חיפוי שיש בבניית בית פרטי

קרדיט: PEXELS

חיפוי איכותי, עמיד וקל לתחזוקה הוא תנאי עבור כל תהליך של שיפוץ או בניית בית פרטי. במאמר הבא נסביר את תפקיד החיפוי ונבין כיצד בוחרים אותו

בניית בית פרטי היא מטבע הדברים תהליך ארוך שמחייב מעורבות של בעלי מקצוע מיומנים. קודם כל, צריך לתכנן את הבית בליווי אדריכל ולקבל אישור של מהנדס לכל דרישה עיצובית. לאחר מכן, מערבים בעלי מקצוע לטובת עיצוב בית פרטי בהתאם למסגרת התקציב ולציפיות של המשפחה. בסוף, בוחרים קבלן שיפוצים ומעבירים אליו לוח זמנים מסודר.

העניין הוא שלבעלי הנכס יש אחריות רבה בשאלה איזה סוג של חיפוי להתאים עבור הבית. כיום כבר ברור שחיפוי הוא לא רק פתרון דקורטיבי, אלא חלק בלתי נפרד מהמבנה. אם החיפוי יהיה איכותי, עמיד וקל לתחזוקה – הבית גם ייראה נהדר וגם לא יסבול מנזקים ובלאי.

כל מה שצריך לדעת על חיפוי

חיפוי שיש פותר את ההתלבטות גם עבור קבלני בניין וגם עבור בעלי בתים פרטיים. קודם כל, משטחי שיש לבית נראים נהדר ומתכתבים גם עם סגנון עיצוב מודרני וגם עם סגנון עיצוב כפרי. שנית, שילוב של משטחי שיש בתהליך אפיון ותכנון בנייה חוסך לאחר מכן בהוצאות מיותרות.

היתרונות של חיפוי שיש

חיפוי שיש יכול להתאים למטבח, לחדרי השירותים, למרפסת או לחלל החוץ. בבית פרטי עם גינה או חצר, כדאי להשתמש בשיש בגלל תכונות של חוזק ועמידות.

בכל מקרה של התלבטות, ניתן גם לערב מפקח בנייה כדי להבין ממנו האם לבחירת סוג כזה או אחר של שיש יש השפעה על לוח הזמנים והתקציב של הפרויקט. בנוסף, כדאי לדעת שיש סוגים שונים של חיפויים כאלה.

מה ההבדל בין בניית בית לשיפוץ?

קל יותר לשלב חיפוי שיש בבניית בית פרטי מאשר במהלך שיפוץ. מנגד, יש בהחלט מקרים רבים שבהם גם פרויקט קטן יחסית של שיפוץ חדרים ספציפיים מעלה לדיון את הנושא של חיפוי שיש והיתרונות שלו.

דווקא שיפוץ קטן יכול להבליט את היתרונות של חיפוי חדש. במקום להמשיך עם חומרי הגלם הישנים, אפשר לעבור לחיפוי שיש וליהנות משקט למשך שנים רבות. בשביל לעשות את זה, דואגים לקונסטרוקציה יציבה שתחזיק את חיפוי השיש ומתאמים התקנה מול מי שמתמחה בכך.

טיפים לבחירת סוג שיש

בחירת סוג שיש צריכה להיות מבוססת על התקציב, על התאמה לפרויקט ועל הטעם האישי. בחדרי מקלחת או בחדרים רטובים למשל בוחרים שיש עמיד בפני לחות, בעוד בחלק החיצוני או הפנימי אפשר לשים דגש על הגוון ועל הנראות.

מבחינת עלויות, יש פערי מחירים גבוהים שמושפעים מאיכות השיש וזמינותו. עם זאת, לא תמיד השיש הכי יקר הוא גם הכי טוב וכדאי לבדוק לעומק את המפרט המתואר על ידי היצרן.

בלוג

תיקון שטיחים לפני כניסה לבית חדש

אין סיטואציה מרגשת יותר מכניסה לבית חדש. ההתרגשות, הפרפרים בבטן והמחשבות על איך זה יהיה כולן חלק משמעותי מהמעבר אך ישנו חלק נוסף שמעסיק לא

שיפוץ דירה קומפלט

מי מאיתנו לא חולם לגור בדירה מעוצבת בהשראת מגזינים מהעולם או  בהשראת חדרי מלון, כולנו רוצים להיות בבית במיוחד שעיצבנו בהתאם לרצוננו שנקרא בית חלומותינו,

קרא עוד »

צביעת בית פרטי

צביעה של בית פרטי היא לא משימה מורכבת במיוחד ולמעשה אנשים רבים בוחרים לבצע אותה בעצמם. יחד עם זאת, צביעה בפורמט העצמי היא לחלוטין לא

קרא עוד »

איך שמאי מעריך דירה

שמאי מעריך דירה בהתאם לכמה וכמה קריטריונים שהתחשיב של כולם יחד, יוצר את השווי האמיתי של הנכס. הערכה של שמאי ההערכה של השמאי מתחילה בעיר,

קרא עוד »