שליכט צבעוני

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

בונים את הבית הפרטי שלכם ומנסים להבין טוב יותר מה עושים אנשי המקצוע בתוך הבית שלכם כדי שתוכלו להתערב ולהבטיח שאתם עושים את הבחירות הטובות ביותר עבורכם בשלבי הביצוע? הגעתם לשלבי הגמר וכעת אתם רוצים להבין טוב יותר את הנושא של שליכט? אז מה זה שליכט צבעוני ומהם היתרונות שלו על פני שליכט רגיל? למעשה, מה זה בכלל שליכט ועל מה חשוב להקפיד ביישום שלו? בשורות הבאות נותנים לכם המומחים של המרכז לבניה פרטית את כל התשובות לכל השאלות שיש לכם בנושא של שליכט צבעוני ושליכט בכלל.

מה זה שליכט צבעוני?

לפני שנצלול אל תוך ההגדרה המקצועית של שליכט צבעוני, נסביר תחילה מהו שליכט. לאחר סיום שלב השלד, אנו מקבלים למעשה מבנה של קירות בטון עירומים וכעת עלינו "להלביש" את חלל הפנים של המבנה. אחד המרכיבים החשובים ביותר בתהליך ההלבשה הזה הוא מרכיב הטיח. יישום טיח לקירות פנים הוא תהליך שבנוי משלושה שלבים או בעצם משלוש שכבות. השכבה הראשונה היא שכבת ההרבצה והיא מיועדת להיות השכבה המקשרת בין קיר הבטון לשכבות הטיח המעודנות שייושמו על גביה. שכבה זו היא שכבה גסה יותר עם רכיבי אגרגט גסים וגדולים יותר, ומיועדת לספק ערכים של בידוד וחוזק חיבור. על גבי שכבת ההרבצה מיושמת שכבת היישור, שמהווה שלב ביניים לקראת יישום השכבה השלישית והאחרונה. שכבה זו מיועדת ליישר ולפלס את שטח הפנים של הטיח. לבסוף, השכבה השלישית והאחרונה, שכבת הגמר שמיועדת לתת את הטאצ' האחרון והאסתטי של הטיח. שכבת הגמר היא למעשה שכבת השליכט.

יישום נכון של שליכט צבעוני אקרילי

יישום שכבה זו מבוצע באמצעות נטילת חומר על גבי כף בנאים, השלכתו על הקיר ופיזור החומר בצורה ישרה וחלקה ומכאן השם שליכט. שליכט צבעוני הוא סוג של חומר המיועד לביצוע שכבת הגמר האחרונה ובו משולב כבר רכיב הצבע בתוספת חומרים אקריליים וסיבי סיליקון, שיוצרים את המראה החלק למשעי של שכבת הגמר החשובה.

מהם המאפיינים הייחודיים של שליכט צבעוני?

בשונה משליכט רגיל, שליכט צבעוני מספק שני ערכים חשובים שהראשון שבהם הוא ברור ומובהק, הלוא הוא תוספת הצבע כבר לשכבת השליכט מה שמייתר את הצורך ביישום שכבות נוספות של צבע. הערך השני שיודע שליכט צבעוני לספק הוא ערך הגמישות. ככל ששכבת השליכט היא גמישה יותר ואלסטית יותר, כך היא תהיה חזקה ועמידה יותר, רגישה פחות לסדקים ובעלת יכולת לטשטש את פגמי הקיר. למעשה, שלושת היתרונות של שליכט צבעוני גמיש כוללים מניעת סדקים, איטום ובידוד גבוה יותר וטשטוש פגמי קיר. יתרונות אלה נובעים מהיכולת של שליכט צבעוני להתאים את עצמו לשכבת היישור בכדי להבטיח רמת הדבקה גבוהה, אך במקביל לשמור על נטייה טבעית לשטח פנים חלק ואחיד. כמו כן, גמישות השליכט מאפשרת לו להתמודד טוב יותר עם לחצים ועומסים שעלולים ליצור סדקים על פני הקיר. על כן, ההעדפה היא תמיד ליישום שליכט צבעוני על פני שליכט רגיל וטייחים מקצועיים יבחרו לרוב בסוג זה של טיח כברירת המחדל בכל פרויקט.

מרקמים וגוונים של שליכט צבעוני

תכונותיו של שליכט צבעוני מאפשרות לו לשמש גם לצורך טיח פנים בתוך חלל הבית וגם לצורך טיח חוץ על פני קירות החוץ של הבית. השילוב של חומרים אקריליים הופכים אותו לאטום לחלוטין למים, פרמטר חשוב מאוד בקירות חוץ, אך לא פחות מכך גם בקירות פנים. בהתאם לכך, שליכט צבעוני ניתן ליישום במגוון מרקמים וגוונים אותם ניתן להתאים להעדפות הלקוח ולצרכים הפונקציונליים של הטיח הספציפי. התאמה זאת מבוצעת כמובן באמצעות שילוב חומרי צבע בשילובים הנדרשים ובמינונים הנדרשים על מנת להשיג את הגוון המבוקש, בדיוק כפי שעושים בכל חנות צבע כאשר קונים פח צבע לצביעת הבית. בנוסף, שליכט צבעוני מגיע ברמות שונות של מרקם עדין וגס וזאת על בסיס גודל האגרגט (גרגרים) המשולבים בטיח. כך למשל, בטיח חוץ ישנה חשיבות רבה לכך שהטיח יהיה מגורען מאוד באופן שכל גרגר יוצר צל על השטח הקטן שמתחתיו ובסך הכל הטיח כולו מגן על עצמו מפני קרינת השמש הישירה. בחללי פנים נעשה שימוש כמובן בטיח יותר מעודן עד חלק לחלוטין.

שליכט אקרילי לבית פרטי

אם אתם בונים בית פרטי ללא חיפוי חוץ של אבן שיש, יהיה עליכם ליישם שליכט צבעוני גם על גבי קירות החוץ וחשוב שתתאימו את סוג הטיח המתאים לקירות החוץ ולא תשתמשו באותו החומר בו אתם משתמשים לטיוח קירות הפנים של הבית. אם יש לכם שאלות נוספות לגבי שליכט צבעוני, אופן היישום שלו והאלמנטים שיש להקפיד עליהם ביישומו, תוכלו לפנות בכל עת למומחים של המרכז לבניה פרטית, שמנהל פרויקטים שלמים עבור אנשים הבונים את ביתם במודל בנה ביתך, ובכלל זה דואגים לכל רכיבי הבנייה משלב עבודות העפר והתכנון, דרך שלב השלד ועד שלב הגמר שבתוכו גם מיושם הטיח ובו הופך הנושא של שליכט צבעוני לרלוונטי.

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!