תליית טלוויזיה

 

במקרה בו רוצים לתלות טלוויזיה, אפשר לברר כיצד רוצים לעשות זאת. ראשית כל, יש כל מיני דרכים לתלות טלוויזיה, אחת מהן – היא כדרך מתקן לתליית טלוויזיה.

  • וגם בתוך זה, ישנם סוגים שונים של מתקנים לתליית טלוויזיה. לדוגמה, ישנו מתקן זרוע.
  • בעבר, כשטלוויזיות היו גדולות וכבדות – היו משתמשים בו, והיום – עדיין – אם כי היום זה כדי לתת זווית לטלוויזיה, ורוצים שהיא תלויה כך על הקיר – בזווית זו, ובו בזמן גם יהיה ניתן לכוונן אותה.
  • אפשר לתלות את המתקן על קיר בטון, או קיר בלוקים – לא על קיר גבס, לאור דרישת המשקל של המתקן.

 

  • מנגד, מתקן לתליית טלוויזיה של חברת המרכז לתליית טלויזיות יכול להיות גם מתקן צמוד קיר – שהוא פשוט מערך של מוטות מתכת, המוברגים או מותקנים בצורה כלשהי על הקיר – ועליהם, ניתן להרכיב את הטלוויזיה.
  • לאחר ההתקנה לא יראו את המתקן, ואפשר להתקין אותו גם על קירות גבס, כמו שאר הסוגים, או לפחות, הרבה מהם.

אם כי, במידה ובוחרים מתקן לתליית טלוויזיה, חשוב לוודא שהוא אכן מתאים לגודל טלוויזיה נתון. מתקן שכזה יכול להגיע בטווח מחירים של עשרות עד מאוד שקלים, תלוי באיכויות, בהנחות, בספקים וכיוצא בזה.

 

באיזה גובה לתלות את הטלוויזיה?

  • אלמנט נוסף שנכנס לתוך הסיפור הזה – הוא זה של גובה תליית הטלוויזיה. שכן, אם אנשים הולכים להביט לעבר המסך לאורך זמן, או לטווח זמן מסוים – הרי שאפשר לבחור לכל הפחות, גובה שנעים להסתכל אליו.
  • עבור ההנאה מהצפייה, כמו גם התחושה הנעימה בגוף. אם מזמינים בעל מקצוע, או פשוט אדם שמגיע להתקין את הטלוויזיה – אפשר שהוא יבקש מהנוכחים בחדר להתמקם במקום בו הם רוצים לצפות בו (בין אם בשכיבה או בישיבה), ובכך יתפתח מושג מסוים איפה עדיף לתלות אותה.
  • כאשר יש שיגידו שעדיף שהעיניים יגיע לקצה העליון של השליש התחתון של הטלוויזיה, או קצת מעל זה – לכיוון החצי. תקנים סטנדרטיים מסוימים, הם שבאם צופים בישיבה על סבה סטנדרטית לכאורה – אז 80-90 ס"מ מהרצפה זה גובה טוב, ואם צופים בשכיבה אז 120-140 ס"מ מהרצפה יכול להתאים.

 

להתקין על קיר גבס?

מילה לגבי קיר גבס – כאמור, יש מתקני תלייה לטלוויזיה, שלא אמורים להתקין עליו. ועם זאת, אם באמת רוצים – הרי זה אפשרי. כדי לוודא באם מדובר בקיר גבס או בלוקים, אפשר לדפוק. אם הצליל חלול – זה כנראה גבס. אם הטלוויזיה קטנה מספיק – ישנה אפשרות לתלות עם מתלה זרוע, אם כי יש שיגידו שזה לא הכי מומלץ וכו' – ואם לא, אפשר כמובן עם מתלה המוטות שציינו בפסקאות הקודמות.

כדי לתלות טלוויזיה על קיר גבס אפשר לעשות שימוש בדיבלים מיוחדים, המתאימים לתליית טלוויזיה על קיר גבס. העניין שלהם, הוא זה שהם נכנסים בקלות לקיר, מתפצלים לאחר חדירתם ובכך מחזקים את האחיזה שלהם בקיר. אפשר ורצוי לחבר אותם על ידי שימוש במברג או מברקה, ולא מקדחה או פטישון. את הטלוויזיה, מרכיבים על ניצבי המתכת, שמחברים בין לוחות הגבס. יש עניין לאתר אותם בתוך גוף הגבס, אולי על ידי אפליקציה או על ידי מגנט חזק מספיק. בקיר שאינו מגבס, כמו בטון או בלוקים – הרי שניתן לתלות על כל חלק בקיר בלי להתייחס לאותו עניין, כמו גם לעשות שימוש בזרוע, או מתלה צמוד לקיר – ועקב כך שהקירות הללו עבים יותר, אפשר (ואולי אף רצוי) להשתמש במקדחה או פטישון.

 

היתר בניה למרפסת

    אחת הדרכים הטובות ביותר לשדרג את הדירה שלכם היא לבנות מרפסת. זה רק נשמע מסובך, בפועל, אתם יכולים תוך זמן קצר מאד לשדרג

קרא עוד »