צמג – צינור מי גשמים

הבית הוא המקדש שלכם! מחירים זולים שיגשימו לכם חלום!

המרפסת והגג אלו מרחבים חיצוניים שמהווים חלק בלתי נפרד מהבית. המרחבים הללו חשופים למפגעים שונים ועלינו להגן עליהם ככל האפשר. בישראל, אין הרבה ימים גשומים בשנה, אך כשהמים יורדים המבנה צריך להמשיך לתפקד באופן תקין ורגיל. צמג או באריכות, צינור מי גשמים, נועד לאסוף את המים ולפנות אותם בצינור באופן תקין.

חשיבותו של התכנון המוקדם

תכנון מוקדם של המבנה יוביל לחיים תקינים בבית. נקודת ההנחה צריכה להיות שבכל מקום בארץ יורדים גשמים ולכן כל מבנה חייב להיות בעל מערכת פינוי יעילה. הצטברות של מי הגשמים יכולה להוביל להצפה של המרפסת וחדירת המים פנימה. במקרה של גג המבנה (בניין או בית פרטי), הצטברות המים והישארותם על הגג עלולה להוביל לחלחול ופגיעה במבנה.

תכנון מקדים יכלול את כל המרכיבים ובהם גם את הפינוי של המים. פרט זה נשמע אולי שולי, אך הוא משמעותי וקריטי בימי החורף. תפקידו של המהנדס הוא לוודא שהמבנה תקין ולבדוק כי המים יוכלו לעבור את המקום המיועד בקלות. בתכנון כדאי להתייחס בנוסף לפינוי מי הגשמים גם לפינוי מים מהמזגנים וממכונת הכביסה בצורה מסודרת ותקינה.

ההבדלים שחלו בתכנון עם השנים

עם השנים אפשר לראות שינויים טכנולוגיים רבים ופתרונות שנכנסים גם לעולם הבניה. אם בעבר היה אפשר להסתמך על העברת המים בצינורות פשוטים, היום יש להתקין מראש צמג כך שינקז את מי הגשמים. יש לדאוג לבצע את ההתקנה על הגג ובמרפסת ולוודא כי המים יגיעו לקרקע ומשם אל המקום המיועד לכך (כלומר שלא יצרו הצפה בחצר).

בבתים פרטיים ניתן לשלוט בפינוי של המים אך בבתים משותפים יש לבקש מהוועד להתקין מרזב פח חיצוני ולדאוג שמי המרפסות יפונו כולם למקום מסודר. פרט זה נשמע קטן ולא משמעותי, אך יש לו השפעה משמעותית על איכות החיים ועל שמירת הבניין לאורך השנים. בבנייה המודרנית ניתן להתקין את הצינורות גם בתוך הקירות כך שאין כל מפגע אסתטי ובתכנון נכון תהיה גם גישה קלה ופשוטה לצנרת.

בחירת צנרת מתאימה עבור צמג

בתכנון והתקנת הצינורות יש לבחור את החומר המתאים ביותר. בכל מה שנוגע לאינסטלציה ישנם שלל חומרים. חלקם יקרים יותר מאחרים, אך במקרה של צמג לא כדאי להתפשר על איכות החומר. כיוון שהצינורות יכולים להעביר כמות גדולה של מים בזמן קצר ובזמנים אחרים להיות יבשים לחלוטין (בחודשי האביב, הקיץ ורוב הסתיו), הם חייבים להיות עמידים מול כל האתגרים.

לעתים בחירת הצנרת תהיה של בעל המקצוע, אך את התשלום יהיה עליך לשלם ולכן זכותך לדרוש את הטוב ביותר. אם ישנה מגבלת תקציב וברצונך לחסוך בעלויות, עליך לשקול לעשות זאת בשאר המערכת ובמקרה של צינור מי הגשמים לנסות להשקיע יותר כדי שלא להגיע למצב שהצינור נאכל או לא מצליח להחזיק כמות של מים. כיוון שלא מדובר על צינור ארוך במיוחד (בהשוואה לצנרת הביתית) ההשקעה לא תהיה גבוהה.

בעל מקצוע לתכנון והתקנת הצנרת

הגורם המהנדס שיעזור לתכנן את המבנה יצטרך להביא בחשבון את כל האתגרים ולתכנן את מעבר מי הגשמים בצורה היעילה והנכונה ביותר למבנה. לאחר מכן איש האינסטלציה יוציא לפועל את התכנון. בתכנון לא יקבע באיזה צנרת יש להשתמש וכאן עליך לשאול את השאלות הנכונות ולבקש את הטוב ביותר.

כאן, באתר של המרכז לבניה פרטית מחכים לך אנשי המקצוע המומלצים ביותר. אנו ממליצים לך לבחור מתוך רשימת הספקים באתר ולבנות את ביתך בראש שקט.

אז מה היה לנו בכתבה:

כתוב את הכותרת כאן

מלאו את הפרטים והמומחים שלנו יצרו איתכם קשר בהקדם!

כתבות

חנויות רהיטים במרכז

חנויות המוכרות ריהוט ניתן למצוא בכל הארץ במגוון עיצובים ומחירים. למרות זאת, ריכוז החנויות הגדול יותר הוא במרכז. יש לכך מספר סיבות עליהן נרחיב במאמר.

בית פרטי עם בניה ירוקה

רוצים לבנות בית פרטי בצורה טובה יותר? בבניה של בית פרטי כדאי לעבוד באופן מתוכנן ומסודר. שיתוף של אדריכל או הנדסאי, מפקח בנייה וקבלני משנה

צרו קשר:

החזון שלנו

המרכז הישראלי לבניה פרטית מבצע בניית בתים פרטיים ווילות יוקרה בעזרת קישור בין טובי הקבלנים בישראל!
באפשרותכם לבחור מגוון בעלי מקצוע וספקים מתוך האתר או ליצור קשר איתנו לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לבניית בית החלומות שלכם.
מאות משפחות כבר זכו לעבוד איתנו ולהגשים חלום!

-המרכז הישראלי לבניה פרטית-

חנויות רהיטים במרכז

חנויות המוכרות ריהוט ניתן למצוא בכל הארץ במגוון עיצובים ומחירים. למרות זאת, ריכוז החנויות הגדול יותר הוא במרכז. יש לכך מספר סיבות עליהן נרחיב במאמר.

קרא עוד »

בית פרטי עם בניה ירוקה

רוצים לבנות בית פרטי בצורה טובה יותר? בבניה של בית פרטי כדאי לעבוד באופן מתוכנן ומסודר. שיתוף של אדריכל או הנדסאי, מפקח בנייה וקבלני משנה

קרא עוד »

מה חשוב בזמן השכרת פיגומים?

פיגומים הוא מבנה זמני המשמש לצורכי בנייה. זוהי פלטפורמה המאפשרת לעובדים לעבוד באתר הבנייה בבטחה. השכרת פיגומים לאתרי בנייה יכולה להיות מסובכת בגלל הסוגים והגדלים

קרא עוד »