שמאי מקרקעין

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

שמאי מקרקעין הינם בעלי מקצוע המורשים ומוסמכים מטעם המדינה לעסוק בהערכת שוויים של נכסי דלא ניידי (נדל"ן). עם זאת, חשוב לזכור כי הידע המקצועי הנרחב של שמאי המקרקעין בתחום הנדל"ן, מאפשר להם להעניק לכם כלקוחותיהם עוד מגוון רחב של שירותים הכרחיים וחיוניים בתחום זה, העשויים לחסוך לכם עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

שמאי מקרקעין מורשים מקבלים את הסמכתם לאחר לימודים מקיפים בתחום, מעבר מבחני הסמכה ייעודיים וביצוע תקופת התמחות. במהלך לימודיהם רוכשים שמאי המקרקעין ידע רב בתחומי הנדל"ן, מיסוי המקרקעין, דיני תכנון עירוני, כלכלה, מימון, הנדסת בניין ועוד. כל אלו, מאפשרים להם לאחר קבלת ההסמכה, לעסוק ולייעץ ללקוחותיהם במגוון רחב של נושאים ותחומים הנוגעים לנדל"ן ולבחינת עסקאות נדל"ן וללוותם בכל תהליך של עסקת מכירה או רכישה של נדל"ן.

להלן מגוון השירותים המוצעים על ידי שמאי מקרקעין מורשים:

ליווי וייעוץ בתהליך קניית או מכירת הנכס – בכל תהליך של רכישת או מכירת נדל"ן, מומלץ להתייעץ עם שמאי מקרקעין מוסמך. הידע והניסיון בתחום יסייעו לכם לשפר עמדות ולבצע עסקאות טובות ובטוחות יותר. שמאי מקרקעין יוכל לבצע עבורכם חוות דעת מקיפה, אשר תבחן בין היתר את המצב הקנייני של הנכס, את תכניות המתאר החלות על הנכס והשפעתן על שוויו, בדיקת היתרי בניה ואיתור חריגות בניה מהיתר ועוד. שירות מקצועי של שמאי מקרקעין יאפשר לכם לקבל את כל המידע הדרוש לכם בביצוע רכישת או מכירת נדל"ן.

בחינת הנכס וכדאיות העסקה – לעיתים, גם עסקה אשר נראית כדאית ומשתלמת עלולה להתגלות כבעייתית מבחינת אמיתות הפרטים ושלמותם, בין אם במתכוון ובין אם בשוגג. שירותיו של שמאי המקרקעין כוללים בין היתר גם בחינה של פרטי ונתוני הנכס, לרבות בדיקות חריגה מהיתרי הבניה ווידוא שאין מדובר בבניה שאינה חוקית.

במידה וישנן בעיות כלשהן הנוגעות לחוקיות או כשרות העסקה, השמאי יוכל להתריע בפניכם.

חוות דעת מומחה – במקרים בהם נדרשת חוות דעת אובייקטיבית של מומחה, הנוגעת לשוויו של נכס, שמאי מקרקעין הינו בעל הידע והסמכות לספקה. חוות הדעת המסופקת על ידי השמאי וערכו של הנכס המוערך על ידו, ישמשו את בעלי הנכס או את המעוניינים ברכישתו בתהליכי המו"מ, בהתנהלות בין הצדדים.

תמ"א 38 ופינוי בינוי – פעילות תמ"א 38 הפכה לנפוצה באזורים רבים בארץ, לשם חיזוק ושדרוג מבנים ישנים. תכנית זו מתקבלת בברכה בקרב הדיירים, אך עם זאת יש לבחון אותה כפי שבוחנים כל עסקת נדל"ן, על מנת לוודא את כשירותה, תקינותה, כדאיותה ותרומתה לבניין בכלל ולכל אחד מהדיירים בפרט.

ייעוץ וליווי של שמאי מקרקעין יבטיח את תקינות וכשרות התהליך, לטובת דיירי הבניין ועל מנת שייהנו מעסקה כדאית, כלכלית ובטוחה.

הפחתת תשלומי מינהל – תשלומי המינהל נקבעים בהתאם לשומת המקרקעין של המינהל. שמאי מקרקעין יוכל לבחון עבורכם את דרישת התשלום ובמקרה הצורך להמליץ על הגשת ערעור על גובה התשלום ובכך לחסוך עבורכם בהוצאות תשלומים אלו.

הפחתת היטל השבחה – היטלי ההשבחה משולמים לרשות המקומית, בעד עליית שווי הנדל"ן בעקבות אישורי תכניות הנוגעות להשבחתו של הנכס. גובה ההיטל נקבע על ידי שמאי מקרקעין הממונה מטעם הרשות, אך הוא אינו סופי וניתן לערער עליו באמצעות בחינה של ההיטל על ידי שמאי מקרקעין מטעמכם אשר במידת הצורך יפנה למועצת שמאי המקרקעין בבקשה למינוי שמאי מכריע.

גם כאן, סיוע של שמאי מקרקעין עשוי לחסוך לכם הוצאות ותשלומים מיותרים.

 

שמאי מקרקעין, הממונה מטעם בעלי הנכס, יכול אם כך לסייע רבות בכל הנוגע לעסקאות נדל"ן, להתנהלות מול גופים ומוסדות, בתהליך משא ומתן, בבחינת חוקיות וכשרות עסקאות, בהכנות ובבדיקת נכסים לקראת רכישתם או מכירתם ובבחינת עלויות תשלומים והיטלים הנדרשים על ידי הרשויות. לכן, בטרם ביצוע עסקאות או פעולות בתחום המקרקעין, וודאו כי עומד לרשותכם שמאי מקרקעין מוסמך מטעמכם, אשר ילווה אתכם לאורך התהליך, ייצג אתכם ויעמוד לצדכם ולטובתכם בכל שלב בדרך לסגירת העסקה.

יאיר אלה הינו שמאי מקרקעין מוסמך, המתמחה בשמאות מקרקעין ובייעוץ נדל"ן המלווה לקוחות פרטיים, חברות וארגונים בעסקאות נדל"ן, תוך מתן שירות אישי, מקצועי ומקיף.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!