דלתות כניסה

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

מחפשים דלת כניסה חדשה לבית? דלתות כניסה זה לא מה שהיה פעם, ואם לפני עשר או עשרים שנה פשוט הייתם מזמינים דלת רב בריח לבית עם גימור למינציה חום מנומר, היום זה כבר לגמרי לא הסיפור. מבחר העיצובים הוא ענק, מבחר המנעולים ומנגנוני הנעילה והפתוחה הוא גדול ויש גם המון אפשרויות ושילובים של חומרי גלם, דלת עם משקוף, מספר כנפיים וכדומה. לפני שאתם עולים לרכב ונוסעים לחנות הדלתות, עצרו לרגע וקראו את המדריך הבא שהכינו עבורכם המומחים של המרכז לבניה פרטית, כדי לסייע לכם לבצע את ההחלטה הטובה ביותר ממקום של ידע וביטחון.

הפרמטרים החשובים בבחירת דלת כניסה לבית

כשאתם ניגשים למשימת הבחירה של דלת כניסה לבית, לבטח ישנם אלמנטים שונים שמעסיקים אתכם יותר מאחרים. אתם אולי חושבים על העיצוב והצבע של הדלת, על המחשבה שעברה בראשכם לשלב דלת דו כנפית ואולי משקוף רחב ידיים, אבל לפני כל אלה כדאי אולי להתחיל מהיסודות ולהבין מהו בדיוק התפקיד שאותו אמורה דלת הכניסה לבית למלא, כדי שגם תוכלו להבטיח שהדלת הנבחרת אכן ממלאת את תפקידה מבחינתכם וגם תוכלו להימנע מבחירה שרק אחרי שתעשו אותה, תגלו שהיא לא מה שאתם באמת מחפשים. אז מהם התפקידים המרכזיים של דלתות כניסה?

בטחון ואבטחה של דלתות כניסה

ובכן, התפקיד הראשון והחשוב ביותר של דלת כניסה הוא בטחון ואבטחה. הבית שלנו הוא המקום בו אנו יכולים לשבת ברגיעה מלא ולהרגיש מוגנים לחלוטין מכל מה שקורה בחוץ – מזג אוויר, אנשים בלתי מורשים, בעלי חיים וכל דבר אחר. למעשה, לפחות מנקודת המבט הזאת, היה עדיף לו לא היינו זקוקים בכלל לדלת כניסה וכל קירות הבית היו עשויים מבטון לכל אורכם ולכל גובהם. אלא שמאחר ואנו זקוקים לפתח דרכו נוכל להיכנס ולצאת מהבית, חשוב שתהיה לנו היכולת לסגור את הפתח הזה כשזה נדרש ולהבטיח שאף אחד אחר חוץ מאיתנו, לא יוכל לחדור דרכו, לא כשאנחנו בתוך הבית ולא כשאנחנו מחוצה לו. המשמעות המיידית היא שדלת כניסה חייבת להיות דלת רובסטית, מאסיבית, כזאת שאי אפשר לעקור אותה ממקומה, לשבור אותה או לפרוץ אותה בקלות.

חומרי הדלת לדתות

הבנה זו משפיעה ישירות על חומר הגלם שממנה צריכה הדלת שלכם להיות עשויה. הדלת יכולה להיות בהחלט עשויה עץ, אבל זה צריך להיות עץ מאסיבי ומלא, אולי אפילו עם מילוי מתכת פנימי. לחילופין, קיימת האפשרות, וזוהי אכן האפשרות הנפוצה והפופולארית יותר היום, לבחור בדלת מתכתית בדרך כלל מאלומיניום, אותה ניתן להשיג בשלל עיצובים ואף לשלב בה זכוכית חזקה עם הגנה של סורגים מעוצבים. בכל מקרה, כל חומר גלם שתבחרו וכל אלמנט עיצובי שתרצו להוסיף, חייבים לעמוד בקריטריונים של בטחון ואבטחה לבית. כמו כן, חשוב לשים לב לנושא של מנגנון הנעילה, ובהיבט הזה אתם בהחלט רוצים לבחור במנגנון איכותי, רובסטי ורב בריחי, שיודע להינעל במקביל אל מול יותר ממשקוף אחד.

