5 טיפים לשיפוץ בניין משותף

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

שיפוץ בניינים משותפים זה ללא ספק דבר חשוב מאוד. ישנם בניינים שהדיירים שבהם מעוניינים לערוך שיפוץ בשל מראה חיצוני מוזנח וישנם דיירי בניין משותף אשר מחויבים על פי הרשות המקומית לבצע שיפוץ למבנה בשל העובדה שהבניין ישן ומסכן את הדיירים שלו. בין אם אתם בוחרים לשפץ את הבניין בכדי להעלות את ערך הדירות שבו ובין אם אתם בוחרים לשפץ את הבניין שכן התשתיות והיסודות שלו מסכנים את הדיירים המתגוררים בו, חשוב מאוד לבצע את התהליך בצורה טובה ביותר על ידי אנשי המקצוע המתאימים.

טיפים לשיפוץ בניין משותף

בכדי שתהליך שיפוץ בניין יתבצע בצורה הטובה ביותר, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם:

  1. ראשית כל, חשוב מאוד לכנס אסיפה מסודרת של כלל דיירי הבניין רגע לפני פרויקט חידוש מעטפת בניין. חשוב לדעת כי אם אין הסכמה של כלל דיירי הבניין לתהליך שיפוץ, לרוב לא תהיה אפשרות לבצע את תהליך השיפוץ. לכן, בשלב הראשון יש צורך לכנס אסיפה ולדון בתהליך השיפוץ יחד עם כלל הדיירים.
  2. אם כלל הדיירים מביעים נכונות לבצע שיפוץ בבניין, אך ברמה הכלכלית, אין אפשרות של כלל הדיירים לתת את הסכום הכספי הנדרש, תוכלו לנסות לבדוק עם האגודה לתרבות הדיור האם הבניין שבו אתם מתגוררים עומד בקריטריונים שבהם הם יכולים לאשר לו מימון חלקי או מלא לשיפוץ. אם אתם מתגוררים בבניין ישן, תוכלו גם לפנות לגורמים הרלוונטיים על מנת לבדוק האם הבניין שלכם עומד בקריטריונים של פרויקט תמ"א 38.
  3. לאחר שמגיעים להסכמה עם כלל הדיירים לגבי הצורך בהליך שיפוץ וכן, מגיעים להסכמה לגבי הסכום שכל דייר צריך לתת או לגבי האופן שבו אתם עתידים לממן את השיפוץ, זה הזמן לסכם מהו אופי השיפוץ. האם מדובר על שיפוץ קוסמטי בלבד או שמא מדובר על שיפוץ יסודי הכולל גם את תשתיות המבנה ועוד.
  4. לאחר שקובעים את אופי השיפוץ, זה הזמן לחפש קבלן מקצועי, מוסמך, מנוסה ואמין בתחום שיפוץ בניינים משותפים. חשוב מאוד לוודא כי מדובר על קבלן רשום שביצע לא מעט פרויקטים בתחום השיפוץ של בניינים משותפים. חשוב לקבל המלצות על הקבלן טרם בוחרים בו וכן, חשוב מאוד לקרוא אודות הקבלן ולהתרשם מפרויקטים אחרים שביצע.
  5. חשוב מאוד לעקוב אחר תהליך השיפוץ, לוודא שהקבלן עובד עם אנשי מקצוע הטובים ביותר עבור תהליך השיפוץ. כמו כן, חשוב שהקבלן ידאג לתוכנית מסודרת על פי לוח זמנים וזאת בכדי שתוכלו לעקוב כי העבודה מתבצעת לפי הסדר בזמנה.

אין ספק כי תהליך שיפוץ של בניין משותף הוא תהליך שאין להקל בו ראש ויש לבצע את כלל השלבים הנדרשים עבור התהליך בצורה הטובה ביותר. על כן, כדאי מאוד ללמוד את כל מה שחשוב אודות התהליך ולהגיע אליו מוכנים.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
קצף פוליאוריטן

בתחום הבניה והשיפוצים יש כוכב עולה שהופך לפופולרי יותר ויותר בזכות הרבגוניות והיעילות שלו – קצף פוליאוריטן. אם עוד לא הכרתם, ואינכם יודעים כיצד קצף

ריהוט לבית

רענון וחידוש מראה הבית לא מוכרח להיות תהליך מורכב מדי, כיוון שניתן לשדרג את חללי הפנים בקלות באמצעות ריהוט לבית מעניין ואיכותי. לכן אם אתם

איך עובדת מערכת פנאומטית?

מהי מערכת פנאומטית? איך היא עובדת ומי צריך אותה? בהמשך המאמר תוכלו לקבל את כל המידע!   עניין של אשפה כולנו מייצרים המון אשפה ופסולת.

ליקויי בנייה

כניסה לבית חדש היא אבן דרך מרגשת בחיים ורבים מחכים לרגע הזה במשך שנים רבות, אבל היא עלולה להפוך במהירות לסיוט כאשר ליקויי בנייה מרימים

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!