5  פתרונות הנגשה מומלצים לכל בית

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

עם השנים, אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במודעות לפתרונות הנגשה עבור בעלי מגבלות באשר הם, הן עבור מוסדות ציבור, הן עבור בתי עסק, וכן עבור בתי מגורים. זה יכול להיות רלוונטי במיוחד עבור אנשים שקשה להם או שאינם יכולים להתנייד, כבדי שמיעה וכדומה.

בעוד שבמוסדות ציבור, בתי עסק ומבנים אחרים המשרתים את כלל הציבור, ישנם עוד ועוד חוקים המחייבים התקנה של פתרונות הנגשה שונים, אזי שאין חוק המחייב בהכרח בעלי מבני מגורים להתקין פתרונות שכאלה. יחד עם זאת, זה יהיה נכון להקדים ולעשות זאת גם מבחינה בטיחותית לטובת דיירי המקום או כל מי שמבקר בו, וכן מבחינת העלאת ערך המבנה. פתרונות כאלה יכולים לעלות ולשפר את ערך הנכס במידה ניכרת ועבור אנשים מסוימים זה יכול להוות גורם עיקרי בהחלטה האם לקנות נכס כזה או אחר.

בהמשך המאמר נציג מספר פתרונות הנגשה מומלצים לכל בית. באופן טבעי הפתרונות הנ"ל, יכולים להיות מתאימים על פי אופי מבנה הבית, הגודל, הסגנון וכן על פי היבטים אחרים שיכולים להשפיע כך או אחרת על התפקוד והשימוש בו.

 

אילו פתרונות יכולים להתאים לנו?

מעקה בטיחות – מדובר על אלמנט מאוד פשוט, אך ברגע שהוא מותקן במקומות מסוימים, קל יותר להתנייד באמצעותו, בוודאי עבור אנשים מבוגרים אשר הליכתם איננה יציבה ובטוחה. כך הם יכולים ללכת ולהיאחז במעקה.

בית חכם – פתרון טכנולוגי רב תכליתי אשר ניתן להתאים למגוון רחב של מקרי נגישות.

בכל מדריך לתכנון והתקנת בית חכם ישנו הסבר מפורט כיצד ניתן להשתמש באותה מערכת לצורך פתרונות הנגשה שונים. אמנם הרעיון הכללי של בית חכם הוא לשלוט במערכת החשמל ובמכשירים השונים באמצעות אפליקציה ואמצעים אחרים בצורה קלה ופשוטה, אך יחד אם זאת ניתן להשתמש באותה טכנולוגיה חכמה להנגשה עבור כבדי שמיעה וראייה ואלו שקשה להם להתנייד וזאת בזכות כך שניתן לשלוט באותם מערכות באמצעות שליטה קולית מכל מקום בבית, להציג בצורה מוארת את אותם מפסקים בבולטות, לתכנת באופן אוטומטי פעולות של מכשירי חשמל שונים ועוד.

 

מערכת בית חכם מתקדמת VTouch Pro בשליטה מלאה מהפלאפון. קרדיט צילום: ויטראה

 

משטח עלייה – הכוונה למשטח אשר נועד לאפשר לאנשים עם כסאות גלגלים לעלות גרם מדרגות בצורה פשוטה ונוחה. משטחים כאלה נהוג להתקין מחוץ למבנה, אך לא רק. ניתן לבצע התקנה אם מדובר בבית קומות.

מעלית פנימית – אפשר כמובן להתקין מעלית פנימית עבור מי שמשתמש בכסא גלגלים או מקל הליכה. כך הוא לא יצטרך לעלות לקומה השנייה במבנה בכוחות עצמו.

משטח זהירות – מדובר על משטח ייחודי שנועד הן עבור אנשים עיוורים והן עבור אנשים עם כסאות גלגלים או אמצעים אחרים. המטרה של משטח זה הוא לאפשר לאותם המתקשים להתנייד בצורה בטוחה ללא חשש שיחליקו או יפלו.

 

כיצד מתכננים פתרונות הנגשה?

כשאנחנו ניגשים לתכנן מבנה מסוים, עלינו לקחת בחשבון מי הם הדיירים שאמורים להשתמש בו, מה הם תנאי המבנה, ובהתאם לכך אנחנו נדרשים למצוא פתרונות הנגשה מתאימים. ניתן ואף כדאי להיוועץ עם יועצי נגישות מוסמכים לשם קבלת הפתרונות הטובים ביותר.

 

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!