פרטיות של דלתות כניסה

דלת כניסה לבית צריכה גם לספק לנו את מידת הפרטיות הדרושה לנו בתוך ביתנו. המשמעות המיידית היא שזה מוציא מכלל אפשרות את כל דלתות הזכוכית, שלבטח גם אינן עומדות בקריטריונים של בטחון ואבטחה. יחד עם זאת, ישנם כיום פתרונות של דלתות זכוכית המתפקדות כמראה חד צדדית ולא מאפשרות לראות דבר מבחוץ, בזמן שמתוך הבית אפשר לראות את כל מה שקורה בחוץ. ואחרי שאמרנו את זה, ישנם בתים רבים, בעיקר במושבים וישובים קהילתיים סגורים, בהם אין לאף אחד לכאורה מה להסתיר וגם הסיכון הביטחוני הוא מועט. בבתים אלה בהחלט ניתן לשקול שילוב של דלת כניסה מזכוכית, אם כי לרוב את הפריבילגיה הזאת משאירים לדלתות אחוריות שגם אינן חשופות לסביבה שמול חזית הבית וגם לא חשופות באופן ישיר לסיכונים בטיחותיים אפשריים. גם נושא הבטחון והאבטחה וגם נושא הפרטיות, הם שני נושאי מפתח שיש לשקול בבחירת דלתות כניסה לבית, ויחד עם זאת, ישנה גמישות רבה ויש חופש בחירה באין האפשרויות בהתאם להעדפות האישיות שלכם, לרגישות שלכם בענייני פרטיות ולמצב הביטחוני בסביבה בה אתם מתגוררים.

שיקולי עיצוב ומבנה של דלתות כניסה

אחרי שדיברנו על נושא הביטחון והפרטיות, הגיעה העת לצלול פנימה אל תוך ההיבטים העיצוביים והמבניים של דלת כניסה. ככלל, יש באפשרותכם לבחור בין מגוון רחב של תצורות דלת כניסה, החל מדלת חד כנפית סטנדרטית דרך דלת חד כנפית רחבה וכלה בדלת דו כנפית ואפילו דלת הזזה. ככלל, לכל אחת מהתצורות האלה יש את היתרונות והחסרונות שלה, אבל ניתן בהחלט לומר באופן גורף שדלת חד כנפית רחבה היא הפתרון הטוב ביותר לדלת מעוצבת, בעלת נוכחות, כזאת שמעניקה בטחון וכזאת שמעניקה פרטיות מלאה. את התצורות האחרות אפשר בהחלט לשלב אולי בדלתות אחוריות ובמיוחד במבנים בהם נעשית עבודה עיצובית יוצאת דופן, אבל דלת הכניסה הראשית הטובה ביותר היא ללא ספק דלת חד כנפית רחבה ומעוצבת.

חומרי גלם של דלתות כניסה

מרכיב מפתח חשוב נוסף בהיבט המבני של דלתות כניסה הוא חומר הגלם ממנו מיוצרת הדלת. אם בעבר היו מיוצרות דלתות כניסה מעץ ולאחר מכן מלוחות פח מתכתיים, הרי שהיום חומר הגלם השכיח ביותר לייצור דלתות כניסה הוא אלומיניום. דלתות אלומיניום מספקות את השילוב האולטימטיבי של קלות עיצוב, עושר עיצובי, משקל קל, חוזק מבני ויכולת לבצע שילובים שונים ומגוונים עם חומרי גלם נוספים. דלתות אלומיניום גם מספקות חוזק מבני רב ללא צורך במילוי פנים רובסטי, מה שמותיר מרחב גדול לשילוב מנגנוני נעילה רב בריחיים מתוחכמים שכמעט ובלתי ניתנים לפריצה. בדלתות האלומיניום ניתן לשלב גם אלמנטים של זכוכית ולהגן עליהם באמצעות מוטיבים עיצוביים מתכתיים כמו סורגים דמויי חנית, סורגים מסולסלים וכדומה, שבסך הכל משמרים את הערך הביטחוני שמספקת דלת האלומיניום.

