5 טיפים לשיפוץ בניין משותף

 

שיפוץ בניינים משותפים זה ללא ספק דבר חשוב מאוד. ישנם בניינים שהדיירים שבהם מעוניינים לערוך שיפוץ בשל מראה חיצוני מוזנח וישנם דיירי בניין משותף אשר מחויבים על פי הרשות המקומית לבצע שיפוץ למבנה בשל העובדה שהבניין ישן ומסכן את הדיירים שלו. בין אם אתם בוחרים לשפץ את הבניין בכדי להעלות את ערך הדירות שבו ובין אם אתם בוחרים לשפץ את הבניין שכן התשתיות והיסודות שלו מסכנים את הדיירים המתגוררים בו, חשוב מאוד לבצע את התהליך בצורה טובה ביותר על ידי אנשי המקצוע המתאימים.

טיפים לשיפוץ בניין משותף

בכדי שתהליך שיפוץ בניין יתבצע בצורה הטובה ביותר, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם:

  1. ראשית כל, חשוב מאוד לכנס אסיפה מסודרת של כלל דיירי הבניין רגע לפני פרויקט חידוש מעטפת בניין. חשוב לדעת כי אם אין הסכמה של כלל דיירי הבניין לתהליך שיפוץ, לרוב לא תהיה אפשרות לבצע את תהליך השיפוץ. לכן, בשלב הראשון יש צורך לכנס אסיפה ולדון בתהליך השיפוץ יחד עם כלל הדיירים.
  2. אם כלל הדיירים מביעים נכונות לבצע שיפוץ בבניין, אך ברמה הכלכלית, אין אפשרות של כלל הדיירים לתת את הסכום הכספי הנדרש, תוכלו לנסות לבדוק עם האגודה לתרבות הדיור האם הבניין שבו אתם מתגוררים עומד בקריטריונים שבהם הם יכולים לאשר לו מימון חלקי או מלא לשיפוץ. אם אתם מתגוררים בבניין ישן, תוכלו גם לפנות לגורמים הרלוונטיים על מנת לבדוק האם הבניין שלכם עומד בקריטריונים של פרויקט תמ"א 38.
  3. לאחר שמגיעים להסכמה עם כלל הדיירים לגבי הצורך בהליך שיפוץ וכן, מגיעים להסכמה לגבי הסכום שכל דייר צריך לתת או לגבי האופן שבו אתם עתידים לממן את השיפוץ, זה הזמן לסכם מהו אופי השיפוץ. האם מדובר על שיפוץ קוסמטי בלבד או שמא מדובר על שיפוץ יסודי הכולל גם את תשתיות המבנה ועוד.
  4. לאחר שקובעים את אופי השיפוץ, זה הזמן לחפש קבלן מקצועי, מוסמך, מנוסה ואמין בתחום שיפוץ בניינים משותפים. חשוב מאוד לוודא כי מדובר על קבלן רשום שביצע לא מעט פרויקטים בתחום השיפוץ של בניינים משותפים. חשוב לקבל המלצות על הקבלן טרם בוחרים בו וכן, חשוב מאוד לקרוא אודות הקבלן ולהתרשם מפרויקטים אחרים שביצע.
  5. חשוב מאוד לעקוב אחר תהליך השיפוץ, לוודא שהקבלן עובד עם אנשי מקצוע הטובים ביותר עבור תהליך השיפוץ. כמו כן, חשוב שהקבלן ידאג לתוכנית מסודרת על פי לוח זמנים וזאת בכדי שתוכלו לעקוב כי העבודה מתבצעת לפי הסדר בזמנה.

אין ספק כי תהליך שיפוץ של בניין משותף הוא תהליך שאין להקל בו ראש ויש לבצע את כלל השלבים הנדרשים עבור התהליך בצורה הטובה ביותר. על כן, כדאי מאוד ללמוד את כל מה שחשוב אודות התהליך ולהגיע אליו מוכנים.

תליית טלוויזיה

  במקרה בו רוצים לתלות טלוויזיה, אפשר לברר כיצד רוצים לעשות זאת. ראשית כל, יש כל מיני דרכים לתלות טלוויזיה, אחת מהן – היא כדרך

קרא עוד »

קבלן שלד

גם אם בכל תהליך בנייה, יש כל מיני אנשי מקצוע שיכולים להיות מעורבים בו – אחד מהעיקריים בהם להשלמת המשימה, הינם זה של קבלן השלד

קרא עוד »

קונה תכולת דירות 

קיבלתם לא מזמן את הדירה של ההורים שלכם בירושה? תוהים מה תוכלו לעשות איתה? האמת היא, שזה לא משנה אם תרצו לעבור לגור בה, למכור

קרא עוד »