אדריכלות – מה חשוב לדעת בנושא

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

צילום:freepik

האדריכלות היא חלק מתהליך המתחיל מתכנון הבית והבנייה ועד לכניסה אליו. האדריכל מתכנן את חלוקת החדרים בבית ואחראי על השינויים במבנה. המאמר יעסוק בנושא האדריכלות, הפנייה לאדריכל, התכנון ואישורי הבנייה.

מהם תפקידי האדריכל?

האדריכל אחראי על הוצאת בניית המבנה לפועל מרגע התכנון ועד לגמר הבנייה. הוא מחלק את החללים בבית לחדרים, מתכנן את החלונות, הדלתות ושינויים שנעשים במהלך הבנייה. האדריכל עוסק גם בעיצוב הפנים של הבית ומתכנן תשתיות כמו אינסטלציה ונקודות חשמל. האדריכלים ההנדסאים מוסמכים לתכנן בתים פרטיים עד 3 קומות, אך אינם מוסמכים לתכנן בניינים או מבנים ציבוריים כמו האדריכלים המורשים. לעומתם, מעצבי הפנים אחראים על עיצוב הבית מבחינת הסגנון, הצבעים, הריהוט וכד'.

מהו תהליך הפנייה לאדריכל?

כאשר מתחילים בתהליך בניית בית פרטי או כאשר מעוניינים להרחיב חדרים, לשפץ באופן כללי ולהוסיף לבית חלונות וכד', יש לפנות למשרד אדריכלות מקצועי. בחירת אדריכל צריכה להיעשות בקפידה כיוון שהיו לא פעם מקרים בהם הנדסאי התחזה לאדריכל מורשה. כאשר משרד אדריכלות מעניק לכם שירות, יש לבדוק אם האדריכל הוא הנדסאי או מורשה לפי הצרכים שלכם. האדריכל ידאג לכל הקשור בבנייה לרבות ההיתרים מהרשויות המקומיות. לעומתו, תפקידו של קבלן מפתח הוא לערוך את ההתנהלות מול רשם המקרקעין והטאבו. הוא גם יוודא שתוכניות הבנייה חתומות על ידי מהנדס הבנייה, האדריכל וגורמים מקצועיים נוספים. למעשה קבלן המפתח דואג לכל תהליך הבנייה ואחראי על מערך קבלנים שמונו עבור הפרויקט ובכללותו יועצי קבלן כמו יועץ בטיחות למשל, זאת לעומת האדריכל שמנוי על כל הקשור בתכנון ואנשי המקצוע.

האם פגישת הייעוץ עם האדריכל בתשלום?

תשלום עבור פגישת ייעוץ עם האדריכל יכול לנוע בין 200-600 ₪ לשעה, אך במשרדים מסוימים ניתן לקבל גם ייעוץ אדריכלי בחינם. בין אם פגישת הייעוץ עולה כסף ובין אם היא בחינם, חשוב לבחור באדריכל מומלץ ולשים לב בייעוץ למספר מרכיבים.

בראש ובראשונה האדריכל צריך להיות אדם קשוב שיאזין לרצונות ולחלומות שלכם. גם אם הדברים אינם ריאליים ולא ניתן לתכנן את מה שאתם רוצים מבחינה טכנית או כלכלית, חשוב שתהיה הקשבה על מנת שהבית יתוכנן לטעמכם. הוא יכול להציע פתרונות חלופיים או טרנדים חדשניים, אך בסופו של דבר הוא צריך להיות קשוב לצרכים שלכם.

שנית, חשוב מאוד שהאדריכל יעמוד בלוחות הזמנים. את המידע על כך תוכלו לבדוק בהמלצות שתקבלו עליו.

כמו כן, האדריכל צריך לעמוד בתקציב שלכם, לעבוד בשקיפות ולהודיע מראש במידה וישנן חריגות בתקציב.

האדריכל צריך לתת לכם תחושה נוחה בעת הייעוץ. אם אינכם מרגישים בנוח, כדאי לוותר ולפנות לאדריכל אחר, כיוון שהכימיה ביניכם צריכה לזרום בזמן הבנייה.

תכנון אדריכלי

כאשר האדריכל מתחיל לעבוד עבורכם, הוא מתחיל בתכנון תכנית הבנייה או השיפוץ. הוא ישרטט את התוכנית ואף יראה לכם את ההדמיה הממוחשבת שלה. בהתחלה הוא ישרטט סקיצה על מנת שתעכלו את התכנון ותבינו מה ניתן לבנות וכיצד על פי התקן. תצטרכו בשלב זה להחליט על פרטים טכניים כמו: סוגי החלונות, הגימור, הגוון וכד'. לאחר ההדמיה תצטרכו לאשר את התכנית באופן עקרוני באמצעות חתימות על מנת לקבל אישור סופי.

עם האישור שלכם האדריכל יכין את התכנית הסופית שאותה יגיש לצורך היתר הבנייה. ישנם מקרים בהם נאלצים לערוך שינויים בנקודות החשמל או תשתיות אחרות, וגם בכך יסייע לכם האדריכל. הוא אף יסייע בבחירת החומרים, בהעסקת אנשי המקצוע ובפיקוח עליהם. לסיכום, האדריכל מעניק שירות בכל הקשור בתכנון הבית, בפיקוח, בבירוקרטיה ובאישורי בנייה.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
קצף פוליאוריטן

בתחום הבניה והשיפוצים יש כוכב עולה שהופך לפופולרי יותר ויותר בזכות הרבגוניות והיעילות שלו – קצף פוליאוריטן. אם עוד לא הכרתם, ואינכם יודעים כיצד קצף

ריהוט לבית

רענון וחידוש מראה הבית לא מוכרח להיות תהליך מורכב מדי, כיוון שניתן לשדרג את חללי הפנים בקלות באמצעות ריהוט לבית מעניין ואיכותי. לכן אם אתם

איך עובדת מערכת פנאומטית?

מהי מערכת פנאומטית? איך היא עובדת ומי צריך אותה? בהמשך המאמר תוכלו לקבל את כל המידע!   עניין של אשפה כולנו מייצרים המון אשפה ופסולת.

ליקויי בנייה

כניסה לבית חדש היא אבן דרך מרגשת בחיים ורבים מחכים לרגע הזה במשך שנים רבות, אבל היא עלולה להפוך במהירות לסיוט כאשר ליקויי בנייה מרימים

1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!