דלת זכוכית לכניסה

אחרי שאמרנו את זה, ישנה גם האפשרות לבחור בדלת זכוכית, אם אכן החלטתם שזאת הדלת המתאימה לכם ביותר אחרי ששקלתם את שיקולי הבטחון והפרטיות אותם פירטנו לעיל. דלתות זכוכית מתאימות בדרך כלל יותר לדלתות אחוריות או דלתות כניסה למרפסות. בעיר ובמרבית הישובים, דלת כניסה מזכוכית היא רעיון לא ממש טוב, לא מבחינת הבטחון הלקוי שהיא יודעת לספק ולא מבחינת רמת הפרטיות שהיא יודעת לספק. דלתות כניסה מזכוכית ניתן למצוא בעיקר בבתים פרטיים במושבים ובישובים קהילתיים, וגם זה בדרך כלל בכניסה לרחבת החצר.

לבסוף, ישנן גם הדלתות המסורתיות מעץ שמגיעות היום בעיצובים מרהיבים ויוצאי דופן, דלתות עבות, רחבות ובעלות נוכחות שניתנות לעיצוב כיד הדמיון, ומאפשרות שילובים של חומרי גלם נוספים לרבות משחקים עם זכוכית ואלומיניום לבחירתכם. דלת עץ היא דלת שמשדרת יותר חום, חמימות ואינטימיות ובשילוב העיצובי הנכון, יודעת להציע גם מראה יוקרתי ויוצא דופן מעבר לכל אופציה אחרת.

תכונות נוספות של דלתות כניסה

אלמנטים נוספים שאתם רוצים לבחון בבחירת דלתות כניסה לבית כוללים גם את הבידוד התרמי והבידוד האקוסטי. שטח הפנים הגדול של דלת כניסה הופך אותה בעצם לעקב אכילס בכל הקשור לבידוד התרמי של חלל הפנים בבית ובכל הקשור לחדירת רעשים פנימה ובריחת רעשים החוצה. דלת מתכתית למשל נוטה לספוח אליה את הטמפרטורה מהמרחב החיצוני ולהוליך אותו פנימה אל תוך חלל הפנים. בדלתות אלה ישנה חשיבות דרמטית לבידוד הפנימי של הדלת, בדרך כלל באמצעות פוליאוריתן מוקצף, עץ, קרטון וחומרים נוספים שמיועדים לבידוד תרמי. כמו כן, חשוב לוודא שהדלת מכילה בתוכה אלמנט ייעודי לבידוד אקוסטי כך שכאשר אתם סוגרים את הדלת, תוכלו להיות בטוחים שרעשים מהרחוב לא יחדרו פנימה אל הבית ולהיפך. לוחות פלקסבורד הם לוחות שנמצאים בשימוש שכיח מאוד בדלתות פנים ומספקות גם בידוד תרמי וגם בידוד אקוסטי. ישנן לא מעט דלתות כניסה שבן ניתן למצוא את לוחות הפלקסבורד הללו, אם כי הבידוד האפקטיבי ביותר מושג בדרך כלל באמצעות פוליאוריתן מוקצף.

בחירת העיצוב – כדאי להתייעץ עם איש מקצוע

כפי שפתחנו את המאמר הזה, גם נסיים אותו – דלתות כניסה בעידן המודרני הן לא דלתות הכניסה שהיו פעם ואחד הגורמים המבדלים החזקים ביותר בהיבט זה הוא העושר העיצובי. הדלתות המודרניות הן מאסיביות יותר ורחבות יותר, מכילות בתוכן יותר תוכן ואמירה עיצוביים ומשפיעות יותר על אווירת העיצוב, גם בתוך חלל הפנים וגם במרחב החוץ המיידי. דברים אלה נכונים בעיקר לבתים פרטיים בהם ניתן לייצר מפתח רחב במיוחד, בתוכו אפשר לשלב משקופי קיר רחבים המשלבים זכוכית, עץ ואלומיניום, אך רלוונטיים גם למי שמחפש דלת כניסה מיוחדת בדירה בבניין משותף. במקרה זה קיים קושי ברור להרחיב את מפתח הדלת בהיקף כזה שיצדיק את המאמץ. יחד עם זאת, גם בדירות בבניין משותף ניתן לייצר אמירה עיצובית שתגרום לכל השכנים לעצור לרגע ולהתלהב מדלת הכניסה שלכם, בדרכם בחדר המדרגות.

