איך שמאי מעריך דירה

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

שמאי מעריך דירה בהתאם לכמה וכמה קריטריונים שהתחשיב של כולם יחד, יוצר את השווי האמיתי של הנכס.

הערכה של שמאי

ההערכה של השמאי מתחילה בעיר, בשכונה, בתיאור המאפיינים של אזור המגורים ולאחר מכן הוא מתמקד במבנה בו ממוקמת הדירה ובדירה עצמה.

השמאי מכין דוח מפורט מאד אשר מסביר איך קבע את השווי של דירות בחדרה.

הדוח המפורט של שמאי המקרקעין

פירוט המידע של השמאי:

  • דיווח על עיר המגורים ועל השכונה. אם מדובר בשכונה חדשה, וותיקה, איכותית וכו'. אילו שירותים קהילתיים יש בה כמו קופת חולים, דואר, בתי ספר, גני ילדים, מרכזי מסחר, גני שעשועים וכל מידע חשוב נוסף לסעיף זה
  • מיקומה של הדירה הספציפית, רחוב ומספר הבית. גוש וחלקה על פי רישומי רשם המקרקעין.
  • אם מדובר במבנה שמיועד לאחת מהתוכניות העתידיות כמו פינוי בינוי או תמ"א 38, דבר שגם יעלה את ערכה וגם יצור אפשרות להגדיל את שטחה של הדירה, על פי החלטתם של כל הדיירים, בממ"ד, מרפסת או מעלית.
  • כמה קומות קיימות במבנה, מתי הוא נבנה, היכן ממוקמת הדירה המסוימת, באיזו קומה, אילו כיווני אוויר יש בסלון ובחדרים השונים, גודלה של הדירה, כמה חדרים, כמה חדרי שירותים או אמבטיות, אם קיימות מרפסות הוא מפרט גם את גודלה של כל מרפסת. פירוט נושאים מהותיים בדירה כמו יחידת הורים גדולה במיוחד, הכוללת חדר אמבטיה מרווח וחדר ארונות צמוד.
  • מצב התחזוקה של הדירה, אם זו דירה ששופצה לא מזמן והוחלפו בה הצנרת, הוויטרינות, החלונות או כל פרט אחר. או מדובר בדירה וותיקה שלא שופצה אף פעם, לאורך עשרות שנים.
  • פרטים חשובים על הדירה שמעלים או מורידים את ערכו של הנכס, כמו לדוגמה הקרבה לכביש ראשי.
  • אם בוצעו בדירה תוספות בנייה, התקבלו היתרים שנוצלו או לא, אם קיים צו הריסה למבנה.
  • לדוח זה יצרף השמאי שרטוטים מפורטים של כל שטחה של הדירה, כולל תוספות אם בוצעו בה. תמונות הממחישות את נראותה של הדירה על כל רבדיה.
  • כמו כן השמאי יצרף תמונות של הסביבה הגיאוגרפית הקרובה, מיקומו של המבנה במפת העיר.

קבלת החלטה על שוויה של הדירה

החלטת השמאי מתבססת על הדירה שראה ועל כל היבטיה, מידע ממשרד האוצר על דירות דומות או זהות שנמכרו בתקופה האחרונה ומה היה שווי המכירה שלהן וזאת בהתאם למס הרכישה ששילמו הקונים.

בנוסף לכך הוא יצרף דוחות של שמאים אחרים שהעריכו את השווי של דירות דומות או זהות בשכונה זו, כדי לראות מה הייתה ההערכה מול המחיר שהתקבל בפועל.

השמאי מפרט את הנושאים האקוטיים ואת שיקוליו השונים שעל פיהם הוא העניק את השווי לדירה זו ולהערכתו זה הסכום הכספי שעל בעל הנכס לדרוש עבורה.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
קצף פוליאוריטן

בתחום הבניה והשיפוצים יש כוכב עולה שהופך לפופולרי יותר ויותר בזכות הרבגוניות והיעילות שלו – קצף פוליאוריטן. אם עוד לא הכרתם, ואינכם יודעים כיצד קצף

ריהוט לבית

רענון וחידוש מראה הבית לא מוכרח להיות תהליך מורכב מדי, כיוון שניתן לשדרג את חללי הפנים בקלות באמצעות ריהוט לבית מעניין ואיכותי. לכן אם אתם

איך עובדת מערכת פנאומטית?

מהי מערכת פנאומטית? איך היא עובדת ומי צריך אותה? בהמשך המאמר תוכלו לקבל את כל המידע!   עניין של אשפה כולנו מייצרים המון אשפה ופסולת.

ליקויי בנייה

כניסה לבית חדש היא אבן דרך מרגשת בחיים ורבים מחכים לרגע הזה במשך שנים רבות, אבל היא עלולה להפוך במהירות לסיוט כאשר ליקויי בנייה מרימים

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!