מיגונית פעמון

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

מערכת מיגונית פעמון מתאימה לשמירה על עד חמישה אנשים בוגרים כשהמשקל של המבנה היביל הוא 10 טון. המבנה ניתן להעברה ולהצבה במקום הרצוי וכיוון שהוא תופס שטח קטן יחסית הוא יכול להיות פשוט ליישום ומתאים לשטחים רבים. את המבנה אפשר להציב בחצר הבית, בגני שעשועים, מחוץ לקליניקות, מתחמים חקלאיים וכל מקום שאין בו מרחב מוגן. 

המבנה מביא יתרונות רבים בכל הנוגע ליצירת מרחב מוגן כאשר הוא מאופיין בתקרת ״כיפה״ מיוחדת. הדלת היא מאובטחת ככל דלת הדף והמבנה עצמו יכול לעמוד בפני עצמו או להיות צמוד למבני מגורים ומשרדים. המבנה יכול להגיע בצבעים שונים ובכך ניתן להתאימו לכל אזור ומקום. 

female-hands-with-model-house-wooden-table

מה זה מיגונית פעמון

בישראל ישנן יותר מדי משפחות אשר גרות בבית שאין בו ממ״ד. בנוסף לבתים שאין בהם ממ״ד ישנם גם מרחבי עבודה, קטנים וגדולים, אשר אין בהם מרחב מוגן מתאים לשהות בזמן מלחמה. כל אותם האנשים שנמצאים באזורים לא מוגנים צריכים לחשוב כיצד הם יכולים לשנות את המצב כשהיום ישנם פתרונות חליפיים לממ״ד ואחד מהם הוא מיגונית פעמון.

המיגונית היא אחת האופציות הטובות מבחינה ביטחונית וזאת בתנאי שאפשר לצאת אליה. כלומר היא מהווה פתרון לבתים פרטיים שיש בהם חצרות, מקומות עבודה קטנים, חנויות שנמצאות ברחבי העיר בלי שיש לעובדים מקום לגשת אליו ואפילו יכולה להשתלב במשקים חקלאיים. המיגונית מהווה מקום בטוח כשהיא קטנה בממדים שלה ומתאימה לשהות של עד חמישה אנשים.

המיגונית קיבלה את השם ״פעמון״ בשל הצורה שלה כאשר התקרה שלה עגולה והמראה מבחוץ כמו פעמון. זוהי אופציה שיכולה להיות מצוינת בכל מקום בו אין ממ״ד כשלמבנה הפעמון ישנם מספר יתרונות לא רק באופן כללי כדי ליצור מרחב מוגן אלא גם בהשוואה למיגונית אחרת רגילה.

היתרון של צורת הפעמון

החוק במדינה אומר שכל בית חדש חייב להיבנות עם ממ״ד. הבעיה היא שנכון להיום ישנם בתים רבים בהם אין ממ״ד ושיפוץ או הוספה של חדר כזה לא תמיד אפשריים (בשל שיקולי עלויות ולא רק). עתה, לאחר שברור מתי יש צורך במיגונית יכולה לעלות השאלה איזה מבנה עדיף ומהם היתרונות של מיגונית פעמון:

  • נשיאה – הצורה של הפעמון מאפשרת לשאת את המיגונית בצורה פשוטה באופן יחסי וזאת בהשוואה למבנה רגיל. בשני המקרים מדובר במבנה יביל אשר ניתן לשינוע אך לפעמון יש יתרון שיכול להוביל לתהליך הצבה קל.
  • מבואה – לצד מיגונית פעמון ״קלאסית״ אפשר למצוא גם כזו שמגיעה עם מבואה מובנית, דלת כניסה וחלל מעבר וזאת כדי להפוך את המרחב המוגן לנעים יותר לכניסה ולשהות. הדבר מהווה יתרון שנוגע בעיקר לתחושה האישית שחשובה מאד בשעת חירום.
  • עמידות בעומס – הצורה העגולה בחלק העליון של המבנה הופכת את המיגונית לעמידה בפני עומסים אשר יכולים להיות משמעותיים באזורי לחימה.
  • יכולת התזת רסיסים – מיגונית פעמון יכולה לעמוד בפני רסיסים כשאלו לא חודרים את קיר המבנה. החיבור עם קירות בטון מזוין מעניק רמ הגנה גבוהה.

לצד היתרונות הרבים כדאי לדעת כי מיגונית פעמון תתאים בדרך כלל לשהות של עד חמישה אנשים בוגרים ולכן במקומות שיש צורך בהגנה ליותר אנשים יש לשקול מיגונית מלבנית שיכולה להתאים לשמונה ובמקרים מסוימים אפילו ל-15 בוגרים.