בכדי להבטיח שהדלת שאתם בוחרים מתאימה לאמירה העיצובית ולעיצוב הכולל של הבית, חשוב להיעזר באיש מקצוע בתחום עיצוב הפנים, שיבטיח שאת הבחירה שלכם אתם לא עושים על סמך מצב רוח חולף או על בסיס שיקולים שהם אינם מן העניין, אלא על פי עקרונות העיצוב המקצועיים ועל פיהם בלבד. עלותה של דלת כניסה יכולה להגיע היום לאלפי שקלים רבים ובמקרים רבים גם לעבור את רף העשרת אלפים ועשרים אלף השקלים. לא מדובר יותר בהחלטה שניתן לקבל בטלפון, אלא בהחלטה שצריכה להתקבל בדיוק כפי שאתם מקבלים החלטה לגבי אריחי הריצוף, סגנון העיצוב של המטבח או צבע וקו העיצוב של הסלון בבית.

אנשי המקצוע מתמחים בדלתות

בסיוע איש המקצוע המתאים תוכלו למצוא דגמי מדף אטרקטיביים שיכולים להתאים לביתכם בדיוק כפי שהם, או במקרה המורכב יותר, לבצע התאמה אישית של הדלת על פי ההעדפות שלכם וכמובן על פי מגבלות התקציב שלכם. דלתות כניסה בהתאמה אישית הן אולי הטופ של שוק הדלתות, גם ביכולות העיצוב וגם במחיר, אבל דלת מותאמת אישית כזאת יכולה להשפיע מאוד על כל האווירה בבית, על מצב הרוח שלכם ברגע בו אתם עוזבים את הבית לעבודה או חוזרים ממנה. בשורה התחתונה, בחירת דלת כניסה לבית מחייבת אתכם לתשומת לב גם בהיבט המבני פונקציונלי עם כל הפרמטרים הטכניים שעליכם לבחון ולהתאים להעדפותיכם וגם בהיבט העיצובי שפותח בפניכם אוקיינוס של אפשרויות מהן תצטרכו לבחור את האפשרות המתאימה לכם ביותר, האפשרות שתאפשר לכם לוותר על כל השאר בלי לחשוב אפילו פעמיים. את ההתחלה אתם יכולים בהחלט לעבור לבדכם, אבל בשלבים המתקדמים יותר של התהליך יש בהחלט מקום לשקול שילוב של איש מקצוע שילווה אתכם בשלבים הקריטיים של קבלת ההחלטות.

אז מה היה לנו בכתבה:

כתוב את הכותרת כאן

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות

חנויות רהיטים במרכז

חנויות המוכרות ריהוט ניתן למצוא בכל הארץ במגוון עיצובים ומחירים. למרות זאת, ריכוז החנויות הגדול יותר הוא במרכז. יש לכך מספר סיבות עליהן נרחיב במאמר.

בית פרטי עם בניה ירוקה

רוצים לבנות בית פרטי בצורה טובה יותר? בבניה של בית פרטי כדאי לעבוד באופן מתוכנן ומסודר. שיתוף של אדריכל או הנדסאי, מפקח בנייה וקבלני משנה

צרו קשר:

החזון שלנו

המרכז הישראלי לבניה פרטית מבצע בניית בתים פרטיים ווילות יוקרה בעזרת קישור בין טובי הקבלנים בישראל!
באפשרותכם לבחור מגוון בעלי מקצוע וספקים מתוך האתר או ליצור קשר איתנו לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

-המרכז הישראלי לבניה פרטית-

חנויות רהיטים במרכז

חנויות המוכרות ריהוט ניתן למצוא בכל הארץ במגוון עיצובים ומחירים. למרות זאת, ריכוז החנויות הגדול יותר הוא במרכז. יש לכך מספר סיבות עליהן נרחיב במאמר.

קרא עוד »

בית פרטי עם בניה ירוקה

רוצים לבנות בית פרטי בצורה טובה יותר? בבניה של בית פרטי כדאי לעבוד באופן מתוכנן ומסודר. שיתוף של אדריכל או הנדסאי, מפקח בנייה וקבלני משנה

קרא עוד »

מה חשוב בזמן השכרת פיגומים?

פיגומים הוא מבנה זמני המשמש לצורכי בנייה. זוהי פלטפורמה המאפשרת לעובדים לעבוד באתר הבנייה בבטחה. השכרת פיגומים לאתרי בנייה יכולה להיות מסובכת בגלל הסוגים והגדלים

קרא עוד »