שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

שיפוץ ושיקום מבנה מסוכןבמידה שהמבנה בו אתם גרים הוגדר כמבנה מסוכן חשוב מאוד לטפל בכך במהירות האפשרית. הטיפול מתבצע על ידי שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן. שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן הוא תהליך לא פשוט כלל שמצריך מיומנות ודיוק על מנת שיתבצע כהלכה. על כך נרחיב במאמר הבא. 

מהו מבנה מסוכן?

מבנה מסוכן הוא מבנה שהוכרז כמבנה מסוכן על ידי הרשות המקומית. הרשות המקומית מכריזה על מבנה כמסוכן כאשר המצב בו הוא נמצא מסכן את הדיירים ואת העוברים והשבים. קיימים מספר מפגעים שיעידו על מבנה כמבנה מסוכן-

  • הטיח מתקלף וסדוק
  • חלקי בטון רופפים
  • מרפסות לא יציבות מספיק
  • הברזל חשוף ונמצא בתהליך קורוזיה

ועוד. 

במידה שהעירייה הכריזה על מבנה כמבנה מסכן היא תודיע לבעלי הנכס על כך באמצעות מכתב בו היא תדרוש לתקן את הליקויים באופן מידי. יש לקחת בחשבון שלמכתב זה מצורף צו משפטי ובמידה שייגרם נזק או פגיעה על הסובבים האחריות תוטל על בעלי הנכס. יש לקחת בחשבון שכאשר מבנה מוגדר כמבנה מסוכן חשוב לטפל בכך באופן המהיר ביותר מאחר שמדובר בדיני נפשות. במצב כזה יש לבצע שיפוץ ושיקום.

מהו שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן?

השיפוץ הוא תהליך בו משקמים מבנה מסוכן ומטפלים ברכיבים העיקריים בו שהם ברזל ובטון. כאשר יש מפגעים שונים שמעידים על מבנה מסוכן כמו חלקי בטון וטיח רופפים, עמודי בניין שבורים או סדוקים, קירות חיצוניים סדוקים, מעקות וחומות שבורים או בסכנת קריסה, מרפסות רעועות, ברזלים בתהליך קורוזיה ועוד, חשוב לבצע שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן במהירות. 

מדוע חשוב לבצע שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן?

בישראל קיימים מבנים רבים ישנים, מוזנחים ורעועים שנמצאים בסכנת קריסה. כמו כן, בישראל קיים איום של רעשי אדמה אפשריים שהופך את המבנים הללו למסוכנים אף יותר. רוב המבנים בישראל לא עברו שיפוץ יותר מחמישים שנים והסיכוי שהם יעמדו בפני רעידת אדמה או אפילו בנזקים קטנים יותר כמו חדירה רטיבות למבנה הוא נמוך מאוד. לכן, חשוב מאוד לבצע שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן על מנת להפוך את המבנים הללו ליציבים ובטוחים יותר ולמנוע פגיעות אפשריות לדיירי המבנה ולעוברים ולשבים. 

מה כולל שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן?

שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן הוא תהליך ששם דגש על החלקים החיצוניים של המבנה. כמו כן בתהליך יבצעו הקמה של תשתיות חדשות שיהפכו את המבנה לבטוח ויציב. בשיפוץ ושיקום מבנה מסוכן מתבצעות פעולות כמו בניית קירות, החלפת רצפות, שיפוץ יסודות, הקמת תשתיות ועוד.

לפני שמשקמים יש לנקות. לכן, בשלב הראשון קבלן השיקום ישטוף את המבנה עם מכונת לחץ מים שתשטוף מהמבנה את שאריות הפיח, הלכלוך והטיח הרופף. לאחר מכן יש לטפל בחלקי הברזל החשופים שעוברים תהליך קורוזיה. את חלקי הברזל יש לנקות עם מברשת פלדה מחלקי הקורוזיה עד שמגיעים לברזל בריא. לאחר מכן יש למרוח על הברזל הבריא חומר שעוצר את תהליך הקורוזיה ושומר על הברזל מהתפוררות והיחלשות. בשלב הבא יש לטפל בסדקים בבניין ובבעיות ההתפוררות. לבסוף יש לבצע טיוח ושיוף מחדש ואז לצבוע מחדש את כל המבנה. במקרים בהם הדיירים משלמים על השיקום והם רוצים לחסוך בעלויות הם בוחרים לוותר על הצביעה המחודשת, אך יש לקחת בחשבון שמדובר בתוצאה לא אסתטית במיוחד. 

מה הסיבות לביצוע שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן?

שיפוץ שיקום מבנה מסוכן הוא תהליך שמתבצע בגין סיבות שונות-

  • מבנה לא פעיל- ישנם מבנים שלא פעילים לתקופה. כאשר המבנים אינם פעילים הם נחשבים לנטושים ואף למסוכנים. במידה שרוצים להחזיר את המבנה לשימוש חשוב מאוד לבצע קודם כל שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן על מנת להעלות את הבטיחות של המבנה. 
  • הזנחה- ישנם מבנים מוזנחים שיש בהם פגעים שונים. מבנה כזה הופך למפגע תברואתי וחשוב מאוד לבצע בו שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן על מנת לשמור על חיי הדיירים והעוברים והשבים. 
  • השבחה- ישנם מקרים בהם אנשים רוכשים נכסים ישנים ואף מסוכנים שצריכים לעבור שיקום על מנת להפוך לראויים למגורים. לאחר השיקום הערך של הנכס הופך לגבוה יותר. לכן רבים מבצעים את השיקום על מנת להשביח את הנכס.

על ידי מי מתבצע שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן?

השיפוץ ושיקום הוא פעולה שמתאימה הן למבנים ציבוריים והן למבנים פרטיים ולכן יכול להיות יזום על ידי מגוון גורמים כמו עיריות, מועצות או יזמים. כמו כן גם בעלי המבנה יכולים לבחור לבצע שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן, במידה שהבחינו בליקויים שונים. 

מי שמבצע בפועל שיפוץ ושיקום הוא קבלן שיקום. שיפוץ ושיקום מבנה מסוכן נועד להפוך את המבנה לבטוח ויציב ולמנוע סכנות ולכן חשוב לבחור בקבלן שיקום מקצועי. בחרו בקבלן שיקום שיטפל וישקם את כל חלקי הבטון והטיח של המבנה. 

במידה שהמבנה שלכם מוזנח ורעוע חשוב מאוד להזמין קבלן שיפוץ ושיקום מבנים מסוכנים ואף להתייעץ עם מהנדס בניין בנוגע לחוזק של הבניין והאם הוא מסוגל לשאת את העומס של השינויים שצפויים להתרחש בו. במידה שהמבנה חזק מספיק לשאת בעומסים הצפויים יש להתחיל בתהליך השיקום.  

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of קבוצת ירדן
קבוצת ירדן

המאמר נרשם ע"י קבוצת ירדן.
צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות
1700-70-90-30
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!