הצבת מיגונית פעמון במרחב

חשוב להבין כי המבנה המוגן ביותר הוא ממ״ד ולכן הדרישה של פיקוד העורף היא שכל בית חדש שנבנה יכיל את ממ״ד. עם זאת לא בכל בית יש ממ״ד ובנוסף ישנם מרחבים פתוחים ציבוריים בהם אי אפשר לבנות מקלט ואז המיגונית נותנת את הפתרון הטוב ביותר. מיגונית פעמון תוצב לרוב ביישובים המרוחקים בעד 40 ק״מ מהגבול כששם היא יכולה לתת מענה מתאים באין מענה אחר.

כדי להציב את המיגונית, בין אם היא בצורת פעמון ובין אם מלבנית, יש צורך באישור מתאים לכך. היתר בניה נדרש למעט מצבים חריגים כמו דרישה של המדינה או הרשות המקומית. כמו כן חשוב לדעת כי כדי להציב את המיגונית יש לבדוק קודם כל שהיא לא תפריע לתנועה במקום ולא תחסום את המעבר. את האזור יש להכין לפני הבאת המבנה כשעל המשטח המיועד להיות יציב ומפולס. 

בבחינת הנושא יש לקבוע מהו המבנה המתאים לפי הדרישות באזור. יש לבחון את המבנים השונים, לבדוק את המידות שלהם, לחשוב כמה אנשים יצטרכו לשהות במיגונית ועד כמה גדול האזור בו היא תוצב. כמובן, נקודה אחרונה היא העלות של ההצבה שלה.

עלות מיגונית פעמון

בעת בירור פרטים על מיגונית פעמון מחיר יהיה אחד הפרמטרים החשובים. העלות נחלקת לשלושה מרכיבים: המבנה עצמו, השינוע והכנת השטח.

עלות מיגונית

אחת הסיבות לבחור במיגונית פעמון על פני פתרון אחר תהיה המחיר שלה. בעוד שבניית ממ״ד בבית קיים יכולה לעלות 100 אלף שקלים ומעלה, עלות מיגונית פעמון יכולה לנוע בין 45-25 אלף שקלים וזאת בהתאם לגודל שלה ולתוספות שאולי נדרוש. בחינת המחירים תעלה כי בכל מקרה העלות של המבנה היביל תהיה זולה משמעותית לעומת פתרונות אחרים.

עלות שינוע

פרמטר שמשפיע על העלות הוא השינוע של המבנה. כיוון שמדובר במבנה יביל יש לשאת אותו על גבי משאית כשההרמה וההורדה יתבצעו באמצעות מנוף. עלות השינוע יכולה לנוע סביב 5,000 שקלים כאשר ככל שהמבנה גדול יותר יתכן והשינוע יהיה מורכב (מה שלא קורה במבנה פעמון שהוא קטן יחסית). נקודה נוספת בכל הנוגע לשינוע היא היכולת להגיע לאזור כשיש צורך במרחב זמין להגעה.

עלות הכנת השטח

נושא שיש לבחון אותו כבר בתחילת הדרך הוא ההכנה של השטח. ניתן להתייעץ עם החברה שמתמחה בתחום כשהיא יודעת בדיוק מהן הדרישות ותוכל לכוון כיצד להכין את השטח בצורה הנכונה ביותר ובדרך המשתלמת ביותר מבחינה כלכלית.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
כמה עולה מיגונית לחצר 

שאלה שעולה לאחרונה לצערנו היא כמה עולה מיגונית לחצר. יותר מדי בעלי בתים מתגוררים במקומות שאין בהם מרחב מוגן והם צריכים לחפש אחר הפתרון המתאים

silver-shield-house-symbols-isolated-white-background
מיגונית פיקוד העורף

מיגונית היא מבנה חיצוני אשר מיועד להגנה בשעת חירום. את המבנה אפשר לשים בחצרות הבתים, בשטחים ציבוריים של יישובים ובכל מקום אחר שיש צורך במרחב

wooden-figurine-house-female-hands-white
מיגונית לבית פרטי מחיר

הגיע הזמן לגונן על עצמנו ולהבין מה הפתרון המתאים לנו ביותר. לשאול מה יאפשר לנו להשיג את התוצאה הטובה ביותר כשאנחנו מביאים בחשבון את הביטחון

man-hands-protecting-house-models-finance-real-estate-business
מה ההבדל בין מיגונית לממד

המציאות הביטחונית של מדינת ישראל איה פשוטה. בכל רחבי הארץ אין כמעט מקום שמעולם לא נפלו בו טילים ולכן השאלה מה ההבדל בין מיגונית לממד

מיגונית היתר בניה

מיגונית היא מבנה יביל המשמש כמרחב מוגן במקומות בהם אין ממד או מקלט. המדינה שלנו יודעת מלחמות ובהתאם לתת את הפתרונות המתאימים עבור אזורי הלחימה

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!