם זאת, מחמם מים בגז ניתן להתקנה גם בבית קיים וההרכבה היא פשוטה למדי באמצעות חיבור לקווי המים והגז הביתיים הקיימים. המרכז לבניה פרטית יסייע לכם באיתור המערכת המתאימה לכם, ויתקין אותה עבורכם במסגרת שירות ייעודי לעניין זה או במסגרת ניהול כולל של בניית הבית הפרטי שלכם במודל בנה ביתך.

אז מה היה לנו בכתבה:

כתוב את הכותרת כאן

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות

חנויות רהיטים במרכז

חנויות המוכרות ריהוט ניתן למצוא בכל הארץ במגוון עיצובים ומחירים. למרות זאת, ריכוז החנויות הגדול יותר הוא במרכז. יש לכך מספר סיבות עליהן נרחיב במאמר.

בית פרטי עם בניה ירוקה

רוצים לבנות בית פרטי בצורה טובה יותר? בבניה של בית פרטי כדאי לעבוד באופן מתוכנן ומסודר. שיתוף של אדריכל או הנדסאי, מפקח בנייה וקבלני משנה

צרו קשר:

החזון שלנו

המרכז הישראלי לבניה פרטית מבצע בניית בתים פרטיים ווילות יוקרה בעזרת קישור בין טובי הקבלנים בישראל!
באפשרותכם לבחור מגוון בעלי מקצוע וספקים מתוך האתר או ליצור קשר איתנו לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

-המרכז הישראלי לבניה פרטית-

חנויות רהיטים במרכז

חנויות המוכרות ריהוט ניתן למצוא בכל הארץ במגוון עיצובים ומחירים. למרות זאת, ריכוז החנויות הגדול יותר הוא במרכז. יש לכך מספר סיבות עליהן נרחיב במאמר.

קרא עוד »

בית פרטי עם בניה ירוקה

רוצים לבנות בית פרטי בצורה טובה יותר? בבניה של בית פרטי כדאי לעבוד באופן מתוכנן ומסודר. שיתוף של אדריכל או הנדסאי, מפקח בנייה וקבלני משנה

קרא עוד »

מה חשוב בזמן השכרת פיגומים?

פיגומים הוא מבנה זמני המשמש לצורכי בנייה. זוהי פלטפורמה המאפשרת לעובדים לעבוד באתר הבנייה בבטחה. השכרת פיגומים לאתרי בנייה יכולה להיות מסובכת בגלל הסוגים והגדלים

קרא עוד »